• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
کاهش آسیب های اجتماعی مهم ترین رویکرد فعالیت روحانیون مستقر استان تهران است تاریخ:1396/12/19

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی تهران گفت: کاهش آسیب های اجتماعی، اهم فعالیت روحانیون مستقر در استان تهران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدحسین کوششی، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی این اداره کل شنبه ۱۹ اسفند جاری در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران اظهار داشت: فعالیت روحانیون مستقر در استان تهران در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی است.

کوششی، افزود: توسعه و تقویت شبکه تبلیغ از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است که این موضوع در استان تهران به خوبی انجام شده است.

وی، در ادامه با اشاره به اینکه ۲ هزار مبلغه و حدود ۳۲۰۰ مبلغ در حال فعالیت هستند، گفت: لازم به ذکر است که تعداد ۲۹۲۰ امام جماعت در سطح استان تهران نیز فعالیت دارند.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان تهران بیان داشت: در سال ۹۶ حدود ۱۵۲ نفر به‌عنوان روحانی مستقر در سطح شهرستان های استان تهران فعالیت می‌کنند که تاکنون چندین دوره آموزشی برای آنها برگزار شده است.

ایشان، گفت: روحانیون مستقر استان تهران در مناسبت های دینی و انقلابی و همچنین در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارند و سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با همکاری ائمه جماعات مساجد نقش خوبی در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و همچنین جذب نوجوانان و جوانان به دین و آشنایی این گروه ها با آموزه های دین، داشته است.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟