• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
پنجمین همایش تکریم و تجلیل از معلمان قرآنی استان تهران برگزار شد تاریخ:1397/2/24

پنجمین همایش تکریم و تجلیل از معلمان قرآنی به مناسبت هفته بزرگداشت روز معلم از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در شهرری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، پنجمین همایش تکریم و تجلیل از معلمان قرآنی به مناسبت هفته بزرگداشت و تکریم هفته معلم با حضور پیشکسوتان، مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآن برتر استان تهران از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی در شهرری برگزار شد.

در این همایش از 200 تن از معلمان برتر قرآنی استان تهران تجلیل به عمل آمد که به صورت ویژه ، سه پیشکسوت در عرصه تدریس، تعلیم و آموزش، سه تن از مدیران مؤسسه قرآن و سه تن از مسئولان خانه قرآنی تجلیل شدند.

حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، مهدی نادی، رئیس اداره امور قرآنی این اداره کل و عباس سلیمی، استاد پیشکسوت قرآنی به سخنرانی پرداختند.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟