• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
فعالیت فرهنگی، بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی امکان پذیر نخواهد بود تاریخ:1396/9/14

حجت الاسلام نوری زاده، با تأکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی گفت: بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی ، اقدامات فرهنگی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده ، مدیرکل، دوشنبه 13 آذر جاری در نشست فصلی کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) بر انجام فعالیت های فرهنگی اثرگزار تأکید کرد.

حجت الاسلام نوری زاده، تصریح کرد: کار فرهنگی بدون آگاهی از تعالیم دین ، جامعه ، گروه ها هدف ، و آسیب شناسی در هر یک از این حوزه ها ممکن نیست.

ایشان، یکی از راه های موفقیت در کارهای فرهنگی را تأثیرگزاری برشمرد و افزود: با توجه به شرایط موجود، پیشرفت های تکنولوژی و دینی، انجام کار فرهنگی بسیار سخت است و دستیابی به قله ها زمان بر خواهد بود، اما دین و تعالیم پیامبر اسلام می تواند گسست ایجاد شده بین نسل ها و خانواده ها را جبران کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی تهران ، در جمع کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، با اشاره به اهمیت حضور در شبکه های اجتماعی ، بیان داشت: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید، در این فضا تنها با گذاشتن یک علامت سوال در مقابل واضحات، باید بسیار زحمت کشید تا تردید ایجاد شده را برطرف کرد و آن قضیه را اثبات کرد.

ایشان، مسئولیت و وظیفه کارشناسان را ایجاد فرصت مناسب برای مدیریت در محیط تعاملی با نهادها و دستگاه های اجرایی، شناسایی ظرفیت ها و گروه های هدف، شناخت دقیق حوزه فرهنگی و بسیج عمومی امکانات در انجام طرح های تبلیغی دانست.

نوری زاده، در همین رابطه تأکید کرد: هر طرحی که انجام می دهید باید پیوست فضای مجازی نیز داشته باشد، زیرا آسیبی که در سال جاری و سال های آتی جامعه با آن دچار مشکل خواهد شد، فضای مجازی است.

سخن روز :::
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند ، سختی های زندگیست ...، سعی کنیم در سختی ها انسان بمانیم. „

تصویر هفته :::
وحدت حوزه و دانشگاه
مقاله
:::
تأثیر استکبار ستیزی بر جامعه اسلامی
اساس اسلام بر مبنای ستیز با ظلم و دفاع از مظلوم است، لذا اسلام واقعی، در دل خود ستیز با ظلم و استکبار را دارد و صحبت از ضرورت استکبار ستیزی، صحبت از اصل اسلام ناب سیاسی است.
حدیث
:::
امام جعفر صادق(علیه السلام):
صِلَةُ الْأَرْحَامِ تُحَسِّنُ الْخُلُقَ وَ تُسَمِّحُ الْكَفَّ وَ تُطَيِّبُ النَّفسَ وَ تَزِيدُ في الرِّزْق وَ تُنْسئُ في الْأَجَل؛
صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد.
«کافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 151، ح 6»
یادداشت
:::
پایان داعش؛ نقطه عطفی برای تغییر در جهان
شکست بزرگ پروژه داعش برای تسلط بر منطقه با حضور محوری جمهوری اسلامی ایران چه‌ معنایی دارد و چه تأثیراتی بر معادلات سیاسی کلان در جهان می‌تواند داشته باشد؟
نظرسنجی
:::
عبارت « و ابواب الایمان» که به وصف ائمه ‏علیهم السلام اشاره دارد، در کدامیک از زیارات آمده است؟