• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
اعلام برنامه‌ های اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در هفته وحدت تاریخ:1396/9/14

اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت برنامه های متنوع و مختلف فرهنگی، قرآنی و تبلیغی را در هفته وحدت برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در گفتگویی، حضرت رسول اکرم(ص) را پیام‌آور سعادت و رستگاری بشریت دانست و اظهار کرد: شایسته است فضایل و مکارم دینی و اخلاقی آن حضرت به بهترین شیوه ممکن در مجالس این ایام، بیان و بازخوانی شود.

وی، ارسال پیام تبریک هفته وحدت به ادارات و نهادها و تشکل های دینی و مردمی، برگزاری گفتمان های دینی، اجرای جشن متمرکز هفته وحدت با حضور علما و اقشار مختلف مردم در سطح شهرستان، برگزاری جشن و مولود خوانی ویزه بانوان، برپایی محافل کرسی تلاوت وانس با قرآن در مؤسسه ها و خانه های قرآنی و کانون های فرهنگی مساجد و سخنرانی روحانیون شبکه تبلیغ شهرستان پیرامون ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) و تبیین وحدت اسلامی و توزیع بنر و پستر ویژه هفته وحدت را مهمترین برنامه های اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در هفته وحدت برشمرد.

رئیس تبلیغات اسلامی پاکدشت، در ادامه به اهمیت لزوم اتحاد، همبستگی و وحدت مسلمانان از دیدگاه دین مبین اسلام اشاره کرد و به حفظ وحدت و همبستگی اتحاد مردم در شرایط حساس کنونی و برگزاری باشکوه برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته وحدت در این شهرستان تأکید کرد.

سخن روز :::
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند ، سختی های زندگیست ...، سعی کنیم در سختی ها انسان بمانیم. „

تصویر هفته :::
وحدت حوزه و دانشگاه
مقاله
:::
تأثیر استکبار ستیزی بر جامعه اسلامی
اساس اسلام بر مبنای ستیز با ظلم و دفاع از مظلوم است، لذا اسلام واقعی، در دل خود ستیز با ظلم و استکبار را دارد و صحبت از ضرورت استکبار ستیزی، صحبت از اصل اسلام ناب سیاسی است.
حدیث
:::
امام جعفر صادق(علیه السلام):
صِلَةُ الْأَرْحَامِ تُحَسِّنُ الْخُلُقَ وَ تُسَمِّحُ الْكَفَّ وَ تُطَيِّبُ النَّفسَ وَ تَزِيدُ في الرِّزْق وَ تُنْسئُ في الْأَجَل؛
صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد.
«کافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 151، ح 6»
یادداشت
:::
پایان داعش؛ نقطه عطفی برای تغییر در جهان
شکست بزرگ پروژه داعش برای تسلط بر منطقه با حضور محوری جمهوری اسلامی ایران چه‌ معنایی دارد و چه تأثیراتی بر معادلات سیاسی کلان در جهان می‌تواند داشته باشد؟
نظرسنجی
:::
عبارت « و ابواب الایمان» که به وصف ائمه ‏علیهم السلام اشاره دارد، در کدامیک از زیارات آمده است؟