• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد تاریخ:1396/12/19

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران گفت: تلاش کنیم پیوند مردم با روحانیون و مبلغان افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی صبح شنبه ۱۹ اسفند جاری در همایش تجلیل از مبلغین و وعاظ برتر استان تهران که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: کار مبلغین در شرایط امروز کشور، بسیار خطیر و دشوار است.

وی، گفت: مبلغین باید مواظب اثرات سخنان خود به‌ویژه در حوزه مهندسی اجتماعی باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: رضایت مردم از عملکرد روحانیون مستقر، خوب است اما باید میزان دقیق آن به صورت علمی و آماری، بررسی شود.

حجت‌الاسلام خاموشی، ادامه داد: روحانیون باید پرچمدار اصل و حفظ انقلاب اسلامی باشد و برای این موضوع، نیازمند فکر سیستمی هستیم.

ایشان، در ادامه بیان داشت: اصلاح در کشور باید از روستا به شهر صورت گیرد، همان طور که فعالیت برخی از روحانیون مستقر و مبلغان موجب مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شده است و لذا روحانیون باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی روستاها و شهرها باشند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: روحانیون مستقر در سه دسته جای می گیرند؛ بهره بردار، نیمه بهره بردار و خالی از بهره بردار و تلاش ما افزایش پیوند مردم با روحانیون و مبلغان است.

وی در پایان گفت: روحانیون مستقر با موضوع مساجد برای افزایش ارتباط خود با جوانان تلاش کنند و در این راستا از طرفیت ابزارهای نوین، فضای مجازی و استارت آپ ها استفاده کنند.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟