• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
پیام تبریک اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران به مناسبت میلاد حضرت خاتم الانبیاء و رئیس مکتب تشیع تاریخ:1396/9/14

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در پیامی، فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و فرزند گرامیش امام جعفر صادق (ع) را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در پیام تبریک هفته وحدت ، میلاد با سعادت رحمه للعالمین حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) و مؤسس بزرگترین دانشگاه جهان اسلام امام جعفر صادق(ع) آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لَقَدْ كانَ لَكُم في رَسولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنةٌ لِّمَن كانَ يَرجواللَّه و الْيَومَ الْآخِرَ و ذَكَرَ اللَّهَ كَثيرا

آن زمان که خداوند سبحان در دایره امکان، خلقت آخرین حلقه انبیاء، مایه مسّرت اولیاء و غایت آمال اوصیاء، محمد مصطفی را رقم زد، زمین ، آسمان و تمامی کائنات به احترام وجودش کلامی جز فتبارک الله احسن الخالقین بر زبان نیاوردند.

و آن گاه که مردم را بر محور کلام برحق و آسمانی «قولوا لا اله الا الله تفلحوا» گردهم آورد ، وحدت امت در دایره دین جهان شمول اسلام ارائه شد که تا ابد زنده و پایدار بماند.

پیامبر اسلام، در استمرار رسالت ديگر انبياي الهی، وحدت و برادری را براي جوامع بشري به ارمغان آورد. رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم مهاجرين و انصار را به ميثاق اخوت و عقد برادري فرا خواند و بدين سان گلبانگ وحدت براي نخستين بار در فضاي مدينه طنين افكند ، دل و جان قرون و اعصار را نوازش داد و عطر دل انگيز آن مسلمانان را مدهوش خويش ساخت. 

سنگ زيرين بناي اتحاد و همبستگي اسلامي نهاده و ارزش هاي متعالي اسلامي و برادري و اتحاد، جانشين ارزش هاي پوچ و خيالي جاهلي شد.

پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم با استناد به آيات قرآن، جوامع اسلامي را به اعتصام به حبل المتين  و پرهيز از تفرقه و تشكيل امت واحده در سايه عبوديت اللّه، دعوت كرد. مسلمانان نيز در پرتو عمل به اين دعوت و حركت در طريق وحدت، متحد و بر دشمنان چيره شدند و ديري نپاييد كه شاهد فتح و پيروزي را در آغوش كشيدند.

پس از طی سالها و قرن ها از آن ایام، بنیانگذار جمهوری اسلامی، هفته پرشکوه وحدت را برای ما به یادگار گذاشت که روحش شاد و با اولیای الهی همنشین باد.

پیام هفته وحدت این است که مسلمانان شیعه و سنی همه با هم برادرند و با دست اتحاد در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاک آن حضرت و در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول الله (ص) ، وحدت و یکرنگی خود را حفظ می کنند.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هفته وحدت امت اسلامی، سالروز ولادت خجسته و پرمیمنت ختم المرسلین، رحمت للعالمین، فخر عالم و آدم، پيام‌آور عزت، رحمت و سعادت کلّ بشر حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله وسلم) و نیز ولادت با سعادت پیشوای راستین صالحین و صدیقین حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) را بر عموم مسلمانان و حق طلبان جهان تبریک و تهنیت عرض می کند.

امید است همه ما زیر پرچم یگانگی وحدتی که خاتم النبیین برای همیشه تاریخ بر افراشته ،در قالب یک امت واحده حرکت کرده و در استمرار حرکت بیداری اسلامی ، سراسر جهان اسلام را به نمادی از وحدت تبدیل کنیم.

بی تردید هفته وحدت، سرآغاز پيوند برادران مسلمان و تجلي حضور يكپارچه مسلمين در عرصه هاي مختلف همكاري هاي اجتماعي است و انشاءالله حفظ شعائر و پايبندي به دستورات و سفارشات مؤكد اين دين آسماني، محور رشد و تعالي و آسايش اجتماعي مسلمين جهان خواهد شد

سخن روز :::
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند ، سختی های زندگیست ...، سعی کنیم در سختی ها انسان بمانیم. „

تصویر هفته :::
وحدت حوزه و دانشگاه
مقاله
:::
تأثیر استکبار ستیزی بر جامعه اسلامی
اساس اسلام بر مبنای ستیز با ظلم و دفاع از مظلوم است، لذا اسلام واقعی، در دل خود ستیز با ظلم و استکبار را دارد و صحبت از ضرورت استکبار ستیزی، صحبت از اصل اسلام ناب سیاسی است.
حدیث
:::
امام جعفر صادق(علیه السلام):
صِلَةُ الْأَرْحَامِ تُحَسِّنُ الْخُلُقَ وَ تُسَمِّحُ الْكَفَّ وَ تُطَيِّبُ النَّفسَ وَ تَزِيدُ في الرِّزْق وَ تُنْسئُ في الْأَجَل؛
صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد.
«کافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 151، ح 6»
یادداشت
:::
پایان داعش؛ نقطه عطفی برای تغییر در جهان
شکست بزرگ پروژه داعش برای تسلط بر منطقه با حضور محوری جمهوری اسلامی ایران چه‌ معنایی دارد و چه تأثیراتی بر معادلات سیاسی کلان در جهان می‌تواند داشته باشد؟
نظرسنجی
:::
عبارت « و ابواب الایمان» که به وصف ائمه ‏علیهم السلام اشاره دارد، در کدامیک از زیارات آمده است؟