• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
بزرگداشت شهدای ۱۸ دی شهر ری با حضور خانواده معظم شهدا و هیئات مذهبی تاریخ:1396/10/20

مراسم بزرگداشت شهدای ۱۸دی شهر ری با حضور خانواده معظم شهدا و هیئات مذهبی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی تهران، مراسم بزرگداشت ۲۷۰۰ شهید دفاع مقدس و چهار شهید قیام ۱۸ دی شهرری با حضور خانواده معظم شهدا، آیت‌الله محسن قمی، معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد.

در این مراسم، هدایت‌اله جمالی‌پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه ری، حسین نصراله، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌ الاسلام کنگرلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی، مصطفی هدایی، رئیس سازمان بسیج رسانه استان تهران، هادی تمهیدی، معاون فرماندار شهرستان ری، محمد موسوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رحیمی، رئیس اداره برق شهرستان ری، تعدادی از مسئولان شهرستان و بخش‌های تابعه، اصحاب رسانه و جمع کثیری از عاشقان راه ایثار و شهادت حضور داشتند.

هدایت‌اله‌ جمالی‌پور، معاون استاندار تهران، نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۸ دی مردم شهرری به تشریح این قیام پرداخت و در ادامه گروه سرود نجم‌الثاقب برنامه‌های فرهنگی خود را اجرا کرد.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟