• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
توطئه های دشمن در ماه محرم خنثی می‌شود تاریخ:1396/6/22

حجت‌الاسلام کنگرلو، در گردهمایی پیام آوران عاشورا گفت: توطئه های دشمن در ماه محرم خنثی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام علی کنگرلو، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهر ری در گردهمایی پیام آوران عاشورا، طی سخنانی اظهار داشت: درود و رحمت خدا بر کسانی که این خیمه ها را بر پا کردند و از دنیا رفتند و درود بر همه شما عزیزان و زحمت کشانی که مسئول برپایی این هیئات و مراسم ها هستید.

کنگرلو، با اشاره به اینکه ۵ آبان، زمان انتخابات هیئات مذهبی است، گفت: در همین مکان اعلام می‌کنیم که زمان انتخابات شورای هیئت های مذهبی ۵ آبان است و همچنین از کسانی که در ۴ سال گذشته، عضو شورا بودند نهایت قدردانی را داریم و کسانی که قصد دارند برای شورا کاندید شوند پس از روز عاشورا برای ثبت نام به اداره تبلیغات مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان ری در ادامه گفت: در ایام محرم و برپایی مراسم ها لازم است که در بحث نظم با نیروی انتظامی همکاری خوبی داشته باشیم چرا که در شرایط حساس کنونی و موقعیت کشور ما در منطقه به شکلی است که همه در صدد این هستند که این مراسم های مذهبی و این عزاداری ها در کشور ما تشکیل شود،لذا باید به طور همه جانبه مراقبت های لازم را به عمل بیاوریم و به برکت خون شهدا این عزاداری ها و مراسم ها نظام اسلامی مان را بیمه می‌کند.

کنگرلو، با بیان اینکه ما هجمه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی زیادی داریم، افزود: با توجه به اینکه این هجمه‌ها از طرف دشمن انجام می‌شود لذا باید از این مجالس استفاده کنیم و این مجالس فرصتی است که هم با فرهنگ اهل بیت آشنا شویم و هم اینکه از آسیب ها در امان بمانیم و انشاءالله با برپایی این مجالس بتوانیم مجالسی که در شأن اهل بیت است برپا کنیم و باید بگوییم که توطئه های دشمن در محرم خنثی می‌شود.

وی، اظهار داشت: در دهه محرم هم به مناسبت اینکه امام حسین (ع) شهید امر به معروف و نهی از منکر است این دهه به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامیده شده است و بهترین آمرین به معروف و ناهیان از منکر نیز شما هستید، چرا که شما این مجالس و محافل را برپا می‌کنید و سخنران که احکام اخلاقی را بیان می‌کند یعنی امر به معروف و هیات نیز خود امر به معروف است و از هیات های خودجوش مردمی نیز باید به خوبی استفاده کنیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری در پایان بیان داشت: امسال هفته دفاع مقدس با محرم آغاز می‌شود و محرم و دفاع مقدس با یکدیگر عجین شده اند، اگر شور حسین نبود دفاع مقدس به نتیجه نمی‌رسید و ما هرچه داریم از امام حسین است و دفاع مقدس هم جریانی بود که در ادامه حرکت امام حسین ایجاد شده است.

سخن روز :::
قضاوت:
” اگر بخواهيد دائم درمورد انسان ها قضاوت كنيد، هرگز فرصت دوست داشتن آنها را نخواهيد داشت! „

تصویر هفته :::
هفته دفاع مقدس
مقاله
:::
اهداف و زمينه هاي قيام عاشورا در كلام امام حسين(ع)
خطابه ها، تقريرات و روايات نقل شده از امام حسين (ع) در رابطه با قيام عاشورا به اندازه اي است كه مي تواند زمينه ها و انگيزه هاي اين حركت عظيم را روشن كند.
حدیث
:::
امام على عليه السلام:
أَربَعٌ مَنْ أُعْطيَهُنَّ فَقَدْ أُعْطيَ خَيرَ الدُّنيا وَ الْآخرةِ صِدقُ حَديثٍ وَ أَداءُ أَمانَةٍ وَ عِفَّةُ بَطنٍ وَ حُسْنُ خُلق ؛‏
چهار چيز است كه به هر كس داده شود خير دنيا و آخرت به او داده شده است: راستگويى، اداء امانت، حلال خورى و خوش اخلاقى.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 217 ، ح 4282»
یادداشت
:::
فرزندتان را این گونه به مدرسه بفرستید
اول مهر برای همه جزء خاطرات فراموش‌نشدنی است، هرچقدر هم که با گریه و ناراحتی همراه بوده باشد. اما به هر حال اولین روز مدرسه پر از تلاطم‌های عاطفی است.
نظرسنجی
:::
به نظر شما سازمان تاکنون در کدامیک از برنامه های زیر موفق تر عمل کرده است؟