• سال جهش تولید گرامی باد            ماه رجب؛ ماه توحید و هم نشینی با محبوب و موسم نجوا و سخن گفتن با حضرت دوست است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد.            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
پیش بینی و اعزام ۳۰۶۹۴ مبلغ در استان تهران به مناسبت های مختلف سال ۹۶ تاریخ:1396/1/19

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی، از پیش بینی و اعزام ۳۰۶۹۴ مبلغ در مناسبت های مختلف دینی و ملی سال ۹۶ استان تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی امیر آتشانی، این اداره کل، از پیش بینی و اعزام ۳۰۶۹۴ مبلغ در مناسبت های مختلف دینی و ملی سال ۹۶ استان تهران خبر داد.

وی، ضمن تبریک پیشاپیش ولادت مولای متقیان امیر المومنین علی (ع) و روز پدر، در گفتگو با روابط عمومی، گفت: مبلغین و مبلغات یکی از اقشار تاثیر گذاری هستند که در ترویج فرهنگ اسلامی،کاهش آسیب ها و رفع معضلات اجتماعی جامعه، نقش اساسی دارند و با توجه به ارتباط و تعامل نزدیک آنان با اقشار مختلف به‌ویژه جوانان و نوجوانان، تاثیر مستقیمی در توسعه سبک زندگی اسلامی دارند.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی استان تهران، افزود: مبلغین در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی در کانون های جمعیتی از جمله مساجد، مدارس، حسینیه ها، ادارات حضور فعال و مستمری دارند، لذا با برنامه ریزی مناسب می توان از ظرفیت و پتانسیل این شبکه تبلیغی، بیشترین استفاده را در دفاع از حریم ولایت، اسلام و دستاوردهای انقلاب و نظام کرد.

حجت‌الاسلام امیر آتشانی، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده، در سامانه سجام تعداد ۳۰۶۹۴ مورد، در مناسبت هایی مانند؛ اعیاد مذهبی، ولادات و وفیات ائمه معصومین (ع)، اوقات فراغت، ایام محرم و رمضان، اعتکاف به کانون های جمعیتی، مساجد، روستاها، هیئات مذهبی، مدارس و اعزام می شوند.

این مسئول فرهنگی، در پایان عنوان کرد: از جمله مهم ترین موارد تبلیغی که مد نظر مبلغین در این مناسبت ها است، می توان به ترویج و فرهنگ سازی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، حجاب و عفاف، سیاست های ابلاغی خانواده از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و تبیین آگاه سازی جوانان و نوجوانان و بصیرت افزایی آنان در زمینه آسیب های اجتماعی اشاره کرد.

گفتنی است، توضیحات امیر آتشانی در ۱۹ فروردین جاری در گفتگو با روابط عمومی ایراد شد.

سخن روز
کار و تلاش
” هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی آید. تنها راه رسیدن به نتایج خوب و ماندگار، کار و تلاش مستمر است. „

تصویر هفته
میلاد حضرت علی (ع)
مقاله
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
حدیث
حضرت فاطمه زهرا(س):
إلهی وَ سَیِّدی ، اءسْئَلُکَ بِالَّذینَ اصْطَفَیْتَهُمْ، وَ بِبُکاءِ وَلَدَیَّ فی مُفارِقَتی اَنْ تَغْفِرَ لِعُصاةِ شیعَتی ، وَشیعَةِ ذُرّیتَی
خداوندا، به حقّ اولیاء و مقرّبانی که آنها را برگزیده ای، و به گریه فرزندانم پس از مرگ و جدائی من با ایشان، از تو می خواهم گناه خطاکاران شیعیان و پیروا ...
کوکب الدّریّ:ج 1، ص 254
یادداشت
فرهنگ ما محور در تضاد با فرهنگ مردم محور
«اولویت محوری» و «عدالت محوری» هم از مهمترین عناوین اصول ده گانه کار فرهنگی هستند. فعالان فرهنگی معمولا ایده های خوب و زیادی دارند اما این کارها را که نمی توان به صورت همزمان انجام داد.
نظرسنجی
به نظر شما سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تا چه اندازه در اجرای عملیات شهید حاج قاسم سلیمانی (امدادرسانی و حمایت از گروه های آسیب دیده در موج سوم کرونا) موفق بوده است؟