• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
معلمان قرآن باید با بهترین روش های تدریس آشنا باشند تاریخ:1397/2/26

مهدی نادی در همایش تجلیل از معلمان، پیشکسوتان، مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآن استان تهران گفت: معلمان قرآن باید با بهترین روش های تدریس آشنا باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، مهدی نادی، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان تهران دوشنبه 24 اردیبهشت جاری در جمع شرکت کنندگان پنجمین همایش تجلیل و تکریم از معلمان، پیشکسوتان، مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآن استان تهران تأکید کرد: معلمان قرآن باید با بهترین روش های تدریس آشنا باشند و مطالب را مستند و با مطالعه ارائه دهند.

مهدی نادی، در ادامه و با اشاره به اینکه معلم کیست و فرآیند تعلیم و تربیت به چه صورت است، گفت: هر معلم، مصداق آیه «أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِي السَّماءِ» است. معلمی که ما را تعلیم داد، نمونه‌های زیادی مانند ما را تحویل جامعه داده است. معلم، درختی است که شاخه‌های آن فراگیر است، مانند شجره طوبی که به فرموده پیامبر اکرم(ص) در زیر شاخه‌های آن اگر اسب سواری صد سال بتازد به انتهای آن نمی‌رسد. معلم مانند شاخه‌های درخت، فرهنگ را گسترش می‌دهد و چقدر خوب است که این معلم، معلم قرآن باشد و فرهنگ قرآن را توسعه دهد.

رییس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان تهران در این آیین ، با بیان اینکه خداوند اولین معلم است، گفت: معلمان قرآن راه مقدس اولیای خداوند را پیش گرفته اند، به طوری که حرکت فرهنگی آنان در آموزش و تربیت نسل جوان قرآنی تاثیر بسزایی دارد.

مهدی نادی، معلمان قرآن را تجسم آیات قرآن در جامعه عنوان کرد و افزود: این مربیان باید توجه ویژه به اعمال و رفتار فردی و اجتماعی خود داشته باشند چرا که کوچکترین لغزش و خطای آنان می تواند آبروی دین و قرآن را به خطر اندازد.

وی تاکید کرد: فعالان عرصه قرآنی باید در بخش آموزش قرآن از روش های به روز و نوین استفاده کنند تا اثر گذاری کارشان بیشتر در نسل جوان کشور نمود پیدا کند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی تهران، افزود: معلم قرآن، پایش را جای پای امیرالمؤمنین(ع) و امام صادق(ع) می‌گذارد. کرسی معلمی قرآن، کرسی خداوند است. رسالت شما بسیار سنگین است و رسالت شما با معلم فیزیک و شیمی متفاوت است. بحث خاک و افلاک است مراقب باشید، لغزش شما لغزش دین و قرآن است. معلم قرآنی چون حضرت امام(ره) درست به فرامین قرآن عمل کرد و دیدید که دنیا را گرفت. چقدر خون‌ها از صدر اسلام، بابت این کرسی قرآن که ما آن را تصاحب کرده‌ایم، ریخته شده است. پس باید قدرش را بدانیم. اولین نکته که معلم قرآن باید در نظر بگیرد، همین جمله مقام معظم رهبری است که بخشی از انگیزه‌های معلمی عشق است، محبت است و احساس مسئولیت است. باید با محبت و به دور از کسلی و خمودی به کلاس برویم ما باید تجسم آیات قرآن باشیم؛ چرا که کل قرآن، خلق پیامبر است،«کان خلقه القرآن» یعنی تک تک آیات قرآن در رفتار پیامبر اکرم(ص) مشخص است.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟