• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاري جلسات تفسير قرآن كريم ویژه ماه رمضان توسط 193 مبلغ استان تهران تاریخ:1396/4/24

معاون فرهنگي، پژوهشي و آموزشي تبلیغات اسلامی تهران، از برگزاري 193 ويژه برنامه تفسير قرآن كريم در ماه مبارك رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي تبليغات اسلامي استان تهران، حجت الاسلام علی امیرآتشانی، معاون فرهنگي ، پژوهشي و آموزشي این اداره کل ، شنبه 24 تيرماه جاری در گفتگو با روابط عمومي گفت : بر اساس هماهنگي هاي به عمل آمده با ادارات تبليغات اسلامي و شبكه تبليغي استان ، جلسات تفسير قرآن كريم از سوي 193 مبلغ و مبلغه بومي و مقيم برگزارشد. 

وي ، در ادامه يادآور شد : ماه مبارك رمضان که مساجد و محافل ديني برنامه هاي مختلف و گوناگوني را براي بهره برداري روزه داران داشتند، زمينه مناسبي بود تا علاوه بر برنامه هاي جزء خواني و قرائت قرآن كريم ، مفسران به تفسير آيات بپردازند ، كه برای تحقق اين امر شبكه تبليغي استان تهران نسبت به آن همت گماردند. 

اين مسئول فرهنگي، خاطر نشان كرد: بر اساس برنامه ريزي و هماهنگي هاي انجام شده، اداره تبليغات اسلامي شهرستان شهريار با 41 جلسه و شمال شرق تهران با 30 جلسه بيشترين برنامه را اجرا کرده و شهرستان رباط كريم و مجتمع آموزشي علوم اسلامي كوثر نيز به ترتيب رتبه هاي سوم و چهارم را در اجراي اين طرح داشتند. 

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی افزود : جلسات قرآن كريم در طول ماه مبارك رمضان در مساجد ، تكايا ، بقاع متبركه و اماكن فرهنگي شهر و شهرستان هاي استان برگزار شد و مفسرين به تفسير آيات موضوعي و سوره هاي واقعه ، يس ، بقره ، حجرات و اعراف پرداختند ، بر اساس آمار سنجي به عمل آمده ، استقبال نمازگراران و آحاد جامعه به ويژه جوانان و نوجوانان از اين برنامه بسيار خوب بود. 

سخن روز :::
قضاوت:
” اگر بخواهيد دائم درمورد انسان ها قضاوت كنيد، هرگز فرصت دوست داشتن آنها را نخواهيد داشت! „

تصویر هفته :::
هفته دفاع مقدس
مقاله
:::
اهداف و زمينه هاي قيام عاشورا در كلام امام حسين(ع)
خطابه ها، تقريرات و روايات نقل شده از امام حسين (ع) در رابطه با قيام عاشورا به اندازه اي است كه مي تواند زمينه ها و انگيزه هاي اين حركت عظيم را روشن كند.
حدیث
:::
امام على عليه السلام:
أَربَعٌ مَنْ أُعْطيَهُنَّ فَقَدْ أُعْطيَ خَيرَ الدُّنيا وَ الْآخرةِ صِدقُ حَديثٍ وَ أَداءُ أَمانَةٍ وَ عِفَّةُ بَطنٍ وَ حُسْنُ خُلق ؛‏
چهار چيز است كه به هر كس داده شود خير دنيا و آخرت به او داده شده است: راستگويى، اداء امانت، حلال خورى و خوش اخلاقى.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 217 ، ح 4282»
یادداشت
:::
فرزندتان را این گونه به مدرسه بفرستید
اول مهر برای همه جزء خاطرات فراموش‌نشدنی است، هرچقدر هم که با گریه و ناراحتی همراه بوده باشد. اما به هر حال اولین روز مدرسه پر از تلاطم‌های عاطفی است.
نظرسنجی
:::
به نظر شما سازمان تاکنون در کدامیک از برنامه های زیر موفق تر عمل کرده است؟