• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
پیام تبریک اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران به مناسبت میلاد حضرت خاتم الانبیاء و رئیس مکتب تشیع تاریخ:1396/9/14

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در پیامی، فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند گرامیش امام جعفر صادق (ع) را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در پیام تبریک هفته وحدت ، میلاد با سعادت رحمه للعالمین حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و مؤسس بزرگترین دانشگاه جهان اسلام امام جعفر صادق(ع) آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لَقَدْ كانَ لَكُم في رَسولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنةٌ لِّمَن كانَ يَرجواللَّه و الْيَومَ الْآخِرَ و ذَكَرَ اللَّهَ كَثيرا

آن زمان که خداوند سبحان در دایره امکان، خلقت آخرین حلقه انبیاء، مایه مسّرت اولیاء و غایت آمال اوصیاء، محمد مصطفی را رقم زد، زمین ، آسمان و تمامی کائنات به احترام وجودش کلامی جز فتبارک الله احسن الخالقین بر زبان نیاوردند.

و آن گاه که مردم را بر محور کلام برحق و آسمانی «قولوا لا اله الا الله تفلحوا» گردهم آورد ، وحدت امت در دایره دین جهان شمول اسلام ارائه شد که تا ابد زنده و پایدار بماند.

پیامبر اسلام، در استمرار رسالت ديگر انبياي الهی، وحدت و برادری را براي جوامع بشري به ارمغان آورد. رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم مهاجرين و انصار را به ميثاق اخوت و عقد برادري فرا خواند و بدين سان گلبانگ وحدت براي نخستين بار در فضاي مدينه طنين افكند ، دل و جان قرون و اعصار را نوازش داد و عطر دل انگيز آن مسلمانان را مدهوش خويش ساخت. 

سنگ زيرين بناي اتحاد و همبستگي اسلامي نهاده و ارزش هاي متعالي اسلامي و برادري و اتحاد، جانشين ارزش هاي پوچ و خيالي جاهلي شد.

پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم با استناد به آيات قرآن، جوامع اسلامي را به اعتصام به حبل المتين  و پرهيز از تفرقه و تشكيل امت واحده در سايه عبوديت اللّه، دعوت كرد. مسلمانان نيز در پرتو عمل به اين دعوت و حركت در طريق وحدت، متحد و بر دشمنان چيره شدند و ديري نپاييد كه شاهد فتح و پيروزي را در آغوش كشيدند.

پس از طی سالها و قرن ها از آن ایام، بنیانگذار جمهوری اسلامی، هفته پرشکوه وحدت را برای ما به یادگار گذاشت که روحش شاد و با اولیای الهی همنشین باد.

پیام هفته وحدت این است که مسلمانان شیعه و سنی همه با هم برادرند و با دست اتحاد در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاک آن حضرت و در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول الله (ص) ، وحدت و یکرنگی خود را حفظ می کنند.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هفته وحدت امت اسلامی، سالروز ولادت خجسته و پرمیمنت ختم المرسلین، رحمت للعالمین، فخر عالم و آدم، پيام‌آور عزت، رحمت و سعادت کلّ بشر حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و نیز ولادت با سعادت پیشوای راستین صالحین و صدیقین حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) را بر عموم مسلمانان و حق طلبان جهان تبریک و تهنیت عرض می کند.

امید است همه ما زیر پرچم یگانگی وحدتی که خاتم النبیین برای همیشه تاریخ بر افراشته ،در قالب یک امت واحده حرکت کرده و در استمرار حرکت بیداری اسلامی ، سراسر جهان اسلام را به نمادی از وحدت تبدیل کنیم.

بی تردید هفته وحدت، سرآغاز پيوند برادران مسلمان و تجلي حضور يكپارچه مسلمين در عرصه هاي مختلف همكاري هاي اجتماعي است و انشاءالله حفظ شعائر و پايبندي به دستورات و سفارشات مؤكد اين دين آسماني، محور رشد و تعالي و آسايش اجتماعي مسلمين جهان خواهد شد

سخن روز
عادات خوب:
” مهربانی و حُسن خُلق، دوست ‌داشتنی‌ ترین عاداتِ افراد است. „

تصویر هفته
خاندان کرامت
مقاله
چگونه از اوقات فراغت خود بهترین استفاده را بکنیم؟
استفاده‌ فعال و مفید از اوقات فراغت باعث افزایش انرژی، خلاقیت، اشتیاق و احساس مفید بودن می‌شود .
حدیث
پيامبر اسلام(صلى الله عليه و آله):
ألْمُؤمِنُ نَفْسُهُ مِنهُ فى تَعَب، وَالنّاسُ مِنهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در امنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
استرس؛ نشانه‌ها، علائم و نحوه مدیریت آن
گرچه استرس به مقدار مناسب، می‌تواند برای شما مفید باشد، اما بیش از حد بودن آن ضرر خواهد داشت. بعضی افراد به صورت افراطی به استرس واکنش نشان می‌دهند و حتی مشکلات کوچک را برای خود لاینحل می‌سازند.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟