• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
پیام تبریک اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران به مناسبت میلاد حضرت خاتم الانبیاء و رئیس مکتب تشیع تاریخ:1396/9/14

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در پیامی، فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند گرامیش امام جعفر صادق (ع) را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در پیام تبریک هفته وحدت ، میلاد با سعادت رحمه للعالمین حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و مؤسس بزرگترین دانشگاه جهان اسلام امام جعفر صادق(ع) آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لَقَدْ كانَ لَكُم في رَسولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنةٌ لِّمَن كانَ يَرجواللَّه و الْيَومَ الْآخِرَ و ذَكَرَ اللَّهَ كَثيرا

آن زمان که خداوند سبحان در دایره امکان، خلقت آخرین حلقه انبیاء، مایه مسّرت اولیاء و غایت آمال اوصیاء، محمد مصطفی را رقم زد، زمین ، آسمان و تمامی کائنات به احترام وجودش کلامی جز فتبارک الله احسن الخالقین بر زبان نیاوردند.

و آن گاه که مردم را بر محور کلام برحق و آسمانی «قولوا لا اله الا الله تفلحوا» گردهم آورد ، وحدت امت در دایره دین جهان شمول اسلام ارائه شد که تا ابد زنده و پایدار بماند.

پیامبر اسلام، در استمرار رسالت ديگر انبياي الهی، وحدت و برادری را براي جوامع بشري به ارمغان آورد. رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم مهاجرين و انصار را به ميثاق اخوت و عقد برادري فرا خواند و بدين سان گلبانگ وحدت براي نخستين بار در فضاي مدينه طنين افكند ، دل و جان قرون و اعصار را نوازش داد و عطر دل انگيز آن مسلمانان را مدهوش خويش ساخت. 

سنگ زيرين بناي اتحاد و همبستگي اسلامي نهاده و ارزش هاي متعالي اسلامي و برادري و اتحاد، جانشين ارزش هاي پوچ و خيالي جاهلي شد.

پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم با استناد به آيات قرآن، جوامع اسلامي را به اعتصام به حبل المتين  و پرهيز از تفرقه و تشكيل امت واحده در سايه عبوديت اللّه، دعوت كرد. مسلمانان نيز در پرتو عمل به اين دعوت و حركت در طريق وحدت، متحد و بر دشمنان چيره شدند و ديري نپاييد كه شاهد فتح و پيروزي را در آغوش كشيدند.

پس از طی سالها و قرن ها از آن ایام، بنیانگذار جمهوری اسلامی، هفته پرشکوه وحدت را برای ما به یادگار گذاشت که روحش شاد و با اولیای الهی همنشین باد.

پیام هفته وحدت این است که مسلمانان شیعه و سنی همه با هم برادرند و با دست اتحاد در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاک آن حضرت و در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول الله (ص) ، وحدت و یکرنگی خود را حفظ می کنند.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هفته وحدت امت اسلامی، سالروز ولادت خجسته و پرمیمنت ختم المرسلین، رحمت للعالمین، فخر عالم و آدم، پيام‌آور عزت، رحمت و سعادت کلّ بشر حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و نیز ولادت با سعادت پیشوای راستین صالحین و صدیقین حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) را بر عموم مسلمانان و حق طلبان جهان تبریک و تهنیت عرض می کند.

امید است همه ما زیر پرچم یگانگی وحدتی که خاتم النبیین برای همیشه تاریخ بر افراشته ،در قالب یک امت واحده حرکت کرده و در استمرار حرکت بیداری اسلامی ، سراسر جهان اسلام را به نمادی از وحدت تبدیل کنیم.

بی تردید هفته وحدت، سرآغاز پيوند برادران مسلمان و تجلي حضور يكپارچه مسلمين در عرصه هاي مختلف همكاري هاي اجتماعي است و انشاءالله حفظ شعائر و پايبندي به دستورات و سفارشات مؤكد اين دين آسماني، محور رشد و تعالي و آسايش اجتماعي مسلمين جهان خواهد شد

سخن روز
تلاش:
” هر جا که هستید همان جا نقطه آغاز است، تلاش بیشتر امروز، سازنده فردای متفاوت شماست. „

تصویر هفته
یا صاحب الزمان
مقاله
راستگویی؛ شاخصه مهم انسان مؤمن
صراحت و صداقت یعنی بدون تزویر و حیله‌ صحبت کردن و برای رسیدن به اهداف خود هر سخنی را هرچند کذب نگفتن، و این صفت از ویژگی‌ های ممتاز و افتخار آمیز پیامبر اکرم بوده است.
حدیث
امام جعفر صادق(علیه السلام):
مَن أَرادَ أَنْ یَکونَ فی جِوارِ نَبیِّه وَ جِوارِ عَلیٍّ وَ فاطِمةَ فَلا یَدَعْ زِیارَةَ الحُسَینِ علیه السلام
هر که می‌خواهد در جوار پیامبرش صلی الله علیه و آله و جوار امام علی و حضرت فاطمه علیهم السلام باشد، زیارت امام حسین علیه السلام را رها نکند.
«وسائل الشیعه/ج14/ص425»
یادداشت
آیا میزان موفقیت را به درستی ارزیابی می‌کنیم؟
برای مسلمانان، بزرگ‌ترین موفقیت در زندگی این است که آنچه را که خدا می‌خواهد، انجام دهند.
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟