هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
اعلام برنامه‌ های اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در هفته وحدت تاریخ:1396/9/14

اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت برنامه های متنوع و مختلف فرهنگی، قرآنی و تبلیغی را در هفته وحدت برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت در گفتگویی، حضرت رسول اکرم(ص) را پیام‌آور سعادت و رستگاری بشریت دانست و اظهار کرد: شایسته است فضایل و مکارم دینی و اخلاقی آن حضرت به بهترین شیوه ممکن در مجالس این ایام، بیان و بازخوانی شود.

وی، ارسال پیام تبریک هفته وحدت به ادارات و نهادها و تشکل های دینی و مردمی، برگزاری گفتمان های دینی، اجرای جشن متمرکز هفته وحدت با حضور علما و اقشار مختلف مردم در سطح شهرستان، برگزاری جشن و مولود خوانی ویزه بانوان، برپایی محافل کرسی تلاوت وانس با قرآن در مؤسسه ها و خانه های قرآنی و کانون های فرهنگی مساجد و سخنرانی روحانیون شبکه تبلیغ شهرستان پیرامون ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) و تبیین وحدت اسلامی و توزیع بنر و پستر ویژه هفته وحدت را مهمترین برنامه های اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان در هفته وحدت برشمرد.

رئیس تبلیغات اسلامی پاکدشت، در ادامه به اهمیت لزوم اتحاد، همبستگی و وحدت مسلمانان از دیدگاه دین مبین اسلام اشاره کرد و به حفظ وحدت و همبستگی اتحاد مردم در شرایط حساس کنونی و برگزاری باشکوه برنامه‌های ستاد گرامیداشت هفته وحدت در این شهرستان تأکید کرد.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟