• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
پیام تبریک اداره کل تبلیغات اسلامی تهران به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان تاریخ:1397/2/26

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران در پیامی، فرا رسیدن ماه ضیافت الهی و بهار قرآن را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در متن پیام آمده است:

«شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان»

السلام علیک یا شهر الله الاکبر و یا عید اولیائه

توفیق عبادت و روزه داری در ماه پر خیر و برکت رمضان، تمرین کلاس زندگی، درس ایثار و خلوص و بندگی و دوری از گناهان است، زنجیر هوا گسستن و موسم شکستن بت های درون است ...

امید که در ماه ضیافت الهی، با بهره‌گیری از معنویت مناجات با خدا و درس‌آموزی از کتاب وحی، سنت پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین علیهم السلام، بتوانیم بیش از پیش در مسیر تحکیم پیوندهای مودت ، اخوت و تقویت روحیه برادری ، وحدت، ایثار و تأسی به سیره و سبک زندگی قرآنی و ارائه تصویری واقعی از تعالیم انسان ساز و حیات بخش اسلام عزیز گام برداریم.

ماه رمضان، ماهی است که در آن برای هدایت مردم و تبیین راه روشن و جدا ساختن حق از باطل، قرآن کریم بر پیامبر عظیم الشأن نازل شده و رهایی از خواسته های کم ارزش دنیوی، انس بیشتر با کلام وحی، تنها گوشه ای از برکات رمضان است. توفیقی که چنانچه به درستی درک شود، زمینه تعالی انسان را تا درجات والای معرفت فراهم می کند.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن تبریک صمیمانه حلول ماه مبارک رمضان بر همه مسلمانان جهان و هموطنان عزیز، از خداوند متعال مسئلت دارد بتوانیم فضیلت راستین این ماه پر برکت را درک نموده و از مواهب بی پایانش بهره مند شویم . به ویژه برای پیروزی ملت مظلوم فلسطین و لبنان، یمن و بحرین، سوره و عراق که سالهاست با دشمنان اسلام در حال نبرد هستند فتح و نصرت الهی آرزومندیم.

انشاءالله شبکه تبلیغی استان تهران اعم از مبلغین و مبلغات، ائمه جماعات، روحانیون و وعاظ و تمامی عزیزانی که در مسیر ترویج و تبلیغ ارزش های دینی و مکتب تشیع گام برمی دارند، از فرصت استثنایی این ماه مبارک به ویژه شبهای قدر برای آگاهی بخشی دینی، فرهنگی و سیاسی آحاد مردم استفاده کنند.

توفیق آرزوی قبولی طاعات و عبادات مؤمنان روزه دار را از آستان پروردگار متعال خواستاریم.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟