• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) واقع در شمال شرق تهران تاریخ:1397/1/27

کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

وی، در ادامه افزود: در این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا و تلاوتی از آیات قرآن کریم آغاز شد، حجت‌الاسلام مجید شیرازی، خطیب برنامه، به سخنرانی درباره لزوم بعثت انبیا پرداخت و گفت؛ قرآن کریم پیامبران الهی را در آیاتی با عبارت«رُسُلاً مُبَشِّرینَ وَ مُنذِریِنَ» توصیف نموده و در آیاتی دیگر اهداف رسالت آنان را با تفصیل بیشتری در قالب سه هدف روشن بیان کرده است. اول آن که پیامبران مبعوث شده اند تا راه بندگی خدا را به مردم بیاموزند و آنان را از شرک و طاغوت دور سازند؛دیگر ان که آنها را نسبت به رستاخیز بزرگ الهی و زندگی در جهان آخرت هشدار داده و آماده کنند؛و سوم آن که معیار و میزان قسط و عدالت را به جامعه بشری ارزانی دارند. از این رو بدون پیروی از پیامبران نه راه بندگی خدا و رشد و تعالی بر بشر روشن خواهد بود،نه سعادت ابد ی او تضمین می‌شود و نه حتی در زندگی دنیا عدالت بر قرار خواهد بود. در قرآن کریم آمده؛ اگر پیامبران از جانب خداوند برای هدایت نمی آمدند،مردم می توانستند علیه خدای رحمان حجت و دلیل داشته باشند و بگویند؛ «پروردگارا!چرا پیش از آن که ما گمراه شویم و طعم خواری و زبونی را بچشیم،برای هشدار ما پیامبری نفرستادی تا آیات تو را بر ما ارائه دهد و با پیروی از آن در مسیر حق گام نهیم؟!» بنابراین خدای سبحان با ارسال پیامبران،حجت خود را بر بشریت تمام نموده و با ارائه شریعتهای آسمانی راه سعادت را بر روی آنان گشوده است.این نکته خود ضرورت وجود این راهنمایان الهی را روشن می سازد.

هادیان در پایان اظهار داشت: سپس مداحان اهل بیت علیهم السلام به مرثیه سرایی و منقبت گویی پرداختند و در پایان از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟