هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
کاهش آسیب های اجتماعی مهم ترین رویکرد فعالیت روحانیون مستقر استان تهران است تاریخ:1396/12/19

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی تهران گفت: کاهش آسیب های اجتماعی، اهم فعالیت روحانیون مستقر در استان تهران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدحسین کوششی، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی این اداره کل شنبه ۱۹ اسفند جاری در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران اظهار داشت: فعالیت روحانیون مستقر در استان تهران در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی است.

کوششی، افزود: توسعه و تقویت شبکه تبلیغ از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی است که این موضوع در استان تهران به خوبی انجام شده است.

وی، در ادامه با اشاره به اینکه ۲ هزار مبلغه و حدود ۳۲۰۰ مبلغ در حال فعالیت هستند، گفت: لازم به ذکر است که تعداد ۲۹۲۰ امام جماعت در سطح استان تهران نیز فعالیت دارند.

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان تهران بیان داشت: در سال ۹۶ حدود ۱۵۲ نفر به‌عنوان روحانی مستقر در سطح شهرستان های استان تهران فعالیت می‌کنند که تاکنون چندین دوره آموزشی برای آنها برگزار شده است.

ایشان، گفت: روحانیون مستقر استان تهران در مناسبت های دینی و انقلابی و همچنین در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارند و سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با همکاری ائمه جماعات مساجد نقش خوبی در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و همچنین جذب نوجوانان و جوانان به دین و آشنایی این گروه ها با آموزه های دین، داشته است.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟