هر روزتان نوروز ؛ نوروزتان پیروز            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد تاریخ:1396/12/19

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران گفت: تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی صبح شنبه ۱۹ اسفند جاری در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: کار مبلغین در شرایط امروز کشور، بسیار خطیر و دشوار است.

وی، گفت: مبلغین باید مواظب اثرات سخنان خود به‌ویژه در حوزه مهندسی اجتماعی باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: رضایت مردم از عملکرد روحانیون مستقر، خوب است اما باید میزان دقیق آن به صورت علمی و آماری، بررسی شود.

حجت‌الاسلام خاموشی، ادامه داد: روحانیون باید پرچمدار اصل و حفظ انقلاب اسلامی باشد و برای این موضوع، نیازمند فکر سیستمی هستیم.

ایشان، در ادامه بیان داشت: اصلاح در کشور باید از روستا به شهر صورت گیرد، همان طور که فعالیت برخی از روحانیون مستقر و مبلغان موجب مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شده است و لذا روحانیون باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی روستاها و شهرها باشند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: روحانیون مستقر در سه دسته جای می گیرند؛ بهره بردار، نیمه بهره بردار و خالی از بهره بردار و تلاش ما افزایش پیوند مردم با روحانیون و مبلغان است.

وی در پایان گفت: روحانیون مستقر با موضوع مساجد برای افزایش ارتباط خود با جوانان تلاش کنند و در این راستا از طرفیت ابزارهای نوین، فضای مجازی و استارت آپ ها استفاده کنند.

سخن روز
صبر:
” روزی که صبر در باغ زندگیت رویید، به چیدن میوه پیروزی امیدوار باش. „

تصویر هفته
سال نو مبارک
مقاله
نهضت علمی امام باقر(ع)
يكى از محورهاى عمده تعليمات ائمه (ع)، بويژه امام باقر (ع) و امام صادق (ع)، زدايش قياس و استحسان از محيط فقاهت و اجتهاد بود.
حدیث
حضرت علی علیه السلام:
ألْمُؤمنُ نَفسُهُ مِنهُ فى تَعَب، والنّاسُ مِنْهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در أمنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
خانه تکانی دل، ضرورتی اجتناب ناپذیر
همانطور که این روزها مشغول خانه تکانی و نظافت منزل هستیم، قدری هم بر آن باشیم که رذائل اخلاقی را از خودمان بزداییم و به فضائل اخلاقی بیارائیم.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟