• سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال گرامی باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
نشست علمی - آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران تاریخ:1396/10/20

نشست علمی- آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست علمی- آموزشی اساتید مقطع سطح ۴ (دکترا) مجتمع کوثر، سه شنبه ۱۹ دی جاری با حضور حجت‌الاسلام نوری زاده، مدیر کل برگزار شد.

در این نشست، که مدیران، معاونین و اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر حضور داشتند، وضعیت علمی، پژوهشی طلاب سطح ۴، بررسی و پیرامون راهکارهای جلب مشارکت اساتید در تقویت بنیه علمی و پژوهشی طلاب تبادل نظر شد.

حجت‌ الاسلام نوری زاده، با تأکید بر کیفیت محوری به جای کمیت محوری؛ اهداف و سیاست های تعریف شده در این مقطع را به‌عنوان اصل مهم مورد تأکید قرار داد.

خدیجه جلالی، مدیر مجتمع کوثر، با مهم برشمردن همت اساتید و طلاب تحصیلات تکمیلی در چاپ مقالات علمی؛ حمایت خود را از انجام آثار پژوهشی کاربردی اعلام کرد.

مدیر مجتمع کوثر، اظهار داشت: ارتقای علمی و دستیابی به اهداف، نیازمند آموزش های دقیق و تطبیقی با مسائل علمی روز و انجام پژوهش های کاربردی است.

جلالی، در ادامه با ارائه گزارش اجمالی از عملکرد معاونت پژوهشی در سال جاری؛ خاطر نشان کرد: این مجتمع در سال جاری، بین حوزه های علمیه خواهران تهران به‌ عنوان حوزه برتر در عرصه پژوهش انتخاب شده است.

در ادامه این نشست اساتید به بیان دیدگاه های خود در امر تحقیق و پژوهش و ارائه پیشنهاداتی در این زمینه پرداختند که از جمله آنها می توان به؛ حاکمیت هر چه بیشتر قانون در سیستم پژوهش، بازبینی سرفصل های دروس با توجه به گرایش، احترام به نیروی پژوهشگر و پرهیز از اعمال سلیقه، توانمند سازی نیروهای پژوهشی در سه حوزه ایده پردازی، استراتژی تحقیق و نگارش، افزایش انگیزه، نخبه پروری و جذب نخبگان اشاره کرد.

سخن روز
حسود:
” لقمان به فرزندش گفت: حسود را سه نشانه است؛ پشت سر غیبت می کند، رو به رو تملق می گوید و از گرفتاری دیگران شاد می شود. „

تصویر هفته
طبیعت زیبا
مقاله
انس و علاقه ایرانیان به اهل بیت علیهم السلام
از ملت ایران به ‌عنوان وفادارترین ملتها به اسلام یاد شده است، و هیچ ملتی به اندازه مردم ایران تاکنون از منبع روشنایی بخش وحی، پرتو نگرفته است.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
ثَلَاثٌ مَنْ كُنَّ فيه جَمَعَ اللَّهُ لَهُ خَيرَ الدُّنيا و الْآخِرَةِ الرِّضا بالْقَضاءِ و الصَّبرُ عِندَ البَلاءِ وَ الدُّعاءُ عِنْد الشِّدَّةِ و ال ...
كسى كه سه خصلت در او باشد خداوند خير دنيا و آخرت را براى او فراهم مى كند: خشنودى به مقدّرات، صبر در بلا و دعا در سختى و راحتى .
«بحارالأنوار (ط-بیروت) ج68، ص156، ح71»
یادداشت
۵ بلایی که آلودگی هوا بر سر ما می‌آورد
وقتی افراد بیش از اندازه در معرض آلودگی هوا قرار می‌گیرند بیماری‌هایی همچون: آسم، برونشیت، آمفیزم و حتی احتمالاً مبتلا شدن به سرطان در این گونه افراد نیز بالا می‌رود.
نظرسنجی
بنظر شما، رفع کدام آسیب اجتماعی باید اولویت برنامه ای سازمان تبلیغات اسلامی باشد؟