• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات توسط تبلیغات اسلامی شهرستان پیشوا تاریخ:1396/9/14

دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام حسن منتظری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا از برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان طی ۱۳ آذر ماه جاری خبر داد.

در این دوره آموزشی حجت‌ الاسلام منتظری، درباره تعریف آسیب گفت: کژرفتاری هایی که در یک جامعه هنجارها را از بین می برد و امنیت و آسایش عموم مردم را در مخاطره می اندازد، آسیب نامیده می‌شود.

وی، گفت: نابسامانیهای اجتماعی از قبیل بیکاری، اعتیاد، فقر، طلاق، خودکشی، ولگردی، دزدی، تکدیگری را می توان از آسیب های اجتماعی نام برد.

منتظری، ادامه داد: اگر در جامعه اسلامی مردم به سیره عملی فاطمه زهرا(س) و حضرت علی (ع) درامر ازدواج، خانه داری، وظایف همسر داری، صله ارحام و دیگر احکام دین اهتمام داشته باشند معضلات کمتری را شاهد خواهیم بود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: بعضی از مبلغات سنتی به علت ندانستن احکام دین، بین مخاطبان خود و دین ناخواسته فاصله می اندازند.

عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: اگر در جامعه اسلامی دو فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شود آن جامعه مرده است.

منتظری، در ادامه گفت: آنچه جامعه اسلامی را صفا و طراوت می بخشد این است که مردم نسبت به هم دلسوز و عیوب یکدیگر را، بازگو و در رفع آن کوشا باشند.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان، ادامه داد: اگر دستورات اسلامی بر اساس آنچه بیان شده اجرا شود و مردم نسبت به وظایف دینی خود آگاه باشند و عمل کنند، نباید این همه تبعیض و نابرابری توزیع ثروت در جامعه اسلامی باشد.

در خاتمه منتظری، به تعدادی از پرسش های خواهران پاسخ داد.

سخن روز :::
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند ، سختی های زندگیست ...، سعی کنیم در سختی ها انسان بمانیم. „

تصویر هفته :::
وحدت حوزه و دانشگاه
مقاله
:::
تأثیر استکبار ستیزی بر جامعه اسلامی
اساس اسلام بر مبنای ستیز با ظلم و دفاع از مظلوم است، لذا اسلام واقعی، در دل خود ستیز با ظلم و استکبار را دارد و صحبت از ضرورت استکبار ستیزی، صحبت از اصل اسلام ناب سیاسی است.
حدیث
:::
امام جعفر صادق(علیه السلام):
صِلَةُ الْأَرْحَامِ تُحَسِّنُ الْخُلُقَ وَ تُسَمِّحُ الْكَفَّ وَ تُطَيِّبُ النَّفسَ وَ تَزِيدُ في الرِّزْق وَ تُنْسئُ في الْأَجَل؛
صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد.
«کافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 151، ح 6»
یادداشت
:::
پایان داعش؛ نقطه عطفی برای تغییر در جهان
شکست بزرگ پروژه داعش برای تسلط بر منطقه با حضور محوری جمهوری اسلامی ایران چه‌ معنایی دارد و چه تأثیراتی بر معادلات سیاسی کلان در جهان می‌تواند داشته باشد؟
نظرسنجی
:::
عبارت « و ابواب الایمان» که به وصف ائمه ‏علیهم السلام اشاره دارد، در کدامیک از زیارات آمده است؟