• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) واقع در شمال شرق تهران تاریخ:1397/1/27

کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

وی، در ادامه افزود: در این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا و تلاوتی از آیات قرآن کریم آغاز شد، حجت‌الاسلام مجید شیرازی، خطیب برنامه، به سخنرانی درباره لزوم بعثت انبیا پرداخت و گفت؛ قرآن کریم پیامبران الهی را در آیاتی با عبارت«رُسُلاً مُبَشِّرینَ وَ مُنذِریِنَ» توصیف نموده و در آیاتی دیگر اهداف رسالت آنان را با تفصیل بیشتری در قالب سه هدف روشن بیان کرده است. اول آن که پیامبران مبعوث شده اند تا راه بندگی خدا را به مردم بیاموزند و آنان را از شرک و طاغوت دور سازند؛دیگر ان که آنها را نسبت به رستاخیز بزرگ الهی و زندگی در جهان آخرت هشدار داده و آماده کنند؛و سوم آن که معیار و میزان قسط و عدالت را به جامعه بشری ارزانی دارند. از این رو بدون پیروی از پیامبران نه راه بندگی خدا و رشد و تعالی بر بشر روشن خواهد بود،نه سعادت ابد ی او تضمین می‌شود و نه حتی در زندگی دنیا عدالت بر قرار خواهد بود. در قرآن کریم آمده؛ اگر پیامبران از جانب خداوند برای هدایت نمی آمدند،مردم می توانستند علیه خدای رحمان حجت و دلیل داشته باشند و بگویند؛ «پروردگارا!چرا پیش از آن که ما گمراه شویم و طعم خواری و زبونی را بچشیم،برای هشدار ما پیامبری نفرستادی تا آیات تو را بر ما ارائه دهد و با پیروی از آن در مسیر حق گام نهیم؟!» بنابراین خدای سبحان با ارسال پیامبران،حجت خود را بر بشریت تمام نموده و با ارائه شریعتهای آسمانی راه سعادت را بر روی آنان گشوده است.این نکته خود ضرورت وجود این راهنمایان الهی را روشن می سازد.

هادیان در پایان اظهار داشت: سپس مداحان اهل بیت علیهم السلام به مرثیه سرایی و منقبت گویی پرداختند و در پایان از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد ابا الامام المنتظر
مقاله
منقبت و ستایش اهل بیت علیهم السلام در شعر و ادب فارسی
شیعیان از یکی از مهم ترین ابزار های احساسی و عاطفی یعنی ادبیات، آن هم در قالبِ شعر که نقطه اوج بیان احساس است، برای نشر دیدگاه های مذهبی خود بهره بردند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟