• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد تاریخ:1396/12/19

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران گفت: تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی صبح شنبه ۱۹ اسفند جاری در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: کار مبلغین در شرایط امروز کشور، بسیار خطیر و دشوار است.

وی، گفت: مبلغین باید مواظب اثرات سخنان خود به‌ویژه در حوزه مهندسی اجتماعی باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: رضایت مردم از عملکرد روحانیون مستقر، خوب است اما باید میزان دقیق آن به صورت علمی و آماری، بررسی شود.

حجت‌الاسلام خاموشی، ادامه داد: روحانیون باید پرچمدار اصل و حفظ انقلاب اسلامی باشد و برای این موضوع، نیازمند فکر سیستمی هستیم.

ایشان، در ادامه بیان داشت: اصلاح در کشور باید از روستا به شهر صورت گیرد، همان طور که فعالیت برخی از روحانیون مستقر و مبلغان موجب مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شده است و لذا روحانیون باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی روستاها و شهرها باشند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: روحانیون مستقر در سه دسته جای می گیرند؛ بهره بردار، نیمه بهره بردار و خالی از بهره بردار و تلاش ما افزایش پیوند مردم با روحانیون و مبلغان است.

وی در پایان گفت: روحانیون مستقر با موضوع مساجد برای افزایش ارتباط خود با جوانان تلاش کنند و در این راستا از طرفیت ابزارهای نوین، فضای مجازی و استارت آپ ها استفاده کنند.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی
مقاله
ضرورت تبلیغ دین در رسانه های نوین
تناسب تبلیغ با پیام و موقعیت زمانی و مکانی آن، از مهم ترین موضوعاتی است که باید همواره مورد توجه مبلغان دینی قرار گیرد.
حدیث
امام علی علیه السلام:
اَلبَرَكَةُ فى مالِ مَن آتَى الزَّكاةَ وَ واسَى المُؤمنينَ وَصَلَ الاقرَبين؛
بركت در مال كسى است كه زكات بپردازد، به مؤمنان مدد و يارى رساند و به خويشاوندان كمك نمايد.
«تحف العقول ص 172»
یادداشت
راهکارهایی برای افزایش تمرکز حواس
تمرکز، یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هر کس، با هوش عادی خود، می تواند به آن دست یابد.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟