• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی تاریخ:1396/10/20

مدیر مجتمع کوثر، از برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی (کشوری) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلالی، مدیر مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر، در گفتگو با روابط عمومی، از برگزیده شدن آثار پژوهشی ۱۱ نفر از طلاب مجتمع کوثر در نهمین جشنواره علامه حلی (کشوری) خبر داد.

وی، در ادامه افزود: پژوهش فرایند تولید علم است و تأثیرگذاری پژوهش در تمدن کنونی دنیا و در آینده آن بسیار روشن و بدیهی است، هر چه در تاریخ بشری به زمان های اخیر نزدیک می شویم، این تأثیر گذاری ببیشتر می‌شود.

جلالی، اظهار داشت: مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با ایجاد محیطی شفاف، پویا و معنوی به ترویج روحیه ی پژوهشگرانه طلاب پرداخته و زمینه های مناسب برای تولید آثار کاربردی و مفید فراهم ساخته است.

وی، خاطر نشان کرد: جشنواره علامه حلی جشنواره‌ای است که به منظور تجلیل از محققان جوان حوزوی برگزار می‌شود، برگزیدگان این جشنواره ضمن دریافت لوح تقدیر جشنواره و جوایز دیگر، برای استفاده از تسهیلات پژوهشگری و علمی به سایر معاونت های حوزه‌های علمیه معرفی می‌شوند.

مدیر مجتمع کوثر، یاد آور شد: در این جشنواره ۱۱ اثر از آثار برگزیده متعلق به طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در سطح ۲ و ۳ و ۴ است که شامل موضوعات قرآنی، سیاسی، اجتماعی، کلامی است.

فاطمه قربانی، به‌ عنوان پژوهشگر برگزیده؛ در مرحله کشوری نهمین جشنواره علامه حلی، در شهر مقدس قم مورد تقدیر قرار گرفت.

جلالی، در پایان خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که شاهد کسب مقام‌های برتر علمی، پژوهشی و قرآنی طلاب مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر هستیم و آرزومندیم که افتخار آفرینی های بیشتری از سوی طلاب کوثر شاهد باشیم.

سخن روز
حسود:
” لقمان به فرزندش گفت: حسود را سه نشانه است؛ پشت سر غیبت می کند، رو به رو تملق می گوید و از گرفتاری دیگران شاد می شود. „

تصویر هفته
طبیعت زیبا
مقاله
انس و علاقه ایرانیان به اهل بیت علیهم السلام
از ملت ایران به ‌عنوان وفادارترین ملتها به اسلام یاد شده است، و هیچ ملتی به اندازه مردم ایران تاکنون از منبع روشنایی بخش وحی، پرتو نگرفته است.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
ثَلَاثٌ مَنْ كُنَّ فيه جَمَعَ اللَّهُ لَهُ خَيرَ الدُّنيا و الْآخِرَةِ الرِّضا بالْقَضاءِ و الصَّبرُ عِندَ البَلاءِ وَ الدُّعاءُ عِنْد الشِّدَّةِ و ال ...
كسى كه سه خصلت در او باشد خداوند خير دنيا و آخرت را براى او فراهم مى كند: خشنودى به مقدّرات، صبر در بلا و دعا در سختى و راحتى .
«بحارالأنوار (ط-بیروت) ج68، ص156، ح71»
یادداشت
۵ بلایی که آلودگی هوا بر سر ما می‌آورد
وقتی افراد بیش از اندازه در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند بیماری‌هایی همچون: آسم، برونشیت، آمفیزم و حتی احتمالاً مبتلا شدن به سرطان در این گونه افراد نیز بالا می‌رود.
نظرسنجی
بنظر شما، رفع کدام آسیب اجتماعی باید اولویت برنامه ای سازمان تبلیغات اسلامی باشد؟