• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
اولین اقدام سیدالشهداء(ع)، مبارزه با فساد اخلاقی و اعتقادی جامعه بود تاریخ:1396/6/22

حجت‌ الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در گردهمایی مسئولین هیئات مذهبی شهرری، اولین اقدام سیدالشهداء(ع) را مبارزه با فساد اخلاقی و اعتقادی جامعه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران سه شنبه ۲۱ شهریور جاری در گردهمایی پیام اوران عاشورا و در جمع مسئولین هیئات مذهبی شهرری گفت: هیئات مذهبی باید در خصوص انگ زدن به انقلابی ها افشاگری کنند.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، طی سخنانی گفت: مردم ما با عشق و علاقه به اهل بیت عصمت و طهارت، در محرم یک دهه و بیش از یک دهه شادی های خود را کنار می گذارند و در سراسر کشور یک جنب و جوش عاشقانه ای ایجاد می‌شود، که قابل تقدیر است.

وی، افزود: تبیین نهضت امام حسین(ع) و سیره این امام، بسیار اهمیت دارد، امام حسین(ع) برای مبارزه با فساد و اصلاح جامعه قیام کرد، اولین قدم حضرت سیدالشهدا(ع) مبارزه با ظلم در جامعه و مبارزه با فساد اخلاقی و اعتقادی بود، این امام بزرگوار برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

امام جمعه موقت تهران، ادامه داد: امام حسین(ع) به هیچ گناهی رضایت ندارد، ایشان خون پاک خود را برای امر به معروف و نهی از منکر نثار کرد، پس امر به معروف و نهی از منکر را از انتقاد به مسئولین، از سیاست بازی، پارتی بازی و فساد گرفته تا افشاگری در خصوص انگ زدن به انقلابی ها باید در دستور کار هیئات و همه عاشقان امام حسین(ع) باشد.

صدیقی، اضافه کرد: باید مراقب باشیم که پرچم امام حسین(ع) به دست انقلابی ها باشد، انتقاد نسبت به دروغ گویی و بی انصافی در کسب و کار، همه این مسائل، باید مورد دقت قرار گیرد تا کشور سیدالشهدا(ع) حسینی بماند.

ایشان، با بیان این که باید در خصوص آن چه امام حسین(ع) برای آن قیام کرده است، روشنگری کنیم، گفت: امام حسین(ع) برای سلطنت و طمع مالی قیام نکرد، ایشان برای دین خدا قیام کرد، پس قدرت و ثروت هدف امام حسین(ع) نبود، در حال حاضر در بسیاری از کشورها برای برپایی عزای امام حسین(ع) امنیت ندارند، اما امنیت در کشور شما به برکت خون شهدا مثال زدنی است.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر بازگشت تمام انسان ها به سوی خدا، گفت: اگر اخلاص در عزاداری هم نباشد، پیش امام حسین(ع) جایگاهی ندارید، برای امام حسین(ع) بی توقع کار کنید.

سخن روز :::
قضاوت:
” اگر بخواهيد دائم درمورد انسان ها قضاوت كنيد، هرگز فرصت دوست داشتن آنها را نخواهيد داشت! „

تصویر هفته :::
هفته دفاع مقدس
مقاله
:::
اهداف و زمينه هاي قيام عاشورا در كلام امام حسين(ع)
خطابه ها، تقريرات و روايات نقل شده از امام حسين (ع) در رابطه با قيام عاشورا به اندازه اي است كه مي تواند زمينه ها و انگيزه هاي اين حركت عظيم را روشن كند.
حدیث
:::
امام على عليه السلام:
أَربَعٌ مَنْ أُعْطيَهُنَّ فَقَدْ أُعْطيَ خَيرَ الدُّنيا وَ الْآخرةِ صِدقُ حَديثٍ وَ أَداءُ أَمانَةٍ وَ عِفَّةُ بَطنٍ وَ حُسْنُ خُلق ؛‏
چهار چيز است كه به هر كس داده شود خير دنيا و آخرت به او داده شده است: راستگويى، اداء امانت، حلال خورى و خوش اخلاقى.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 217 ، ح 4282»
یادداشت
:::
فرزندتان را این گونه به مدرسه بفرستید
اول مهر برای همه جزء خاطرات فراموش‌نشدنی است، هرچقدر هم که با گریه و ناراحتی همراه بوده باشد. اما به هر حال اولین روز مدرسه پر از تلاطم‌های عاطفی است.
نظرسنجی
:::
به نظر شما سازمان تاکنون در کدامیک از برنامه های زیر موفق تر عمل کرده است؟