• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
ساماندهی ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت (ع) در رباط کریم تاریخ:1396/10/20

رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم، ابراز داشت: فعالیت ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت(ع) در این شهرستان ساماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، اکبر قربانی، رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم از ساماندهی ۲۰۰ مداح و شاعر اهل بیت(ع) در این شهرستان خبر داد.

وی، افزود: یکسان سازی و انسجام فعالیت مداحان، برنامه ریزی و هماهنگی در دسترسی آسان به آن ها و ساماندهی پرونده های موجود ذاکرین اهل بیت از کارهای مهمی است که موجب نظم و برنامه ریزی در امور مداحی و اقدامات آنان می‌شود.

این مسئول، عنوان کرد: پس از ثبت نام مداحان و شعرا در کانون و بررسی و تکمیل پرونده آنان، کارت عضویت صادر می‌شود و علاوه بر ساماندهی و آموزش های لازم، نظارت خوبی نیز بر فعالیت ها انجام گرفته است.

قربانی، با اشاره به این که در این شهرستان دارای ۴۰۰ مداح خواهر و برادر است، ادامه داد: تبلیغات اسلامی در راستای تغذیه فکری اقدامات خوبی داشته که از جمله آن برگزاری دوره های مختلف آموزشی و توزیع کتب معتبر بین مداحان بوده است.

رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی تبلیغات اسلامی رباط کریم، از مداحان و شعرا در خواست کرد تا نسبت به ثبت نام خود در سامانه طوبی اقدام کنند.

سخن روز
حسود:
” لقمان به فرزندش گفت: حسود را سه نشانه است؛ پشت سر غیبت می کند، رو به رو تملق می گوید و از گرفتاری دیگران شاد می شود. „

تصویر هفته
طبیعت زیبا
مقاله
انس و علاقه ایرانیان به اهل بیت علیهم السلام
از ملت ایران به ‌عنوان وفادارترین ملتها به اسلام یاد شده است، و هیچ ملتی به اندازه مردم ایران تاکنون از منبع روشنایی بخش وحی، پرتو نگرفته است.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
ثَلَاثٌ مَنْ كُنَّ فيه جَمَعَ اللَّهُ لَهُ خَيرَ الدُّنيا و الْآخِرَةِ الرِّضا بالْقَضاءِ و الصَّبرُ عِندَ البَلاءِ وَ الدُّعاءُ عِنْد الشِّدَّةِ و ال ...
كسى كه سه خصلت در او باشد خداوند خير دنيا و آخرت را براى او فراهم مى كند: خشنودى به مقدّرات، صبر در بلا و دعا در سختى و راحتى .
«بحارالأنوار (ط-بیروت) ج68، ص156، ح71»
یادداشت
۵ بلایی که آلودگی هوا بر سر ما می‌آورد
وقتی افراد بیش از اندازه در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند بیماری‌هایی همچون: آسم، برونشیت، آمفیزم و حتی احتمالاً مبتلا شدن به سرطان در این گونه افراد نیز بالا می‌رود.
نظرسنجی
بنظر شما، رفع کدام آسیب اجتماعی باید اولویت برنامه ای سازمان تبلیغات اسلامی باشد؟