• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد تاریخ:1396/12/19

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران گفت: تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی صبح شنبه ۱۹ اسفند جاری در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: کار مبلغین در شرایط امروز کشور، بسیار خطیر و دشوار است.

وی، گفت: مبلغین باید مواظب اثرات سخنان خود به‌ویژه در حوزه مهندسی اجتماعی باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: رضایت مردم از عملکرد روحانیون مستقر، خوب است اما باید میزان دقیق آن به صورت علمی و آماری، بررسی شود.

حجت‌الاسلام خاموشی، ادامه داد: روحانیون باید پرچمدار اصل و حفظ انقلاب اسلامی باشد و برای این موضوع، نیازمند فکر سیستمی هستیم.

ایشان، در ادامه بیان داشت: اصلاح در کشور باید از روستا به شهر صورت گیرد، همان طور که فعالیت برخی از روحانیون مستقر و مبلغان موجب مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شده است و لذا روحانیون باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی روستاها و شهرها باشند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: روحانیون مستقر در سه دسته جای می گیرند؛ بهره بردار، نیمه بهره بردار و خالی از بهره بردار و تلاش ما افزایش پیوند مردم با روحانیون و مبلغان است.

وی در پایان گفت: روحانیون مستقر با موضوع مساجد برای افزایش ارتباط خود با جوانان تلاش کنند و در این راستا از طرفیت ابزارهای نوین، فضای مجازی و استارت آپ ها استفاده کنند.

سخن روز
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند، سختی های زندگیست ...سعی کنید در سختی ها انسان بمانید. „

تصویر هفته
تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
مقاله
ايثار و شهادت در آموزه سياسي، فرهنگي شيعه
اولياي دين نه تنها مردم را به دفاع از ايمان و اعتقاد و ارزش هاي ديني دعوت مي كردند، بلكه دفاع از جان و مال و ناموس را نيز لازم شمرده اند.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
... و هى اطهر بقاع الارض واعظمها حرمة و إنها لمن بطحاء الجنة ؛
کربلا پاک ترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه ‏ها است و الحق که کربلا از بساط هاى بهشت است .
«کامل الزیارات ، ص 264»
یادداشت
دانش آموزان چگونه به درس و مدرسه علاقه مند می شوند؟
کودک با ورود به دبستان تجربه جدیدی را در زندگی آغاز می کند. آشنایی شاگرد با معلمان و رابطه ای که بین معلم و دانش آموز ایجاد می گردد عامل مهمی در شکل گیری شخصیت و نحوه خویشتن پنداری دانش آموز به شمار م ...
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟