هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
فعالیت فرهنگی، بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی امکان پذیر نخواهد بود تاریخ:1396/9/14

حجت الاسلام نوری زاده، با تأکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی گفت: بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی ، اقدامات فرهنگی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده ، مدیرکل، دوشنبه 13 آذر جاری در نشست فصلی کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) بر انجام فعالیت های فرهنگی اثرگزار تأکید کرد.

حجت الاسلام نوری زاده، تصریح کرد: کار فرهنگی بدون آگاهی از تعالیم دین ، جامعه ، گروه ها هدف ، و آسیب شناسی در هر یک از این حوزه ها ممکن نیست.

ایشان، یکی از راه های موفقیت در کارهای فرهنگی را تأثیرگزاری برشمرد و افزود: با توجه به شرایط موجود، پیشرفت های تکنولوژی و دینی، انجام کار فرهنگی بسیار سخت است و دستیابی به قله ها زمان بر خواهد بود، اما دین و تعالیم پیامبر اسلام می تواند گسست ایجاد شده بین نسل ها و خانواده ها را جبران کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی تهران ، در جمع کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، با اشاره به اهمیت حضور در شبکه های اجتماعی ، بیان داشت: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید، در این فضا تنها با گذاشتن یک علامت سوال در مقابل واضحات، باید بسیار زحمت کشید تا تردید ایجاد شده را برطرف کرد و آن قضیه را اثبات کرد.

ایشان، مسئولیت و وظیفه کارشناسان را ایجاد فرصت مناسب برای مدیریت در محیط تعاملی با نهادها و دستگاه های اجرایی، شناسایی ظرفیت ها و گروه های هدف، شناخت دقیق حوزه فرهنگی و بسیج عمومی امکانات در انجام طرح های تبلیغی دانست.

نوری زاده، در همین رابطه تأکید کرد: هر طرحی که انجام می دهید باید پیوست فضای مجازی نیز داشته باشد، زیرا آسیبی که در سال جاری و سال های آتی جامعه با آن دچار مشکل خواهد شد، فضای مجازی است.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟