• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
بهره گیری از ظرفیت ۱۷۰۰ هیئت مذهبی در شهرری برای جذب جوانان به فعالیت های فرهنگی تاریخ:1396/4/24

حجت‌الاسلام نوری زاده، گفت: ۱۷۰۰ هیئت مذهبی در شهرری برای جذب جوانان به انجام فعالیت های فرهنگی باید به صورت جبهه ای و خطی عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل، چهارشنبه ۲۱ تیر جاری در مراسم تکریم و معارفه رئیس تبلیغات اسلامی شهرری اظهار داشت: ۱۷۰۰ هیئت مذهبی در شهرری برای جذب جوانان به انجام فعالیت های فرهنگی باید به صورت جبهه ای و خطی عمل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در این مراسم که امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرری، جمع فعالان قرآنی و اعضای شورای هیئات مذهبی حضور داشتند، در سخنانی خاطرنشان کرد: امروز کار فرهنگی به مراتب دشوارتر از گذشته است چرا که دشمن با امکاناتی که در دست دارد به‌صورت شبانه روزی در حال فعالیت است.

نوری‌زاده، با تأکید بر این‌ نکته که سلیقه‌ای عمل کردن به صلاح نظام نیست، گفت: ما باید با بهره گیری از ظرفیت‌ تمامی نهادهای فرهنگی فعال به‌صورت جبهه‌ای و خطی، از نقطه ای و جزیره‌ای عمل کردن پرهیز کنیم.

وی، با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان ابراز کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه در خانواده‌های ایرانی ۱۲۵٫۹درصد است درحالی که کتاب قرآن چنین نفوذی در خانواده‌های ایرانی اسلامی ما ندارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران تصریح کرد: ۹۲هزار هیئت مذهبی و ۵۰ هزار مبلغ در کل کشور وجود دارد که با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری دارند که ظرفیت خوبی برای تبلیغ فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی است که باید از این موقعیت‌ها بهره کافی را ببریم.

حجت‌الاسلام نوری‌زاده اضافه کرد: وجود ۱۸هزار هیئت مذهبی، ۵ هزار مبلغ و ۱۰ هزار مداح در استان تهران و همچنین یک هزار و هفتصد هیئت مذهبی در شهرری فرصت خوبی است تا بتوانیم با برنامه ریزی، ابتکار، حلاقیت و نوآوری جمعیت جوان را به سمت فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی جذب بکنیم.

ایشان، با اشاره به اینکه خیرین مردمی بیشترین بخش از سرمایه سازمان تبلیغات اسلامی را تأمین می‌کنند، گفت: متأسفانه بودجه‌‌ای که برای تبلیغات اسلامی در نظر گرفته شده با توجه به مأموریت‌هایی که این سازمان بر عهده دارد، به هیچ عنوان متناسب نیست.

نوری‌زاده، با اشاره به مأموریت‌هایی که از سوی مقام معظم رهبری به تبلیغات اسلامی محول شده است، ادامه داد: این سازمان در راستای منویات رهبری کارهای متنوعی از جمله انتشار کتاب در حوزه های دین و مذهب، دفاع مقدس و حوزه هنری، ایجاد پژوهشکده های دینی، تربیت دانش آموزان، ایجاد جاذبه برای جوانان در مساجد و ایجاد سایت های متنوع فرهنگی در فضای مجازی انجام داده است.

وی، بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با ایجاد سایت ها و کانال های متنوع فرهنگی ومذهبی در فضای مجازی به انواع شبهات دینی و پرسش های شرعی جوانان پاسخ داده و درجهت رفع انواع نیازهای فرهنگی و دینی آنان تلاش کرده و در این راه دستاوردهایارزشمندی بدست آورده است.

سخن روز :::
قضاوت:
” اگر بخواهيد دائم درمورد انسان ها قضاوت كنيد، هرگز فرصت دوست داشتن آنها را نخواهيد داشت! „

تصویر هفته :::
هفته دفاع مقدس
مقاله
:::
اهداف و زمينه هاي قيام عاشورا در كلام امام حسين(ع)
خطابه ها، تقريرات و روايات نقل شده از امام حسين (ع) در رابطه با قيام عاشورا به اندازه اي است كه مي تواند زمينه ها و انگيزه هاي اين حركت عظيم را روشن كند.
حدیث
:::
امام على عليه السلام:
أَربَعٌ مَنْ أُعْطيَهُنَّ فَقَدْ أُعْطيَ خَيرَ الدُّنيا وَ الْآخرةِ صِدقُ حَديثٍ وَ أَداءُ أَمانَةٍ وَ عِفَّةُ بَطنٍ وَ حُسْنُ خُلق ؛‏
چهار چيز است كه به هر كس داده شود خير دنيا و آخرت به او داده شده است: راستگويى، اداء امانت، حلال خورى و خوش اخلاقى.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 217 ، ح 4282»
یادداشت
:::
فرزندتان را این گونه به مدرسه بفرستید
اول مهر برای همه جزء خاطرات فراموش‌نشدنی است، هرچقدر هم که با گریه و ناراحتی همراه بوده باشد. اما به هر حال اولین روز مدرسه پر از تلاطم‌های عاطفی است.
نظرسنجی
:::
به نظر شما سازمان تاکنون در کدامیک از برنامه های زیر موفق تر عمل کرده است؟