هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تبلیغ روحانیون از هر رسانه ای مهم تر است تاریخ:1396/12/19

حجت‌الاسلام نوری زاده در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران گفت: تبلیغ روحانیون می تواند از هر رسانه ای مهم تر باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، صبح شنبه ۱۹ اسفند جاری با حضور در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: هرکجا روحانی مستقر هست و شبکه تبلیغ حضور دارد، میزان آسیب های اجتماعی کم است.

نوری زاده، افزود: تبلیغ، شغل نیست بلکه لطف خداوند متعال به ما است تا بتوانیم دین خدا را به اطلاع مردم برسانیم و یکی از افتخارات سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی ۵۰ هزار مبلغ در مناسبت های دینی و انقلابی است.

وی، بیان داشت: شرایط تبلیغ در جامعه امروز، متفاوت از گذشته است زیرا سطح کیفی اندیشه و بالندگی فکری مخاطبان ما، امروز بیشتر از گذشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، اظهار داشت: مساجد باید به‌عنوان پایگاه مردمی تبدیل شوند و به اقامه نماز جماعت در آنها بسنده نشود.

نوری زاده، در ادامه گفت: باید نیازهای جامعه را در شرایط فعلی بسنجیم؛ موضوعی که مورد تایید مقام معظم رهبری است و باید از فضای مجازی، در حوزه تبلیغ استفاده کنیم، البته همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر استفاده از ابزارهای روز، بر بهره مندی از روش های سنتی تبلیغ نیز تاکید دارند.

ایشان، تأکید کرد: تبلیغ روحانیون از هر رسانه ای می تواند مهمتر باشد و روحانیون مستقر و مبلغین باید دارای سعه صدر، باسواد، بامحبت، پیشگام، آشنا با ابزارهای روز و مخلص باشند و به فرهنگ مخاطبان احترام بگذارند.

در این همایش از ۷ خطیب و مبلغ توانمند استان تهران تجلیل شد.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟