• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
روح مطهر حجت الاسلام محمد صادق اخوان، معاون فرهنگی اسبق تبلیغات اسلامی تهران از سرزمین منا به آسمان پر کشید تاریخ:1394/7/9

اداره کل تبلیغات اسلامی تهران، در اطلاعیه‌ای ضمن تسلیت و ابراز تأسف فراوان اعلام کرد: روح مطهر حجت الاسلام حاج محمد صادق اخوان در حادثه ناگوار منا ، به آسمان پر کشید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، این اداره کل با صدور اطلاعیه ای درگذشت زائر بیت الله الحرام، حجت الاسلام محمد صادق اخوان، معاون فرهنگی اسبق اداره کل را به خانواده معزز ، همسر و فرزندان گرامی ایشان ، هم چنین همکار گرامی آقای جعفر کامکار، کارشناس فرهنگی و رابط خبری تبلیغات اسلامی جنوب غرب تهران و سایر همکاران تسلیت گفت. 

در این پیام آمده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 

«وَمَن یَخرُجْ مِن بَیتِهِ مُهاجِرًا إِلى اللَّهِ و رسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجرُهُ عَلَى اللَّه» 

مدیرکل و کارکنان تبلیغات اسلامی تهران در غم از دست دادن همکار قدیمی خود داغدار شدند. 

حجت الاسلام محمد صادق اخوان، قائم مقام رئیس ، معاون فرهنگی اسبق این اداره کل و رئيس سابق اداره تبليغات اسلامي شمال غرب تهران از سرزمین منا و در لباس احرام ، به ملکوت اعلی پر کشید . 

ضمن عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) ، پیشگاه رهبر داغدارمان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) ملت شریف ایران و خانواده‌های تمامی جان باختگان فاجعه غمبار منا که منجر به از دست دادن تعداد زیادی از حجاج بیت الله الحرام از جمله هموطنان عزیزمان شد، درگذشت حاج محمد صادق اخوان را به خانواده معزز ، همسر و فرزندان گرامیش تسلیت می گوییم . 

از آستان پرودگار متعال مسئلت می نماییم که روح پاکش در جوار رحمت واسعه پروردگار، متنعم از نعمات الهی گردد و برای بازماندگان و خانواده مکرم اخوان نیز صبر و شکیبایی در این مصیبت بزرگ را طلب می کنیم. 

یادش گرامی و روح پاكش ميهمان فرزند كعبه و صاحب غدير باد

گفتنی است ، حجت الاسلام محمد صادق اخوان ، مدیر كل برنامه ریزی و امور فرهنگی مرکز شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه ، در فاجعه منا و در حال انجام مناسک حج به سوی معبود شتافت. 

سخن روز
موفقیت
” موفقیت فقط چهار بخش دارد: انتخاب کاری که دوستش دارید، به کار گرفتن بیشترین تلاشی که می توانید، استفاده ازموقعیت ها، و تعاون و همکاری. „

تصویر هفته
مقاومت اسلامی
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
پیامبر اکرم (صلی الله و علیه و آله و سلم)
إنّ اللَّه یستحیی من العبد أن یرفع الیه یدیه فیردّهما خائبتین.
خدای تعالی شرم دارد از بنده که دستها بدعا بردارد و او را ناامید باز گرداند.
شرح فارسی شهاب الأخبار(کلمات قصار پیامبر خاتم ص)، متن، ص: 368
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟