• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
فعالیت فرهنگی، بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی امکان پذیر نخواهد بود تاریخ:1396/9/14

حجت الاسلام نوری زاده، با تأکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی گفت: بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی ، اقدامات فرهنگی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده ، مدیرکل، دوشنبه 13 آذر جاری در نشست فصلی کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) بر انجام فعالیت های فرهنگی اثرگزار تأکید کرد.

حجت الاسلام نوری زاده، تصریح کرد: کار فرهنگی بدون آگاهی از تعالیم دین ، جامعه ، گروه ها هدف ، و آسیب شناسی در هر یک از این حوزه ها ممکن نیست.

ایشان، یکی از راه های موفقیت در کارهای فرهنگی را تأثیرگزاری برشمرد و افزود: با توجه به شرایط موجود، پیشرفت های تکنولوژی و دینی، انجام کار فرهنگی بسیار سخت است و دستیابی به قله ها زمان بر خواهد بود، اما دین و تعالیم پیامبر اسلام می تواند گسست ایجاد شده بین نسل ها و خانواده ها را جبران کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی تهران ، در جمع کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، با اشاره به اهمیت حضور در شبکه های اجتماعی ، بیان داشت: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید، در این فضا تنها با گذاشتن یک علامت سوال در مقابل واضحات، باید بسیار زحمت کشید تا تردید ایجاد شده را برطرف کرد و آن قضیه را اثبات کرد.

ایشان، مسئولیت و وظیفه کارشناسان را ایجاد فرصت مناسب برای مدیریت در محیط تعاملی با نهادها و دستگاه های اجرایی، شناسایی ظرفیت ها و گروه های هدف، شناخت دقیق حوزه فرهنگی و بسیج عمومی امکانات در انجام طرح های تبلیغی دانست.

نوری زاده، در همین رابطه تأکید کرد: هر طرحی که انجام می دهید باید پیوست فضای مجازی نیز داشته باشد، زیرا آسیبی که در سال جاری و سال های آتی جامعه با آن دچار مشکل خواهد شد، فضای مجازی است.

سخن روز
تلاش:
” هر جا که هستید همان جا نقطه آغاز است، تلاش بیشتر امروز، سازنده فردای متفاوت شماست. „

تصویر هفته
یا صاحب الزمان
مقاله
راستگویی؛ شاخصه مهم انسان مؤمن
صراحت و صداقت یعنی بدون تزویر و حیله‌ صحبت کردن و برای رسیدن به اهداف خود هر سخنی را هرچند کذب نگفتن، و این صفت از ویژگی‌ های ممتاز و افتخار آمیز پیامبر اکرم بوده است.
حدیث
امام جعفر صادق(علیه السلام):
مَن أَرادَ أَنْ یَکونَ فی جِوارِ نَبیِّه وَ جِوارِ عَلیٍّ وَ فاطِمةَ فَلا یَدَعْ زِیارَةَ الحُسَینِ علیه السلام
هر که می‌خواهد در جوار پیامبرش صلی الله علیه و آله و جوار امام علی و حضرت فاطمه علیهم السلام باشد، زیارت امام حسین علیه السلام را رها نکند.
«وسائل الشیعه/ج14/ص425»
یادداشت
آیا میزان موفقیت را به درستی ارزیابی می‌کنیم؟
برای مسلمانان، بزرگ‌ترین موفقیت در زندگی این است که آنچه را که خدا می‌خواهد، انجام دهند.
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟