هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
نشست علمی - آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران تاریخ:1396/10/20

نشست علمی- آموزشی اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نشست علمی- آموزشی اساتید مقطع سطح ۴ (دکترا) مجتمع کوثر، سه شنبه ۱۹ دی جاری با حضور حجت‌الاسلام نوری زاده، مدیر کل برگزار شد.

در این نشست، که مدیران، معاونین و اساتید سطح ۴ مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر حضور داشتند، وضعیت علمی، پژوهشی طلاب سطح ۴، بررسی و پیرامون راهکارهای جلب مشارکت اساتید در تقویت بنیه علمی و پژوهشی طلاب تبادل نظر شد.

حجت‌ الاسلام نوری زاده، با تأکید بر کیفیت محوری به جای کمیت محوری؛ اهداف و سیاست های تعریف شده در این مقطع را به‌عنوان اصل مهم مورد تأکید قرار داد.

خدیجه جلالی، مدیر مجتمع کوثر، با مهم برشمردن همت اساتید و طلاب تحصیلات تکمیلی در چاپ مقالات علمی؛ حمایت خود را از انجام آثار پژوهشی کاربردی اعلام کرد.

مدیر مجتمع کوثر، اظهار داشت: ارتقای علمی و دستیابی به اهداف، نیازمند آموزش های دقیق و تطبیقی با مسائل علمی روز و انجام پژوهش های کاربردی است.

جلالی، در ادامه با ارائه گزارش اجمالی از عملکرد معاونت پژوهشی در سال جاری؛ خاطر نشان کرد: این مجتمع در سال جاری، بین حوزه های علمیه خواهران تهران به‌ عنوان حوزه برتر در عرصه پژوهش انتخاب شده است.

در ادامه این نشست اساتید به بیان دیدگاه های خود در امر تحقیق و پژوهش و ارائه پیشنهاداتی در این زمینه پرداختند که از جمله آنها می توان به؛ حاکمیت هر چه بیشتر قانون در سیستم پژوهش، بازبینی سرفصل های دروس با توجه به گرایش، احترام به نیروی پژوهشگر و پرهیز از اعمال سلیقه، توانمند سازی نیروهای پژوهشی در سه حوزه ایده پردازی، استراتژی تحقیق و نگارش، افزایش انگیزه، نخبه پروری و جذب نخبگان اشاره کرد.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟