• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی تاریخ:1396/10/20

مدیر مجتمع کوثر، از برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی (کشوری) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلالی، مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، در گفتگو با روابط عمومی، از برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی (کشوری) خبر داد.

وی، در ادامه افزود: پژوهش فرایند تولید علم است و تأثیرگذاری پژوهش در تمدن کنونی دنیا و در آینده آن بسیار روشن و بدیهی است، هر چه در تاریخ بشری به زمان های اخیر نزدیک می شویم، این تأثیر گذاری ببیشتر می‌شود.

جلالی، اظهار داشت: مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با ایجاد محیطی شفاف، پویا و معنوی به ترویج روحیه ی پژوهشگرانه طلاب پرداخته و زمینه های مناسب برای تولید آثار کاربردی و مفید فراهم ساخته است.

وی، خاطر نشان کرد: جشنواره علامه حلی جشنواره‌ای است که به منظور تجلیل از محققان جوان حوزوی برگزار می‌شود، برگزیدگان این جشنواره ضمن دریافت لوح تقدیر جشنواره و جوایز دیگر، برای استفاده از تسهیلات پژوهشگری و علمی به سایر معاونت های حوزه‌های علمیه معرفی می‌شوند.

مدیر مجتمع کوثر، یاد آور شد: در این جشنواره ۱۱ اثر از آثار برگزیده متعلق به طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در سطح ۲ و ۳ و ۴ است که شامل موضوعات قرآنی، سیاسی، اجتماعی، کلامی است.

فاطمه قربانی، به‌ عنوان پژوهشگر برگزیده؛ در مرحله کشوری نهمین جشنواره علامه حلی، در شهر مقدس قم مورد تقدیر قرار گرفت.

جلالی، در پایان خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که شاهد کسب مقام‌های برتر علمی، پژوهشی و قرآنی طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر هستیم و آرزومندیم که افتخار آفرینی های بیشتری از سوی طلاب کوثر شاهد باشیم.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟