• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
آئین تکریم و غبار روبی مسجد امام علی (ع) شهرستان ری برگزار شد تاریخ:1397/2/26

آئین تکریم و غبار روبی مسجد امام علی (ع)، از مساجد تحت پوشش تبلیغات اسلامی شهر ری در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام نبیلی، مسئول فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی ری همزمان با آغاز دهه تکریم مساجد از غباروبی مسجد امام علی (ع) در روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه جاری، خبر داد.

حجت‌الاسلام کریمی، امام جماعت مسجد امام علی (ع)، در این مراسم گفت: از نگاه معصومین(ع) مسجد نورانی‌ترین پایگاه بندگان صالح خداست، لذا پاکیزگی، نظافت و غبارروبی آن از هر مکانی شایسته‌تر است.

وی، نظافت مسجد را یکی از علل مهم جذب مردم به مساجد عنوان کرد و گفت: با تمیز نگه داشتن و خوشبو کردن مساجد می توانیم مخاطبین اصلی که نوجوانان و جوانان هستند را به مسجد جذب کنیم.

وی، افزود: در ادامه این مراسم، نمازگزاران به همراه امام جماعت به غبارروبی مسجد پرداختند.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
رمضان الکریم
مقاله
آثار و فواید روزه
روزه، با کیفیتی که دارد در حقیقت روح معنوی و ایمانی انسان را تقویت و اراده او را در اجتناب از معاصی و گناه قوی و نیرومند می گرداند و رمضان ماه خودسازی و تزکیه است.
حدیث
پيامبر اسلام(صلى الله عليه و آله):
شَهرُ رَمَضانَ شَهرُ اللّه عَزَّوَجلَّ وَ هُو شهرٌ یُضاعِفُ اللّه‏ُ فیه الحَسَناتِ وَ یَمحو فیهِ السَّیِّئات وَ هُوَ شهرُ البَرَكَة؛
ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏افزاید و گناهان را پاك مى‏كند و آن ماه بركت است.
«بحارالأنوار، ج 96، ص 340، ح 5»
یادداشت
تغذیه سالم در ماه رمضان؛ بایدها و نبایدها
روزه، تمريني براي زندگي سالم و دستيابي به مراحلي از تقوا است. انتخاب روش هاي بهداشتي و تغذيه مناسب مي تواند با تامين سلامت افزون تر، انسان را براي بهره گيري بيشتر از بركات اين ماه خدا ياري كند.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟