• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
کاهش آسیب های اجتماعی مهم ترین رویکرد فعالیت روحانیون مستقر استان تهران است تاریخ:1396/12/19

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی تهران گفت: کاهش آسیب های اجتماعی، اهم فعالیت روحانیون مستقر در استان تهران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدحسین کوششی، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی این اداره کل شنبه ۱۹ اسفند جاری در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران اظهار داشت: فعالیت روحانیون مستقر در استان تهران در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی است.

کوششی، افزود: توسعه و تقویت شبکه تبلیغ از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است که این موضوع در استان تهران به خوبی انجام شده است.

وی، در ادامه با اشاره به اینکه ۲ هزار مبلغه و حدود ۳۲۰۰ مبلغ در حال فعالیت هستند، گفت: لازم به ذکر است که تعداد ۲۹۲۰ امام جماعت در سطح استان تهران نیز فعالیت دارند.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان تهران بیان داشت: در سال ۹۶ حدود ۱۵۲ نفر به‌عنوان روحانی مستقر در سطح شهرستان های استان تهران فعالیت می‌کنند که تاکنون چندین دوره آموزشی برای آنها برگزار شده است.

ایشان، گفت: روحانیون مستقر استان تهران در مناسبت های دینی و انقلابی و همچنین در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارند و سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با همکاری ائمه جماعات مساجد نقش خوبی در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و همچنین جذب نوجوانان و جوانان به دین و آشنایی این گروه ها با آموزه های دین، داشته است.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی
مقاله
ضرورت تبلیغ دین در رسانه های نوین
تناسب تبلیغ با پیام و موقعیت زمانی و مکانی آن، از مهم ترین موضوعاتی است که باید همواره مورد توجه مبلغان دینی قرار گیرد.
حدیث
امام علی علیه السلام:
اَلبَرَكَةُ فى مالِ مَن آتَى الزَّكاةَ وَ واسَى المُؤمنينَ وَصَلَ الاقرَبين؛
بركت در مال كسى است كه زكات بپردازد، به مؤمنان مدد و يارى رساند و به خويشاوندان كمك نمايد.
«تحف العقول ص 172»
یادداشت
راهکارهایی برای افزایش تمرکز حواس
تمرکز، یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هر کس، با هوش عادی خود، می تواند به آن دست یابد.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟