• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • حلول ماه پر فضیلت شعبان المعظم و اعیاد سعید شعبانیه مبارک باد            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) واقع در شمال شرق تهران تاریخ:1397/1/27

کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

وی، در ادامه افزود: در این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا و تلاوتی از آیات قرآن کریم آغاز شد، حجت‌الاسلام مجید شیرازی، خطیب برنامه، به سخنرانی درباره لزوم بعثت انبیا پرداخت و گفت؛ قرآن کریم پیامبران الهی را در آیاتی با عبارت«رُسُلاً مُبَشِّرینَ وَ مُنذِریِنَ» توصیف نموده و در آیاتی دیگر اهداف رسالت آنان را با تفصیل بیشتری در قالب سه هدف روشن بیان کرده است. اول آن که پیامبران مبعوث شده اند تا راه بندگی خدا را به مردم بیاموزند و آنان را از شرک و طاغوت دور سازند؛دیگر ان که آنها را نسبت به رستاخیز بزرگ الهی و زندگی در جهان آخرت هشدار داده و آماده کنند؛و سوم آن که معیار و میزان قسط و عدالت را به جامعه بشری ارزانی دارند. از این رو بدون پیروی از پیامبران نه راه بندگی خدا و رشد و تعالی بر بشر روشن خواهد بود،نه سعادت ابد ی او تضمین می‌شود و نه حتی در زندگی دنیا عدالت بر قرار خواهد بود. در قرآن کریم آمده؛ اگر پیامبران از جانب خداوند برای هدایت نمی آمدند،مردم می توانستند علیه خدای رحمان حجت و دلیل داشته باشند و بگویند؛ «پروردگارا!چرا پیش از آن که ما گمراه شویم و طعم خواری و زبونی را بچشیم،برای هشدار ما پیامبری نفرستادی تا آیات تو را بر ما ارائه دهد و با پیروی از آن در مسیر حق گام نهیم؟!» بنابراین خدای سبحان با ارسال پیامبران،حجت خود را بر بشریت تمام نموده و با ارائه شریعتهای آسمانی راه سعادت را بر روی آنان گشوده است.این نکته خود ضرورت وجود این راهنمایان الهی را روشن می سازد.

هادیان در پایان اظهار داشت: سپس مداحان اهل بیت علیهم السلام به مرثیه سرایی و منقبت گویی پرداختند و در پایان از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

سخن روز
محبت:
” محبت، تلخکامی های زندگی را شیرین ، یأس را به امید ، غم را به شادی و بدبختی را به خوشبختی تبدیل می کند. „

تصویر هفته
اعیاد شعبانیه
مقاله
راهکارهای حمایت از تولید داخلی
نگاهی به نام‌گذاری سال های اخیر از سوی مقام معظم رهبری نشان از این دارد هم‌چنان که شاهد گسترش تحریم های اقتصادی کشورهای استثمارگر غربی هستیم، محوریت مباحث کشور نیز حول مقابله با این تهدیدهاست.
حدیث
امام حسین علیه السلام:
لا یأمَن یومَ القیامَةِ إلاّ مَن خافَ الله فِی الدُّنیا ؛
هیچکس در قیامت در امان نیست، مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.
«بحار الانوار، ج 44، ص 192»
یادداشت
اسم شما چه رنگی است؟
اینکه شما بدانید برای اسمتان رنگ مخصوصی وجود دارد و می توانید راز شخصیتی خود را از لا به لای آن دریابید بسیار جالب و هیجان انگیز است.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟