• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) واقع در شمال شرق تهران تاریخ:1397/1/27

کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برپایی جشن بعثت پیامبر اسلام (ص) در حسینیه بیت الزهرا (س) از هیئات تحت پوشش این اداره، خبر داد.

وی، در ادامه افزود: در این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا و تلاوتی از آیات قرآن کریم آغاز شد، حجت‌الاسلام مجید شیرازی، خطیب برنامه، به سخنرانی درباره لزوم بعثت انبیا پرداخت و گفت؛ قرآن کریم پیامبران الهی را در آیاتی با عبارت«رُسُلاً مُبَشِّرینَ وَ مُنذِریِنَ» توصیف نموده و در آیاتی دیگر اهداف رسالت آنان را با تفصیل بیشتری در قالب سه هدف روشن بیان کرده است. اول آن که پیامبران مبعوث شده اند تا راه بندگی خدا را به مردم بیاموزند و آنان را از شرک و طاغوت دور سازند؛دیگر ان که آنها را نسبت به رستاخیز بزرگ الهی و زندگی در جهان آخرت هشدار داده و آماده کنند؛و سوم آن که معیار و میزان قسط و عدالت را به جامعه بشری ارزانی دارند. از این رو بدون پیروی از پیامبران نه راه بندگی خدا و رشد و تعالی بر بشر روشن خواهد بود،نه سعادت ابد ی او تضمین می‌شود و نه حتی در زندگی دنیا عدالت بر قرار خواهد بود. در قرآن کریم آمده؛ اگر پیامبران از جانب خداوند برای هدایت نمی آمدند،مردم می توانستند علیه خدای رحمان حجت و دلیل داشته باشند و بگویند؛ «پروردگارا!چرا پیش از آن که ما گمراه شویم و طعم خواری و زبونی را بچشیم،برای هشدار ما پیامبری نفرستادی تا آیات تو را بر ما ارائه دهد و با پیروی از آن در مسیر حق گام نهیم؟!» بنابراین خدای سبحان با ارسال پیامبران،حجت خود را بر بشریت تمام نموده و با ارائه شریعتهای آسمانی راه سعادت را بر روی آنان گشوده است.این نکته خود ضرورت وجود این راهنمایان الهی را روشن می سازد.

هادیان در پایان اظهار داشت: سپس مداحان اهل بیت علیهم السلام به مرثیه سرایی و منقبت گویی پرداختند و در پایان از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

سخن روز
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند، سختی های زندگیست ...سعی کنید در سختی ها انسان بمانید. „

تصویر هفته
بین الحرمین
مقاله
ايثار و شهادت در آموزه سياسي، فرهنگي شيعه
اولياي دين نه تنها مردم را به دفاع از ايمان و اعتقاد و ارزش هاي ديني دعوت مي كردند، بلكه دفاع از جان و مال و ناموس را نيز لازم شمرده اند.
حدیث
امام جعفر صادق(علیه السلام):
انّ أرض كربلا و ماء الفرات اوّل ارض و اول ماء قدّس الله تبارك و تعالى... ؛
سرزمين كربلا و آب فرات، اولين زمين و نخستين آبى بودند كه خداوند متعال به آنها قداست و شرافت بخشيد.
«كامل الزيارات، ص 269 »
یادداشت
دانش آموزان چگونه به درس و مدرسه علاقه مند می شوند؟
کودک با ورود به دبستان تجربه جدیدی را در زندگی آغاز می کند. آشنایی شاگرد با معلمان و رابطه ای که بین معلم و دانش آموز ایجاد می گردد عامل مهمی در شکل گیری شخصیت و نحوه خویشتن پنداری دانش آموز به شمار م ...
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟