• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
نشست علمی - آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران تاریخ:1396/10/20

نشست علمی- آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست علمی- آموزشی اساتید مقطع سطح ۴ (دکترا) مجتمع کوثر، سه شنبه ۱۹ دی جاری با حضور حجت‌الاسلام نوری زاده، مدیر کل برگزار شد.

در این نشست، که مدیران، معاونین و اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر حضور داشتند، وضعیت علمی، پژوهشی طلاب سطح ۴، بررسی و پیرامون راهکارهای جلب مشارکت اساتید در تقویت بنیه علمی و پژوهشی طلاب تبادل نظر شد.

حجت‌ الاسلام نوری زاده، با تأکید بر کیفیت محوری به جای کمیت محوری؛ اهداف و سیاست های تعریف شده در این مقطع را به‌عنوان اصل مهم مورد تأکید قرار داد.

خدیجه جلالی، مدیر مجتمع کوثر، با مهم برشمردن همت اساتید و طلاب تحصیلات تکمیلی در چاپ مقالات علمی؛ حمایت خود را از انجام آثار پژوهشی کاربردی اعلام کرد.

مدیر مجتمع کوثر، اظهار داشت: ارتقای علمی و دستیابی به اهداف، نیازمند آموزش های دقیق و تطبیقی با مسائل علمی روز و انجام پژوهش های کاربردی است.

جلالی، در ادامه با ارائه گزارش اجمالی از عملکرد معاونت پژوهشی در سال جاری؛ خاطر نشان کرد: این مجتمع در سال جاری، بین حوزه های علمیه خواهران تهران به‌ عنوان حوزه برتر در عرصه پژوهش انتخاب شده است.

در ادامه این نشست اساتید به بیان دیدگاه های خود در امر تحقیق و پژوهش و ارائه پیشنهاداتی در این زمینه پرداختند که از جمله آنها می توان به؛ حاکمیت هر چه بیشتر قانون در سیستم پژوهش، بازبینی سرفصل های دروس با توجه به گرایش، احترام به نیروی پژوهشگر و پرهیز از اعمال سلیقه، توانمند سازی نیروهای پژوهشی در سه حوزه ایده پردازی، استراتژی تحقیق و نگارش، افزایش انگیزه، نخبه پروری و جذب نخبگان اشاره کرد.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی
مقاله
ضرورت تبلیغ دین در رسانه های نوین
تناسب تبلیغ با پیام و موقعیت زمانی و مکانی آن، از مهم ترین موضوعاتی است که باید همواره مورد توجه مبلغان دینی قرار گیرد.
حدیث
امام علی علیه السلام:
اَلبَرَكَةُ فى مالِ مَن آتَى الزَّكاةَ وَ واسَى المُؤمنينَ وَصَلَ الاقرَبين؛
بركت در مال كسى است كه زكات بپردازد، به مؤمنان مدد و يارى رساند و به خويشاوندان كمك نمايد.
«تحف العقول ص 172»
یادداشت
راهکارهایی برای افزایش تمرکز حواس
تمرکز، یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هر کس، با هوش عادی خود، می تواند به آن دست یابد.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟