• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تمرین عبودیت و بندگی با تلاوت مستمر قرآن امکان پذیر می شود تاریخ:1397/3/23

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در جلسه آموزش اخلاق در قرآن کریم و سنت، یکی از راه های کسب مقام عبودیت را تلاوت آیات قرآن برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، دوشنبه 21 خرداد جاری در سومین جلسه آموزش اخلاق در قرآن کریم و سنت گفت: تمرین عبودیت و بندگی با تلاوت مستمر قرآن حاصل می شود.

حجت الاسلام نوری زاده، در همین رابطه به آیات قرآن و روایات ائمه معصومین علیهم السلام استناد کرد و با نقل روایتی از نبی مکرم اسلام اظهار داشت؛ عبودیت را در پنج چیز می توان خلاصه کرد که عبارتند از خالی کردن شکم از غذای حرام، چرا که انسان اگر با غذای حرام ارتزاق کند، از اعضا و جوارح او نیز جز خارج و صادر نمی شود، دوم، قرائت قرآن، این امر یعنی آشنا شدن با کلام خدا و هم صحبتی با خدا نیز از نشانه های عبودیت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، در ادامه شرح این روایت افزود: شب زنده داری، تضرع و زاری در لحظات صبح و طلوع فجر، گریه از خوف خدا نیز از نشانه های عبودیت و بندگی است که خوشبختانه تمامی این پنج مورد در ماه مبارک رمضان جمع است و این ماه فرصت خوبی برای تمرین بندگی است.

وی، در بیان اهمیت و فضیلت شب زنده داری گفت: قیام لیل و اینکه انسان برای خدا، بستر را ترک کند ، از جا برخیزد و از خواب خوش بگذرد، موجب رسیدن به مقام محمود می شود مقامی که خداوند متعال در قرآن آیه 79 سوره اسراء خطاب به پیامبر می فرماید؛ و مِنَ اللَّيلِ فَتَهجَّدْ بِه نافلَةً لَكَ عَسى أَنْ يَبْعَثكَ رَبُّكَ مَقامًا مَحمودا،  یعنی برای کسب مقام محمود، شب زنده داری و نماز شب به پیامبر واجب بود.

نوری زاده، در جمع کارکنان تبلیغات اسلامی استان تهران و در توضیح راه های کسب عبودیت به حدیثی از رسول اکرم اسلام اشاره کرد که می فرماید، برای از بین بردن زنگار قلوب ، تلاوت قرآن کنید و بسیار یاد مرگ باشید، به همکاران خود توصیه کرد در طول سال و به طور مستمر روزی ولو یک صفحه از قرآن را همراه با ترجمه و تفسیر آن تلاوت کنند.

سخن روز
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند، سختی های زندگیست ...سعی کنید در سختی ها انسان بمانید. „

تصویر هفته
یا صاحب الزمان (عج)
مقاله
زندگی در دنیا و مثال های قرآنی
قرآن کریم، پس از بیان ناپایداری دنیا و لذّت‌های آن، مردم را به یک مسابقه بزرگ روحانی و سرنوشت‌ساز دعوت می‌کند. میدان این مسابقه، همین دنیای فریبنده است که باید آن را وسیله رسیدن به سعادت آخرت قرار داد ...
حدیث
امام رضا علیه السلام:
اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِن ؛
هیچ خویشتنداریی سودمندتر از دوری از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.
«فقه الرضا علیه السلام / ص356»
یادداشت
سالروز ازدواج حضرت علی و زهرا (علیه السلام)
ازدواج حضرت فاطمه سلام الله علیها و امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام از مهم ترین اتفاقات تاریخ شیعه است که ثمره این پیوند مبارک و سراسر مملو از عشق و محبت، درخت گهربار امامت است.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟