• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاري جلسات تفسير قرآن كريم ویژه ماه رمضان توسط 193 مبلغ استان تهران تاریخ:1396/4/24

معاون فرهنگي، پژوهشي و آموزشي تبلیغات اسلامی تهران، از برگزاري 193 ويژه برنامه تفسير قرآن كريم در ماه مبارك رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي تبليغات اسلامي استان تهران، حجت الاسلام علی امیرآتشانی، معاون فرهنگي ، پژوهشي و آموزشي این اداره کل ، شنبه 24 تيرماه جاری در گفتگو با روابط عمومي گفت : بر اساس هماهنگي هاي به عمل آمده با ادارات تبليغات اسلامي و شبكه تبليغي استان ، جلسات تفسير قرآن كريم از سوي 193 مبلغ و مبلغه بومي و مقيم برگزارشد. 

وي ، در ادامه يادآور شد : ماه مبارك رمضان که مساجد و محافل ديني برنامه هاي مختلف و گوناگوني را براي بهره برداري روزه داران داشتند، زمينه مناسبي بود تا علاوه بر برنامه هاي جزء خواني و قرائت قرآن كريم ، مفسران به تفسير آيات بپردازند ، كه برای تحقق اين امر شبكه تبليغي استان تهران نسبت به آن همت گماردند. 

اين مسئول فرهنگي، خاطر نشان كرد: بر اساس برنامه ريزي و هماهنگي هاي انجام شده، اداره تبليغات اسلامي شهرستان شهريار با 41 جلسه و شمال شرق تهران با 30 جلسه بيشترين برنامه را اجرا کرده و شهرستان رباط كريم و مجتمع آموزشي علوم اسلامي كوثر نيز به ترتيب رتبه هاي سوم و چهارم را در اجراي اين طرح داشتند. 

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی افزود : جلسات قرآن كريم در طول ماه مبارك رمضان در مساجد ، تكايا ، بقاع متبركه و اماكن فرهنگي شهر و شهرستان هاي استان برگزار شد و مفسرين به تفسير آيات موضوعي و سوره هاي واقعه ، يس ، بقره ، حجرات و اعراف پرداختند ، بر اساس آمار سنجي به عمل آمده ، استقبال نمازگراران و آحاد جامعه به ويژه جوانان و نوجوانان از اين برنامه بسيار خوب بود. 

سخن روز :::
آرزو:
” آرزوهای زندگیمان را به اهداف زندگیمان تبدیل کنیم تا برای رسیدن به آنها تلاش کنیم نه اینکه فقط دعا کنیم. „

تصویر هفته :::
طبیعت
مقاله
:::
سبک زندگی اسلامی/ ویژگی خانواده قرآنی
خانواده در اسلام کانون عبودیت پروردگار است و اسلام اساس خانواده را بر مودت و رحمت می داند و برحفظ و تشکیل آن تأکید زیادی دارد.
حدیث
:::
امام صادق (علیه السلام):
اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛
برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست.
«الکافی ،ج2، ص 55 »
یادداشت
:::
ویژگیهای مدیر موفق و خلاق
مراد از مديريت اين است که ما چه قوانين را برای مديريت داشته باشيم و چگونه بتوانيم در هر شرايط و زمان خود را به آن قوانين پايبند بدانيم .
نظرسنجی
:::
در آیات ابتدایی سوره اسراء، خداوند چه کسانی را برادران شیطان خوانده است؟