• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
جلسه شورای نامگذاری معابر و میادین شهرستان پاکدشت با حضور رئیس تبلیغات اسلامی برگزار شد تاریخ:1396/12/22

جلسه شورای نامگذاری معابر و میادین پاکدشت با حضور حجت‌ الاسلام اردستانی،رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، جلسه شورای نامگذاری معابر و میادین شهرستان پاکدشت با حضور حجت‌ الاسلام اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان طی روز چهارشنبه دوم اسفند ماه جاری در محل ساختمان شهرداری منطقه یک پاکدشت برگزار شد.

داریوش پازوکی، شهردار پاکدشت بحث نامگذاری معابر شهری را حکم شناسنامه شهرها خواند و گفت: نامگذاری در مدیریت شهری اهمیت بسیار دارد از این رو نامگذاری خیابانها و معابر و اماکن در دنیا همواره در رأس کارهای فرهنگی مورد توجه واقع شده است.

وی، در ادامه خاطر نشان کرد: نامگذاری باید حتی المقدور از نام شخصیت های بزرگ فرهنگی و ادبی و علمی در تاریخ تمدن اسلامی و همچنین از نام شهرها و اماکن مشهور باشند زیرا از نام آن می توان پی به فرهنگ و اعتقاد جامعه برد، در واقع نامها می توانند به نوعی تبلیغ و ترویج فرهنگ خاصی هم باشند.

حجت‌ الاسلام اردستانی، با تأکید بر شخصیت های تاریخی و شهدا، آنان را میراث ماندگار یک ملت خواند و گفت: باید در نامگذاری معابر شهری به این مسئله توجه ویژه داشت.

سخن روز
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند، سختی های زندگیست ...سعی کنید در سختی ها انسان بمانید. „

تصویر هفته
تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
مقاله
ايثار و شهادت در آموزه سياسي، فرهنگي شيعه
اولياي دين نه تنها مردم را به دفاع از ايمان و اعتقاد و ارزش هاي ديني دعوت مي كردند، بلكه دفاع از جان و مال و ناموس را نيز لازم شمرده اند.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
... و هى اطهر بقاع الارض واعظمها حرمة و إنها لمن بطحاء الجنة ؛
کربلا پاک ترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه ‏ها است و الحق که کربلا از بساط هاى بهشت است .
«کامل الزیارات ، ص 264»
یادداشت
دانش آموزان چگونه به درس و مدرسه علاقه مند می شوند؟
کودک با ورود به دبستان تجربه جدیدی را در زندگی آغاز می کند. آشنایی شاگرد با معلمان و رابطه ای که بین معلم و دانش آموز ایجاد می گردد عامل مهمی در شکل گیری شخصیت و نحوه خویشتن پنداری دانش آموز به شمار م ...
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟