• سال جهش تولید گرامی باد            ماه رجب؛ ماه توحید و هم نشینی با محبوب و موسم نجوا و سخن گفتن با حضرت دوست است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد.            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
اعزام ۱۹۴۳۲مبلغ و مبلغه در استان تهران به مناسبت های ملی و دینی سال ۹۵ تاریخ:1395/12/28

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، از اعزام ۱۹۴۳۲ مبلغ و مبلغ در مناسبت های مختلف ملی و دینی سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیر کل، از اعزام ۱۹۴۳۲ مبلغ و مبلغ در مناسبت های مختلف ملی و دینی سال ۹۵ خبر داد.

وی، ضمن تبریک پیشاپیش ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) و گرامیداشت روز زن، در گفتگو با روابط عمومی، گفت: بر اساس آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه سجام، از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۹۴۳۲مبلغ و مبلغه به مناسبت های مختلف ملی و دینی به مراکز مختلف فرهنگی، آموزشی، اداری، هیئات مذهبی، حسینیه ها و مساجد اعزام شده اند.

حجت‌الاسلام نوری زاده،، با اعلام این خبر، افزود: از این تعداد ۳۷۶۳ نفر در برنامه های موردی و ۱۵۶۹۹ نفر نیز در مناسبت های مختلف اعزام شده اند.

این مسئول فرهنگی، تصریح کرد: ایام اعتکاف، مبعث پیامبر اکرم (ص)، هفته مهدویت، سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، ماه مبارک رمضان، شهادت امام جعفر صادق (ع)، دهه کرامت، دهه ولایت، دهه اول محرم، دهه آخر صفر، هفته وحدت، دهه فجر انقلاب اسلامی، ایام فاطمیه دوم، دهه سوم محرم، دهه دوم صفرو اوقات فراغت فراغت تابستان، از مهم ترین مناسبت هایی است که بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سجام برای آن اعزام گروهی در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام نوری زاده، در ادامه اظهار کرد: تبلیغات اسلامی استان تهران، با اعزام های موردی مبلغین مناسبت هایی همچون؛ شهادت امام موسی کاظم(ع)، ولادت امام حسین (ع)، ولادت حضرت ابالفضل العباس (ع) و امام زین العابدین (ع)، ولادت و شهادت امام حسن عسگری (ع)، وفات حضرت معصومه (س)، ولادت حضرت زینب (س)، ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) این ایام را تحت پوشش تبلیغی خود قرار داده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده در سامانه سجام تاکنون بیش از ۵۰۰۰ مبلغ و مبلغه ساماندهی شده اند که علاوه بر تبیین و ترویج احکام اسلام و برپایی مراسم و مناسبت های انقلابی و مذهبی، نقش بسیار چشمگیری در کاهش آسیب های اجتماعی و تحکیم بنیاد خانواده داشته و دارند و طبق آمارهای استخراج شده از سامانه سجام مجموعاً تعداد ۶۰۲۸۸۸ نفر روز ساعت تبلیغ انجام شده است.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
میلاد حضرت علی (ع)
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
حضرت فاطمه زهرا(س):
إلهی وَ سَیِّدی ، اءسْئَلُکَ بِالَّذینَ اصْطَفَیْتَهُمْ، وَ بِبُکاءِ وَلَدَیَّ فی مُفارِقَتی اَنْ تَغْفِرَ لِعُصاةِ شیعَتی ، وَشیعَةِ ذُرّیتَی
خداوندا، به حقّ اولیاء و مقرّبانی که آنها را برگزیده ای، و به گریه فرزندانم پس از مرگ و جدائی من با ایشان، از تو می خواهم گناه خطاکاران شیعیان و پیروا ...
کوکب الدّریّ:ج 1، ص 254
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تا چه اندازه در اجرای عملیات شهید حاج قاسم سلیمانی (امدادرسانی و حمایت از گروه های آسیب دیده در موج سوم کرونا) موفق بوده است؟