• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
تمرین عبودیت و بندگی با تلاوت مستمر قرآن امکان پذیر می شود تاریخ:1397/3/23

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در جلسه آموزش اخلاق در قرآن کریم و سنت، یکی از راه های کسب مقام عبودیت را تلاوت آیات قرآن برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، دوشنبه 21 خرداد جاری در سومین جلسه آموزش اخلاق در قرآن کریم و سنت گفت: تمرین عبودیت و بندگی با تلاوت مستمر قرآن حاصل می شود.

حجت الاسلام نوری زاده، در همین رابطه به آیات قرآن و روایات ائمه معصومین علیهم السلام استناد کرد و با نقل روایتی از نبی مکرم اسلام اظهار داشت؛ عبودیت را در پنج چیز می توان خلاصه کرد که عبارتند از خالی کردن شکم از غذای حرام، چرا که انسان اگر با غذای حرام ارتزاق کند، از اعضا و جوارح او نیز جز خارج و صادر نمی شود، دوم، قرائت قرآن، این امر یعنی آشنا شدن با کلام خدا و هم صحبتی با خدا نیز از نشانه های عبودیت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در ادامه شرح این روایت افزود: شب زنده داری، تضرع و زاری در لحظات صبح و طلوع فجر، گریه از خوف خدا نیز از نشانه های عبودیت و بندگی است که خوشبختانه تمامی این پنج مورد در ماه مبارک رمضان جمع است و این ماه فرصت خوبی برای تمرین بندگی است.

وی، در بیان اهمیت و فضیلت شب زنده داری گفت: قیام لیل و اینکه انسان برای خدا، بستر را ترک کند ، از جا برخیزد و از خواب خوش بگذرد، موجب رسیدن به مقام محمود می شود مقامی که خداوند متعال در قرآن آیه 79 سوره اسراء خطاب به پیامبر می فرماید؛ و مِنَ اللَّيلِ فَتَهجَّدْ بِه نافلَةً لَكَ عَسى أَنْ يَبْعَثكَ رَبُّكَ مَقامًا مَحمودا،  یعنی برای کسب مقام محمود، شب زنده داری و نماز شب به پیامبر واجب بود.

نوری زاده، در جمع کارکنان تبلیغات اسلامی استان تهران و در توضیح راه های کسب عبودیت به حدیثی از رسول اکرم اسلام اشاره کرد که می فرماید، برای از بین بردن زنگار قلوب ، تلاوت قرآن کنید و بسیار یاد مرگ باشید، به همکاران خود توصیه کرد در طول سال و به طور مستمر روزی ولو یک صفحه از قرآن را همراه با ترجمه و تفسیر آن تلاوت کنند.

سخن روز
پشتکار
” كار اندكي كه ادامه يابد، از كار بسياري كه از آن به ستوه آيي اميدوار كننده تر است „

تصویر هفته
ماه رمضان
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام حسن مجتبی (علیه الاسلام):
مَنْ قَرَءَ الْقُرْآنَ کانَتْ لَهُ دَعْوَةٌ مُجابَةٌ، إمّا مُعَجَّلةٌ وَإمّا مُؤجَلَّةٌ.
کسي که قرآن را - با دقّت - قرائت نمايد، در پايان آن - اگر مصلحت باشد - دعايش سريع مستجاب خواهد شد - و اگر مصلحت نباشد - در آينده مستجاب مي گردد.
دعوات راوندی ص۲۴
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟