هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات توسط تبلیغات اسلامی شهرستان پیشوا تاریخ:1396/9/14

دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام حسن منتظری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا از برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان طی ۱۳ آذر ماه جاری خبر داد.

در این دوره آموزشی حجت‌ الاسلام منتظری، درباره تعریف آسیب گفت: کژرفتاری هایی که در یک جامعه هنجارها را از بین می برد و امنیت و آسایش عموم مردم را در مخاطره می اندازد، آسیب نامیده می‌شود.

وی، گفت: نابسامانیهای اجتماعی از قبیل بیکاری، اعتیاد، فقر، طلاق، خودکشی، ولگردی، دزدی، تکدیگری را می توان از آسیب های اجتماعی نام برد.

منتظری، ادامه داد: اگر در جامعه اسلامی مردم به سیره عملی فاطمه زهرا(س) و حضرت علی (ع) درامر ازدواج، خانه داری، وظایف همسر داری، صله ارحام و دیگر احکام دین اهتمام داشته باشند معضلات کمتری را شاهد خواهیم بود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: بعضی از مبلغات سنتی به علت ندانستن احکام دین، بین مخاطبان خود و دین ناخواسته فاصله می اندازند.

عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: اگر در جامعه اسلامی دو فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شود آن جامعه مرده است.

منتظری، در ادامه گفت: آنچه جامعه اسلامی را صفا و طراوت می بخشد این است که مردم نسبت به هم دلسوز و عیوب یکدیگر را، بازگو و در رفع آن کوشا باشند.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان، ادامه داد: اگر دستورات اسلامی بر اساس آنچه بیان شده اجرا شود و مردم نسبت به وظایف دینی خود آگاه باشند و عمل کنند، نباید این همه تبعیض و نابرابری توزیع ثروت در جامعه اسلامی باشد.

در خاتمه منتظری، به تعدادی از پرسش های خواهران پاسخ داد.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟