• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برپایی جشن میلاد پیامبر و امام صادق (ع) در هیئت ابن الرضا(ع) از هیئات مذهبی شمال شرق تهران تاریخ:1396/9/14

به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اعظم و امام صادق علیهم السلام، مراسم جشن ۱۷ ربیع الاول در هیئت ابن الرضا(ع) از هیئات محوری شمال شرق تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حیدری، مسئول هیئت ابن الرضا(ع) در گفتگو با هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برگزاری جشن ۱۷ ربیع الاول و هفته وحدت، در این هیئت، طی روز ۱۴ آذر ماه جاری خبر داد.

وی، در ادامه افزود: این مراسم به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد علیه و آله السلام و حضرت امام صادق علیه السلام از ساعت ۱۸:۳۰ با قرآئت آیاتی چند از کلام الله مجید، آغاز، سپس حجت‌ الاسلام صمدی درباره سیره و سنت پیامبر گرامی اسلام و اهمیت هفته وحدت به سخنرانی خواهند پرداخت.

در ادامه نیز، مداحان اهل بیت، مولودی خوانی می‌کنند و در پایان پس از مراسم جشن از حضار با شربت و شیرینی، پذیرائی خواهد شد.

دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت می توانند به آدرس فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنوراه، بعد از خیابان شهید سجده ای، در این جشن با شکوه شرکت کنند.

سخن روز :::
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند ، سختی های زندگیست ...، سعی کنیم در سختی ها انسان بمانیم. „

تصویر هفته :::
وحدت حوزه و دانشگاه
مقاله
:::
تأثیر استکبار ستیزی بر جامعه اسلامی
اساس اسلام بر مبنای ستیز با ظلم و دفاع از مظلوم است، لذا اسلام واقعی، در دل خود ستیز با ظلم و استکبار را دارد و صحبت از ضرورت استکبار ستیزی، صحبت از اصل اسلام ناب سیاسی است.
حدیث
:::
امام جعفر صادق(علیه السلام):
صِلَةُ الْأَرْحَامِ تُحَسِّنُ الْخُلُقَ وَ تُسَمِّحُ الْكَفَّ وَ تُطَيِّبُ النَّفسَ وَ تَزِيدُ في الرِّزْق وَ تُنْسئُ في الْأَجَل؛
صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد.
«کافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 151، ح 6»
یادداشت
:::
پایان داعش؛ نقطه عطفی برای تغییر در جهان
شکست بزرگ پروژه داعش برای تسلط بر منطقه با حضور محوری جمهوری اسلامی ایران چه‌ معنایی دارد و چه تأثیراتی بر معادلات سیاسی کلان در جهان می‌تواند داشته باشد؟
نظرسنجی
:::
عبارت « و ابواب الایمان» که به وصف ائمه ‏علیهم السلام اشاره دارد، در کدامیک از زیارات آمده است؟