• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تبلیغ روحانیون از هر رسانه ای مهم تر است تاریخ:1396/12/19

حجت‌الاسلام نوری زاده در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران گفت: تبلیغ روحانیون می تواند از هر رسانه ای مهم تر باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، صبح شنبه ۱۹ اسفند جاری با حضور در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: هرکجا روحانی مستقر هست و شبکه تبلیغ حضور دارد، میزان آسیب های اجتماعی کم است.

نوری زاده، افزود: تبلیغ، شغل نیست بلکه لطف خداوند متعال به ما است تا بتوانیم دین خدا را به اطلاع مردم برسانیم و یکی از افتخارات سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی ۵۰ هزار مبلغ در مناسبت های دینی و انقلابی است.

وی، بیان داشت: شرایط تبلیغ در جامعه امروز، متفاوت از گذشته است زیرا سطح کیفی اندیشه و بالندگی فکری مخاطبان ما، امروز بیشتر از گذشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، اظهار داشت: مساجد باید به‌عنوان پایگاه مردمی تبدیل شوند و به اقامه نماز جماعت در آنها بسنده نشود.

نوری زاده، در ادامه گفت: باید نیازهای جامعه را در شرایط فعلی بسنجیم؛ موضوعی که مورد تایید مقام معظم رهبری است و باید از فضای مجازی، در حوزه تبلیغ استفاده کنیم، البته همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر استفاده از ابزارهای روز، بر بهره مندی از روش های سنتی تبلیغ نیز تاکید دارند.

ایشان، تأکید کرد: تبلیغ روحانیون از هر رسانه ای می تواند مهمتر باشد و روحانیون مستقر و مبلغین باید دارای سعه صدر، باسواد، بامحبت، پیشگام، آشنا با ابزارهای روز و مخلص باشند و به فرهنگ مخاطبان احترام بگذارند.

در این همایش از ۷ خطیب و مبلغ توانمند استان تهران تجلیل شد.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد ابا الامام المنتظر
مقاله
منقبت و ستایش اهل بیت علیهم السلام در شعر و ادب فارسی
شیعیان از یکی از مهم ترین ابزار های احساسی و عاطفی یعنی ادبیات، آن هم در قالبِ شعر که نقطه اوج بیان احساس است، برای نشر دیدگاه های مذهبی خود بهره بردند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟