هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی تاریخ:1396/10/20

مدیر مجتمع کوثر، از برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی (کشوری) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلالی، مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، در گفتگو با روابط عمومی، از برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی (کشوری) خبر داد.

وی، در ادامه افزود: پژوهش فرایند تولید علم است و تأثیرگذاری پژوهش در تمدن کنونی دنیا و در آینده آن بسیار روشن و بدیهی است، هر چه در تاریخ بشری به زمان های اخیر نزدیک می شویم، این تأثیر گذاری ببیشتر می‌شود.

جلالی، اظهار داشت: مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با ایجاد محیطی شفاف، پویا و معنوی به ترویج روحیه ی پژوهشگرانه طلاب پرداخته و زمینه های مناسب برای تولید آثار کاربردی و مفید فراهم ساخته است.

وی، خاطر نشان کرد: جشنواره علامه حلی جشنواره‌ای است که به منظور تجلیل از محققان جوان حوزوی برگزار می‌شود، برگزیدگان این جشنواره ضمن دریافت لوح تقدیر جشنواره و جوایز دیگر، برای استفاده از تسهیلات پژوهشگری و علمی به سایر معاونت های حوزه‌های علمیه معرفی می‌شوند.

مدیر مجتمع کوثر، یاد آور شد: در این جشنواره ۱۱ اثر از آثار برگزیده متعلق به طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در سطح ۲ و ۳ و ۴ است که شامل موضوعات قرآنی، سیاسی، اجتماعی، کلامی است.

فاطمه قربانی، به‌ عنوان پژوهشگر برگزیده؛ در مرحله کشوری نهمین جشنواره علامه حلی، در شهر مقدس قم مورد تقدیر قرار گرفت.

جلالی، در پایان خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که شاهد کسب مقام‌های برتر علمی، پژوهشی و قرآنی طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر هستیم و آرزومندیم که افتخار آفرینی های بیشتری از سوی طلاب کوثر شاهد باشیم.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟