• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
پیام تبریک اداره کل تبلیغات اسلامی تهران به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان تاریخ:1397/2/26

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در پیامی، فرا رسیدن ماه ضیافت الهی و بهار قرآن را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در متن پیام آمده است:

«شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان»

السلام علیک یا شهر الله الاکبر و یا عید اولیائه

توفیق عبادت و روزه داری در ماه پر خیر و برکت رمضان، تمرین کلاس زندگی، درس ایثار و خلوص و بندگی و دوری از گناهان است، زنجیر هوا گسستن و موسم شکستن بت های درون است ...

امید که در ماه ضیافت الهی، با بهره‌گیری از معنویت مناجات با خدا و درس‌آموزی از کتاب وحی، سنت پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین علیهم السلام، بتوانیم بیش از پیش در مسیر تحکیم پیوندهای مودت ، اخوت و تقویت روحیه برادری ، وحدت، ایثار و تأسی به سیره و سبک زندگی قرآنی و ارائه تصویری واقعی از تعالیم انسان ساز و حیات بخش اسلام عزیز گام برداریم.

ماه رمضان، ماهی است که در آن برای هدایت مردم و تبیین راه روشن و جدا ساختن حق از باطل، قرآن کریم بر پیامبر عظیم الشأن نازل شده و رهایی از خواسته های کم ارزش دنیوی، انس بیشتر با کلام وحی، تنها گوشه ای از برکات رمضان است. توفیقی که چنانچه به درستی درک شود، زمینه تعالی انسان را تا درجات والای معرفت فراهم می کند.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن تبریک صمیمانه حلول ماه مبارک رمضان بر همه مسلمانان جهان و هموطنان عزیز، از خداوند متعال مسئلت دارد بتوانیم فضیلت راستین این ماه پر برکت را درک نموده و از مواهب بی پایانش بهره مند شویم . به ویژه برای پیروزی ملت مظلوم فلسطین و لبنان، یمن و بحرین، سوره و عراق که سالهاست با دشمنان اسلام در حال نبرد هستند فتح و نصرت الهی آرزومندیم.

انشاءالله شبکه تبلیغی استان تهران اعم از مبلغین و مبلغات، ائمه جماعات، روحانیون و وعاظ و تمامی عزیزانی که در مسیر ترویج و تبلیغ ارزش های دینی و مکتب تشیع گام برمی دارند، از فرصت استثنایی این ماه مبارک به ویژه شبهای قدر برای آگاهی بخشی دینی، فرهنگی و سیاسی آحاد مردم استفاده کنند.

توفیق آرزوی قبولی طاعات و عبادات مؤمنان روزه دار را از آستان پروردگار متعال خواستاریم.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
رمضان الکریم
مقاله
آثار و فواید روزه
روزه، با کیفیتی که دارد در حقیقت روح معنوی و ایمانی انسان را تقویت و اراده او را در اجتناب از معاصی و گناه قوی و نیرومند می گرداند و رمضان ماه خودسازی و تزکیه است.
حدیث
پيامبر اسلام(صلى الله عليه و آله):
شَهرُ رَمَضانَ شَهرُ اللّه عَزَّوَجلَّ وَ هُو شهرٌ یُضاعِفُ اللّه‏ُ فیه الحَسَناتِ وَ یَمحو فیهِ السَّیِّئات وَ هُوَ شهرُ البَرَكَة؛
ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را مى‏افزاید و گناهان را پاك مى‏كند و آن ماه بركت است.
«بحارالأنوار، ج 96، ص 340، ح 5»
یادداشت
تغذیه سالم در ماه رمضان؛ بایدها و نبایدها
روزه، تمريني براي زندگي سالم و دستيابي به مراحلي از تقوا است. انتخاب روش هاي بهداشتي و تغذيه مناسب مي تواند با تامين سلامت افزون تر، انسان را براي بهره گيري بيشتر از بركات اين ماه خدا ياري كند.
نظرسنجی
به نظر شما، اداره کل تبلیغات اسلامی تهران در سال 96 در کدام زمینه موفق بوده است؟