هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
ساماندهی ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت (ع) در رباط کریم تاریخ:1396/10/20

رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم، ابراز داشت: فعالیت ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت(ع) در این شهرستان ساماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، اکبر قربانی، رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم از ساماندهی ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت(ع) در این شهرستان خبر داد.

وی، افزود: یکسان سازی و انسجام فعالیت مداحان، برنامه ریزی و هماهنگی در دسترسی آسان به آن ها و ساماندهی پرونده های موجود ذاکرین اهل بیت از کارهای مهمی است که موجب نظم و برنامه ریزی در امور مداحی و اقدامات آنان می‌شود.

این مسئول، عنوان کرد: پس از ثبت نام مداحان و شعرا در کانون و بررسی و تکمیل پرونده آنان، کارت عضویت صادر می‌شود و علاوه بر ساماندهی و آموزش های لازم، نظارت خوبی نیز بر فعالیت ها انجام گرفته است.

قربانی، با اشاره به این که در این شهرستان دارای ۴۰۰ مداح خواهر و برادر است، ادامه داد: تبلیغات اسلامی در راستای تغذیه فکری اقدامات خوبی داشته که از جمله آن برگزاری دوره های مختلف آموزشی و توزیع کتب معتبر بین مداحان بوده است.

رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم، از مداحان و شعرا در خواست کرد تا نسبت به ثبت نام خود در سامانه طوبی اقدام کنند.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟