• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
ساماندهی ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت (ع) در رباط کریم تاریخ:1396/10/20

رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم، ابراز داشت: فعالیت ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت(ع) در این شهرستان ساماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، اکبر قربانی، رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم از ساماندهی ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت(ع) در این شهرستان خبر داد.

وی، افزود: یکسان سازی و انسجام فعالیت مداحان، برنامه ریزی و هماهنگی در دسترسی آسان به آن ها و ساماندهی پرونده های موجود ذاکرین اهل بیت از کارهای مهمی است که موجب نظم و برنامه ریزی در امور مداحی و اقدامات آنان می‌شود.

این مسئول، عنوان کرد: پس از ثبت نام مداحان و شعرا در کانون و بررسی و تکمیل پرونده آنان، کارت عضویت صادر می‌شود و علاوه بر ساماندهی و آموزش های لازم، نظارت خوبی نیز بر فعالیت ها انجام گرفته است.

قربانی، با اشاره به این که در این شهرستان دارای ۴۰۰ مداح خواهر و برادر است، ادامه داد: تبلیغات اسلامی در راستای تغذیه فکری اقدامات خوبی داشته که از جمله آن برگزاری دوره های مختلف آموزشی و توزیع کتب معتبر بین مداحان بوده است.

رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم، از مداحان و شعرا در خواست کرد تا نسبت به ثبت نام خود در سامانه طوبی اقدام کنند.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟