• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تمرین عبودیت و بندگی با تلاوت مستمر قرآن امکان پذیر می شود تاریخ:1397/3/23

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در جلسه آموزش اخلاق در قرآن کریم و سنت، یکی از راه های کسب مقام عبودیت را تلاوت آیات قرآن برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، دوشنبه 21 خرداد جاری در سومین جلسه آموزش اخلاق در قرآن کریم و سنت گفت: تمرین عبودیت و بندگی با تلاوت مستمر قرآن حاصل می شود.

حجت الاسلام نوری زاده، در همین رابطه به آیات قرآن و روایات ائمه معصومین علیهم السلام استناد کرد و با نقل روایتی از نبی مکرم اسلام اظهار داشت؛ عبودیت را در پنج چیز می توان خلاصه کرد که عبارتند از خالی کردن شکم از غذای حرام، چرا که انسان اگر با غذای حرام ارتزاق کند، از اعضا و جوارح او نیز جز خارج و صادر نمی شود، دوم، قرائت قرآن، این امر یعنی آشنا شدن با کلام خدا و هم صحبتی با خدا نیز از نشانه های عبودیت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در ادامه شرح این روایت افزود: شب زنده داری، تضرع و زاری در لحظات صبح و طلوع فجر، گریه از خوف خدا نیز از نشانه های عبودیت و بندگی است که خوشبختانه تمامی این پنج مورد در ماه مبارک رمضان جمع است و این ماه فرصت خوبی برای تمرین بندگی است.

وی، در بیان اهمیت و فضیلت شب زنده داری گفت: قیام لیل و اینکه انسان برای خدا، بستر را ترک کند ، از جا برخیزد و از خواب خوش بگذرد، موجب رسیدن به مقام محمود می شود مقامی که خداوند متعال در قرآن آیه 79 سوره اسراء خطاب به پیامبر می فرماید؛ و مِنَ اللَّيلِ فَتَهجَّدْ بِه نافلَةً لَكَ عَسى أَنْ يَبْعَثكَ رَبُّكَ مَقامًا مَحمودا،  یعنی برای کسب مقام محمود، شب زنده داری و نماز شب به پیامبر واجب بود.

نوری زاده، در جمع کارکنان تبلیغات اسلامی استان تهران و در توضیح راه های کسب عبودیت به حدیثی از رسول اکرم اسلام اشاره کرد که می فرماید، برای از بین بردن زنگار قلوب ، تلاوت قرآن کنید و بسیار یاد مرگ باشید، به همکاران خود توصیه کرد در طول سال و به طور مستمر روزی ولو یک صفحه از قرآن را همراه با ترجمه و تفسیر آن تلاوت کنند.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی
مقاله
ضرورت تبلیغ دین در رسانه های نوین
تناسب تبلیغ با پیام و موقعیت زمانی و مکانی آن، از مهم ترین موضوعاتی است که باید همواره مورد توجه مبلغان دینی قرار گیرد.
حدیث
امام علی علیه السلام:
اَلبَرَكَةُ فى مالِ مَن آتَى الزَّكاةَ وَ واسَى المُؤمنينَ وَصَلَ الاقرَبين؛
بركت در مال كسى است كه زكات بپردازد، به مؤمنان مدد و يارى رساند و به خويشاوندان كمك نمايد.
«تحف العقول ص 172»
یادداشت
راهکارهایی برای افزایش تمرکز حواس
تمرکز، یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هر کس، با هوش عادی خود، می تواند به آن دست یابد.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟