• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
جلسه شورای نامگذاری معابر و میادین شهرستان پاکدشت با حضور رئیس تبلیغات اسلامی برگزار شد تاریخ:1396/12/22

جلسه شورای نامگذاری معابر و میادین پاکدشت با حضور حجت‌ الاسلام اردستانی،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلسه شورای نامگذاری معابر و میادین شهرستان پاکدشت با حضور حجت‌ الاسلام اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان طی روز چهارشنبه دوم اسفند ماه جاری در محل ساختمان شهرداری منطقه یک پاکدشت برگزار شد.

داریوش پازوکی، شهردار پاکدشت بحث نامگذاری معابر شهری را حکم شناسنامه شهرها خواند و گفت: نامگذاری در مدیریت شهری اهمیت بسیار دارد از این رو نامگذاری خیابانها و معابر و اماکن در دنیا همواره در رأس کارهای فرهنگی مورد توجه واقع شده است.

وی، در ادامه خاطر نشان کرد: نامگذاری باید حتی المقدور از نام شخصیت های بزرگ فرهنگی و ادبی و علمی در تاریخ تمدن اسلامی و همچنین از نام شهرها و اماکن مشهور باشند زیرا از نام آن می توان پی به فرهنگ و اعتقاد جامعه برد، در واقع نامها می توانند به نوعی تبلیغ و ترویج فرهنگ خاصی هم باشند.

حجت‌ الاسلام اردستانی، با تأکید بر شخصیت های تاریخی و شهدا، آنان را میراث ماندگار یک ملت خواند و گفت: باید در نامگذاری معابر شهری به این مسئله توجه ویژه داشت.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
منقبت و ستایش اهل بیت علیهم السلام در شعر و ادب فارسی
شیعیان از یکی از مهم ترین ابزار های احساسی و عاطفی یعنی ادبیات، آن هم در قالبِ شعر که نقطه اوج بیان احساس است، برای نشر دیدگاه های مذهبی خود بهره بردند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟