• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات توسط تبلیغات اسلامی شهرستان پیشوا تاریخ:1396/9/14

دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام حسن منتظری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا از برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان طی ۱۳ آذر ماه جاری خبر داد.

در این دوره آموزشی حجت‌ الاسلام منتظری، درباره تعریف آسیب گفت: کژرفتاری هایی که در یک جامعه هنجارها را از بین می برد و امنیت و آسایش عموم مردم را در مخاطره می اندازد، آسیب نامیده می‌شود.

وی، گفت: نابسامانیهای اجتماعی از قبیل بیکاری، اعتیاد، فقر، طلاق، خودکشی، ولگردی، دزدی، تکدیگری را می توان از آسیب های اجتماعی نام برد.

منتظری، ادامه داد: اگر در جامعه اسلامی مردم به سیره عملی فاطمه زهرا(س) و حضرت علی (ع) درامر ازدواج، خانه داری، وظایف همسر داری، صله ارحام و دیگر احکام دین اهتمام داشته باشند معضلات کمتری را شاهد خواهیم بود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: بعضی از مبلغات سنتی به علت ندانستن احکام دین، بین مخاطبان خود و دین ناخواسته فاصله می اندازند.

عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: اگر در جامعه اسلامی دو فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شود آن جامعه مرده است.

منتظری، در ادامه گفت: آنچه جامعه اسلامی را صفا و طراوت می بخشد این است که مردم نسبت به هم دلسوز و عیوب یکدیگر را، بازگو و در رفع آن کوشا باشند.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان، ادامه داد: اگر دستورات اسلامی بر اساس آنچه بیان شده اجرا شود و مردم نسبت به وظایف دینی خود آگاه باشند و عمل کنند، نباید این همه تبعیض و نابرابری توزیع ثروت در جامعه اسلامی باشد.

در خاتمه منتظری، به تعدادی از پرسش های خواهران پاسخ داد.

سخن روز
عادات خوب:
” مهربانی و حُسن خُلق، دوست ‌داشتنی‌ ترین عاداتِ افراد است. „

تصویر هفته
خاندان کرامت
مقاله
چگونه از اوقات فراغت خود بهترین استفاده را بکنیم؟
استفاده‌ فعال و مفید از اوقات فراغت باعث افزایش انرژی، خلاقیت، اشتیاق و احساس مفید بودن می‌شود .
حدیث
پيامبر اسلام(صلى الله عليه و آله):
ألْمُؤمِنُ نَفْسُهُ مِنهُ فى تَعَب، وَالنّاسُ مِنهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در امنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
استرس؛ نشانه‌ها، علائم و نحوه مدیریت آن
گرچه استرس به مقدار مناسب، می‌تواند برای شما مفید باشد، اما بیش از حد بودن آن ضرر خواهد داشت. بعضی افراد به صورت افراطی به استرس واکنش نشان می‌دهند و حتی مشکلات کوچک را برای خود لاینحل می‌سازند.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟