• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تبلیغ روحانیون از هر رسانه ای مهم تر است تاریخ:1396/12/19

حجت‌الاسلام نوری زاده در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران گفت: تبلیغ روحانیون می تواند از هر رسانه ای مهم تر باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، صبح شنبه ۱۹ اسفند جاری با حضور در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: هرکجا روحانی مستقر هست و شبکه تبلیغ حضور دارد، میزان آسیب های اجتماعی کم است.

نوری زاده، افزود: تبلیغ، شغل نیست بلکه لطف خداوند متعال به ما است تا بتوانیم دین خدا را به اطلاع مردم برسانیم و یکی از افتخارات سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی ۵۰ هزار مبلغ در مناسبت های دینی و انقلابی است.

وی، بیان داشت: شرایط تبلیغ در جامعه امروز، متفاوت از گذشته است زیرا سطح کیفی اندیشه و بالندگی فکری مخاطبان ما، امروز بیشتر از گذشته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، اظهار داشت: مساجد باید به‌عنوان پایگاه مردمی تبدیل شوند و به اقامه نماز جماعت در آنها بسنده نشود.

نوری زاده، در ادامه گفت: باید نیازهای جامعه را در شرایط فعلی بسنجیم؛ موضوعی که مورد تایید مقام معظم رهبری است و باید از فضای مجازی، در حوزه تبلیغ استفاده کنیم، البته همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر استفاده از ابزارهای روز، بر بهره مندی از روش های سنتی تبلیغ نیز تاکید دارند.

ایشان، تأکید کرد: تبلیغ روحانیون از هر رسانه ای می تواند مهمتر باشد و روحانیون مستقر و مبلغین باید دارای سعه صدر، باسواد، بامحبت، پیشگام، آشنا با ابزارهای روز و مخلص باشند و به فرهنگ مخاطبان احترام بگذارند.

در این همایش از ۷ خطیب و مبلغ توانمند استان تهران تجلیل شد.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی
مقاله
ضرورت تبلیغ دین در رسانه های نوین
تناسب تبلیغ با پیام و موقعیت زمانی و مکانی آن، از مهم ترین موضوعاتی است که باید همواره مورد توجه مبلغان دینی قرار گیرد.
حدیث
امام علی علیه السلام:
اَلبَرَكَةُ فى مالِ مَن آتَى الزَّكاةَ وَ واسَى المُؤمنينَ وَصَلَ الاقرَبين؛
بركت در مال كسى است كه زكات بپردازد، به مؤمنان مدد و يارى رساند و به خويشاوندان كمك نمايد.
«تحف العقول ص 172»
یادداشت
راهکارهایی برای افزایش تمرکز حواس
تمرکز، یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هر کس، با هوش عادی خود، می تواند به آن دست یابد.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟