هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برپایی جشن میلاد پیامبر و امام صادق (ع) در هیئت ابن الرضا(ع) از هیئات مذهبی شمال شرق تهران تاریخ:1396/9/14

به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اعظم و امام صادق علیهم السلام، مراسم جشن ۱۷ ربیع الاول در هیئت ابن الرضا(ع) از هیئات محوری شمال شرق تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حیدری، مسئول هیئت ابن الرضا(ع) در گفتگو با هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برگزاری جشن ۱۷ ربیع الاول و هفته وحدت، در این هیئت، طی روز ۱۴ آذر ماه جاری خبر داد.

وی، در ادامه افزود: این مراسم به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد علیه و آله السلام و حضرت امام صادق علیه السلام از ساعت ۱۸:۳۰ با قرآئت آیاتی چند از کلام الله مجید، آغاز، سپس حجت‌ الاسلام صمدی درباره سیره و سنت پیامبر گرامی اسلام و اهمیت هفته وحدت به سخنرانی خواهند پرداخت.

در ادامه نیز، مداحان اهل بیت، مولودی خوانی می‌کنند و در پایان پس از مراسم جشن از حضار با شربت و شیرینی، پذیرائی خواهد شد.

دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت می توانند به آدرس فلکه دوم تهرانپارس، خیابان جشنوراه، بعد از خیابان شهید سجده ای، در این جشن با شکوه شرکت کنند.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟