• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
نشست علمی - آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران تاریخ:1396/10/20

نشست علمی- آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست علمی- آموزشی اساتید مقطع سطح ۴ (دکترا) مجتمع کوثر، سه شنبه ۱۹ دی جاری با حضور حجت‌الاسلام نوری زاده، مدیر کل برگزار شد.

در این نشست، که مدیران، معاونین و اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر حضور داشتند، وضعیت علمی، پژوهشی طلاب سطح ۴، بررسی و پیرامون راهکارهای جلب مشارکت اساتید در تقویت بنیه علمی و پژوهشی طلاب تبادل نظر شد.

حجت‌ الاسلام نوری زاده، با تأکید بر کیفیت محوری به جای کمیت محوری؛ اهداف و سیاست های تعریف شده در این مقطع را به‌عنوان اصل مهم مورد تأکید قرار داد.

خدیجه جلالی، مدیر مجتمع کوثر، با مهم برشمردن همت اساتید و طلاب تحصیلات تکمیلی در چاپ مقالات علمی؛ حمایت خود را از انجام آثار پژوهشی کاربردی اعلام کرد.

مدیر مجتمع کوثر، اظهار داشت: ارتقای علمی و دستیابی به اهداف، نیازمند آموزش های دقیق و تطبیقی با مسائل علمی روز و انجام پژوهش های کاربردی است.

جلالی، در ادامه با ارائه گزارش اجمالی از عملکرد معاونت پژوهشی در سال جاری؛ خاطر نشان کرد: این مجتمع در سال جاری، بین حوزه های علمیه خواهران تهران به‌ عنوان حوزه برتر در عرصه پژوهش انتخاب شده است.

در ادامه این نشست اساتید به بیان دیدگاه های خود در امر تحقیق و پژوهش و ارائه پیشنهاداتی در این زمینه پرداختند که از جمله آنها می توان به؛ حاکمیت هر چه بیشتر قانون در سیستم پژوهش، بازبینی سرفصل های دروس با توجه به گرایش، احترام به نیروی پژوهشگر و پرهیز از اعمال سلیقه، توانمند سازی نیروهای پژوهشی در سه حوزه ایده پردازی، استراتژی تحقیق و نگارش، افزایش انگیزه، نخبه پروری و جذب نخبگان اشاره کرد.

سخن روز
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند، سختی های زندگیست ...سعی کنید در سختی ها انسان بمانید. „

تصویر هفته
تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
مقاله
ايثار و شهادت در آموزه سياسي، فرهنگي شيعه
اولياي دين نه تنها مردم را به دفاع از ايمان و اعتقاد و ارزش هاي ديني دعوت مي كردند، بلكه دفاع از جان و مال و ناموس را نيز لازم شمرده اند.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
... و هى اطهر بقاع الارض واعظمها حرمة و إنها لمن بطحاء الجنة ؛
کربلا پاک ترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه ‏ها است و الحق که کربلا از بساط هاى بهشت است .
«کامل الزیارات ، ص 264»
یادداشت
دانش آموزان چگونه به درس و مدرسه علاقه مند می شوند؟
کودک با ورود به دبستان تجربه جدیدی را در زندگی آغاز می کند. آشنایی شاگرد با معلمان و رابطه ای که بین معلم و دانش آموز ایجاد می گردد عامل مهمی در شکل گیری شخصیت و نحوه خویشتن پنداری دانش آموز به شمار م ...
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟