• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات توسط تبلیغات اسلامی شهرستان پیشوا تاریخ:1396/9/14

دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام حسن منتظری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پیشوا از برگزاری دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع آسیب های اجتماعی در کانون امام علی شهرستان طی ۱۳ آذر ماه جاری خبر داد.

در این دوره آموزشی حجت‌ الاسلام منتظری، درباره تعریف آسیب گفت: کژرفتاری هایی که در یک جامعه هنجارها را از بین می برد و امنیت و آسایش عموم مردم را در مخاطره می اندازد، آسیب نامیده می‌شود.

وی، گفت: نابسامانیهای اجتماعی از قبیل بیکاری، اعتیاد، فقر، طلاق، خودکشی، ولگردی، دزدی، تکدیگری را می توان از آسیب های اجتماعی نام برد.

منتظری، ادامه داد: اگر در جامعه اسلامی مردم به سیره عملی فاطمه زهرا(س) و حضرت علی (ع) درامر ازدواج، خانه داری، وظایف همسر داری، صله ارحام و دیگر احکام دین اهتمام داشته باشند معضلات کمتری را شاهد خواهیم بود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: بعضی از مبلغات سنتی به علت ندانستن احکام دین، بین مخاطبان خود و دین ناخواسته فاصله می اندازند.

عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: اگر در جامعه اسلامی دو فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شود آن جامعه مرده است.

منتظری، در ادامه گفت: آنچه جامعه اسلامی را صفا و طراوت می بخشد این است که مردم نسبت به هم دلسوز و عیوب یکدیگر را، بازگو و در رفع آن کوشا باشند.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان، ادامه داد: اگر دستورات اسلامی بر اساس آنچه بیان شده اجرا شود و مردم نسبت به وظایف دینی خود آگاه باشند و عمل کنند، نباید این همه تبعیض و نابرابری توزیع ثروت در جامعه اسلامی باشد.

در خاتمه منتظری، به تعدادی از پرسش های خواهران پاسخ داد.

سخن روز
تلاش:
” هر جا که هستید همان جا نقطه آغاز است، تلاش بیشتر امروز، سازنده فردای متفاوت شماست. „

تصویر هفته
یا صاحب الزمان
مقاله
راستگویی؛ شاخصه مهم انسان مؤمن
صراحت و صداقت یعنی بدون تزویر و حیله‌ صحبت کردن و برای رسیدن به اهداف خود هر سخنی را هرچند کذب نگفتن، و این صفت از ویژگی‌ های ممتاز و افتخار آمیز پیامبر اکرم بوده است.
حدیث
امام جعفر صادق(علیه السلام):
مَن أَرادَ أَنْ یَکونَ فی جِوارِ نَبیِّه وَ جِوارِ عَلیٍّ وَ فاطِمةَ فَلا یَدَعْ زِیارَةَ الحُسَینِ علیه السلام
هر که می‌خواهد در جوار پیامبرش صلی الله علیه و آله و جوار امام علی و حضرت فاطمه علیهم السلام باشد، زیارت امام حسین علیه السلام را رها نکند.
«وسائل الشیعه/ج14/ص425»
یادداشت
آیا میزان موفقیت را به درستی ارزیابی می‌کنیم؟
برای مسلمانان، بزرگ‌ترین موفقیت در زندگی این است که آنچه را که خدا می‌خواهد، انجام دهند.
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟