هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
وظیفه مسلمانان ، تبعیت از پیامبر در سایه فداکاری و استقامت است تاریخ:1396/9/14

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در جمع کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی گفت: وظیفه ما در قبال پیامبر اسلام، تبعیت از ایشان در سایه استقامت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده ، مدیرکل، دوشنبه 13 آذر جاری در نشست فصلی کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم اسلام و رئیس فقه جعفری، امام صادق(ع) ، از خداوند متعال توفیق مسلمانان و حق طلبان جهان برای حرکت در مسیر اهل بیت و عمل به وظایف را مسئلت کرد.

حجت الاسلام نوری زاده، ضمن معرفی رسول مکرم اسلام به عنوان اسوه و الگوی کامل و تمام عیار ، به تبیین ویژگیها و شخصیت این بزرگوار پرداخت.

ایشان ، درخصوص وظیفه ما نسبت به پیامبر ضمن استناد به آیه 157 سوره اعراف که می فرماید؛ الَّذينَ يَتَّبعونَ الرَّسولَ النَّبيَّ الْأُميَّ الَّذي يَجِدونَهُ مَكتوبًا عِندَهُم في التَّوْراةِ والْإِنجيلِ يَأْمُرُهُم بِالمَعْروفِ ويَنْهاهُم عَنِ الْمُنكَرِ و يُحِلُّ لَهُمُ الطَّيِّبات و يُحَرِّمُ عَلَيهِمُ الْخَبائِثَ ويَضَعُ عَنهُم إِصرَهُم وَالْأَغْلالَ الَّتي كانَت عَلَيهِم فَالَّذينَ آمنُوا بِه و عَزَّروهُ وَ نَصَروهُ وَاتَّبَعُوا النُّورَ الَّذي أُنْزِلَ مَعَهُ  أُولَٰئِك هُمُ الْمُفلِحون؛ افزود: کسانی که از رسول اکرم تبعیت می کنند، پیامبری که نبی است، امی است، امی به معنای درس نخوانده و مکتب نرفته و استاد ندیده ، البته دقت کنید به معنی بیسواد نیست، اینکه بعضی بیسواد تعبیر کرده اند، صحیح نیست، زیرا مربی او خداست، کسیکه مربی اش خداست، بیسواد نیست. پیغمبر در تورات و انجیل معرفی شده . پیامبری که امر به معروف و نهی از منکر می کند و برای آنها هر طعام پاکیزه ای را حلال کرده و خبائث را حرام کرده و احکام پر مشقت را از آنها برداشته است.

نوری زاده، در همین رابطه ادامه داد: حال ، وظیفه ما در مقابل این پیامبر چیست؟ قرآن می فرماید کسانی که به او ایمان آوردند، از عزت او پاسبانی کردند، او را یاری کردند، رستگارانند، بنابراین مهم ترین وظیفه ما تبعیت است که در سایه ایمان حاصل می شود، و در سایه ایمان ، استقامت نیز حاصل می شود و تبعیت او تبعیت از خداوند است

این کارشناس مذهبی ، اظهار داشت: تعظیم پیامبر و تکریم او ، تعظیم شعائر و برپایی مراسم ها ، باعث تکریم پیامبر است و یاری کردن او از طریق یاری اهل بیت ، دین و قرآن است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، از کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی خواست تا با شناخت و معرفت بیشتر نسبت به سیره پیامبر و اهل بیت مطهرش ، در انجام وظایف خود مصمم تر از گذشته گام بردارند.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟