• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) واقع در شمال شرق تهران تاریخ:1397/1/27

کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

وی، در ادامه افزود: در این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا و تلاوتی از آیات قرآن کریم آغاز شد، حجت‌الاسلام مجید شیرازی، خطیب برنامه، به سخنرانی درباره لزوم بعثت انبیا پرداخت و گفت؛ قرآن کریم پیامبران الهی را در آیاتی با عبارت«رُسُلاً مُبَشِّرینَ وَ مُنذِریِنَ» توصیف نموده و در آیاتی دیگر اهداف رسالت آنان را با تفصیل بیشتری در قالب سه هدف روشن بیان کرده است. اول آن که پیامبران مبعوث شده اند تا راه بندگی خدا را به مردم بیاموزند و آنان را از شرک و طاغوت دور سازند؛دیگر ان که آنها را نسبت به رستاخیز بزرگ الهی و زندگی در جهان آخرت هشدار داده و آماده کنند؛و سوم آن که معیار و میزان قسط و عدالت را به جامعه بشری ارزانی دارند. از این رو بدون پیروی از پیامبران نه راه بندگی خدا و رشد و تعالی بر بشر روشن خواهد بود،نه سعادت ابد ی او تضمین می‌شود و نه حتی در زندگی دنیا عدالت بر قرار خواهد بود. در قرآن کریم آمده؛ اگر پیامبران از جانب خداوند برای هدایت نمی آمدند،مردم می توانستند علیه خدای رحمان حجت و دلیل داشته باشند و بگویند؛ «پروردگارا!چرا پیش از آن که ما گمراه شویم و طعم خواری و زبونی را بچشیم،برای هشدار ما پیامبری نفرستادی تا آیات تو را بر ما ارائه دهد و با پیروی از آن در مسیر حق گام نهیم؟!» بنابراین خدای سبحان با ارسال پیامبران،حجت خود را بر بشریت تمام نموده و با ارائه شریعتهای آسمانی راه سعادت را بر روی آنان گشوده است.این نکته خود ضرورت وجود این راهنمایان الهی را روشن می سازد.

هادیان در پایان اظهار داشت: سپس مداحان اهل بیت علیهم السلام به مرثیه سرایی و منقبت گویی پرداختند و در پایان از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

سخن روز
عادات خوب:
” مهربانی و حُسن خُلق، دوست ‌داشتنی‌ ترین عاداتِ افراد است. „

تصویر هفته
خاندان کرامت
مقاله
چگونه از اوقات فراغت خود بهترین استفاده را بکنیم؟
استفاده‌ فعال و مفید از اوقات فراغت باعث افزایش انرژی، خلاقیت، اشتیاق و احساس مفید بودن می‌شود .
حدیث
پيامبر اسلام(صلى الله عليه و آله):
ألْمُؤمِنُ نَفْسُهُ مِنهُ فى تَعَب، وَالنّاسُ مِنهُ فى راحَة ؛
مؤمن آن کسى است که خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد و دیگران از او در امنیّت و آسایش باشند.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 53، ح 10»
یادداشت
استرس؛ نشانه‌ها، علائم و نحوه مدیریت آن
گرچه استرس به مقدار مناسب، می‌تواند برای شما مفید باشد، اما بیش از حد بودن آن ضرر خواهد داشت. بعضی افراد به صورت افراطی به استرس واکنش نشان می‌دهند و حتی مشکلات کوچک را برای خود لاینحل می‌سازند.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟