• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
پنجمین همایش تکریم و تجلیل از معلمان قرآنی استان تهران برگزار شد تاریخ:1397/2/24

پنجمین همایش تکریم و تجلیل از معلمان قرآنی به مناسبت هفته بزرگداشت روز معلم از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در شهرری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، پنجمین همایش تکریم و تجلیل از معلمان قرآنی به مناسبت هفته بزرگداشت و تکریم هفته معلم با حضور پیشکسوتان، مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآن برتر استان تهران از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی در شهرری برگزار شد.

در این همایش از 200 تن از معلمان برتر قرآنی استان تهران تجلیل به عمل آمد که به صورت ویژه ، سه پیشکسوت در عرصه تدریس، تعلیم و آموزش، سه تن از مدیران مؤسسه قرآن و سه تن از مسئولان خانه قرآنی تجلیل شدند.

حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، مهدی نادی، رئیس اداره امور قرآنی این اداره کل و عباس سلیمی، استاد پیشکسوت قرآنی به سخنرانی پرداختند.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
رمضان الکریم
مقاله
آثار و فواید روزه
روزه، با کیفیتی که دارد در حقیقت روح معنوی و ایمانی انسان را تقویت و اراده او را در اجتناب از معاصی و گناه قوی و نیرومند می گرداند و رمضان ماه خودسازی و تزکیه است.
حدیث
پيامبر اسلام(صلى الله عليه و آله):
شَهرُ رَمَضانَ شَهرُ اللّه عَزَّوَجلَّ وَ هُو شهرٌ یُضاعِفُ اللّه‏ُ فیه الحَسَناتِ وَ یَمحو فیهِ السَّیِّئات وَ هُوَ شهرُ البَرَكَة؛
ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏افزاید و گناهان را پاك مى‏كند و آن ماه بركت است.
«بحارالأنوار، ج 96، ص 340، ح 5»
یادداشت
تغذیه سالم در ماه رمضان؛ بایدها و نبایدها
روزه، تمريني براي زندگي سالم و دستيابي به مراحلي از تقوا است. انتخاب روش هاي بهداشتي و تغذيه مناسب مي تواند با تامين سلامت افزون تر، انسان را براي بهره گيري بيشتر از بركات اين ماه خدا ياري كند.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟