• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
فعالیت فرهنگی، بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی امکان پذیر نخواهد بود تاریخ:1396/9/14

حجت الاسلام نوری زاده، با تأکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی گفت: بدون شناخت دین، جامعه، مخاطب و آسیب شناسی ، اقدامات فرهنگی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده ، مدیرکل، دوشنبه 13 آذر جاری در نشست فصلی کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) بر انجام فعالیت های فرهنگی اثرگزار تأکید کرد.

حجت الاسلام نوری زاده، تصریح کرد: کار فرهنگی بدون آگاهی از تعالیم دین ، جامعه ، گروه ها هدف ، و آسیب شناسی در هر یک از این حوزه ها ممکن نیست.

ایشان، یکی از راه های موفقیت در کارهای فرهنگی را تأثیرگزاری برشمرد و افزود: با توجه به شرایط موجود، پیشرفت های تکنولوژی و دینی، انجام کار فرهنگی بسیار سخت است و دستیابی به قله ها زمان بر خواهد بود، اما دین و تعالیم پیامبر اسلام می تواند گسست ایجاد شده بین نسل ها و خانواده ها را جبران کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی تهران ، در جمع کارشناسان فرهنگی و تشکل های دینی ، با اشاره به اهمیت حضور در شبکه های اجتماعی ، بیان داشت: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید، در این فضا تنها با گذاشتن یک علامت سوال در مقابل واضحات، باید بسیار زحمت کشید تا تردید ایجاد شده را برطرف کرد و آن قضیه را اثبات کرد.

ایشان، مسئولیت و وظیفه کارشناسان را ایجاد فرصت مناسب برای مدیریت در محیط تعاملی با نهادها و دستگاه های اجرایی، شناسایی ظرفیت ها و گروه های هدف، شناخت دقیق حوزه فرهنگی و بسیج عمومی امکانات در انجام طرح های تبلیغی دانست.

نوری زاده، در همین رابطه تأکید کرد: هر طرحی که انجام می دهید باید پیوست فضای مجازی نیز داشته باشد، زیرا آسیبی که در سال جاری و سال های آتی جامعه با آن دچار مشکل خواهد شد، فضای مجازی است.

سخن روز
عادات خوب:
” مهربانی و حُسن خُلق، دوست ‌داشتنی‌ ترین عاداتِ افراد است. „

تصویر هفته
خاندان کرامت
مقاله
چگونه از اوقات فراغت خود بهترین استفاده را بکنیم؟
استفاده‌ فعال و مفید از اوقات فراغت باعث افزایش انرژی، خلاقیت، اشتیاق و احساس مفید بودن می‌شود .
حدیث
پيامبر اسلام(صلى الله عليه و آله):
ألْمُؤمِنُ نَفْسُهُ مِنهُ فى تَعَب، وَالنّاسُ مِنهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در امنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
استرس؛ نشانه‌ها، علائم و نحوه مدیریت آن
گرچه استرس به مقدار مناسب، می‌تواند برای شما مفید باشد، اما بیش از حد بودن آن ضرر خواهد داشت. بعضی افراد به صورت افراطی به استرس واکنش نشان می‌دهند و حتی مشکلات کوچک را برای خود لاینحل می‌سازند.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟