• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
دستورات الهی، زمینه ساز پرورش روحانی انسان و منشا خیر و رحمت بسیار است تاریخ:1397/3/23

رئیس تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران طی سخنانی پیرامون جایگاه و تأثیر قرآن در زندگی گفت: دستورات زیبای الهی، زمینه ساز پرورش روحانی انسان و منشأ خیر و رحمت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی تهران، حجت‌الاسلام ولی اللهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران با سخنرانی در جمع روزه داران مسجد امام خمینی(ره) و برنامه محفل انس با قرآن، گفت: دستورات زیبای الهی، زمینه ساز پرورش روحانی انسان و منشأ خیر و رحمت بسیار است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران تصریح کرد: ‌بسیاری از بیماری های روحی و روانی افراد ناشی از عدم پرهیز از ناپاکی ها و سرکوب نیروهای مقدسی است که خداوند از ازل در نهاد انسان قرار داده است. دستورات زیبای الهی که هر یک در معادلاتی فراتر از ذهن بشر است، زمینه ساز پرورش روحانی انسان و منشا خیر و رحمت بسیار است. انجام اعمال عبادی و احترام به ارزش های الهی, جاذبه ای قوی برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی انسان و تنفر و پرهیز از ناپاکی ها را فراهم می آورد و به واسطه قرائت سوره های قرآن در فرائضی چون حج و نماز، رحمت و برکت مشمول مؤمنین می‌ شود. اگر انبیاء و اولیای الهی توانستند برطبیعت تصرف نمایند، همچون شکافتن دریا، زنده کردن مردگان، طی الارض، خبر از عالم غیب، استجابت دعا، همه و همه به برکت حفظ پاکی ها، انجام عبادت های خالصانه و اطاعت از فرامین الهی بوده است و یکی از آن دستورات بسیار مهم، احترام و توجه به قرائت کلام الله مجید است.

ولی اللهی، افزود: ‌اگر ارزش و جایگاه این کتاب شریف دانسته شود، دیگر کتابی مهجور در گوشه ی خانه نخواهد بود چرا که قرآن شفا و رحمت بر بندگان است؛ «و ننزل من القرآن ما هو شفاء و رحمة للمؤمنین» و درمان بیماری‌های قلب و نفس است، طبق فرمایش پیامبر اکرم(ص) که فرمود؛ «القرآن هو الدواء ». روایات بسیاری از پیامبر و ائمه اطهار علیهم السلام از تاثیر شگرف قرائت قرآن در زمینه های کلیه ی حاجات دینی و دنیوی، مسائل جسمانی، محافظت از خانواده و اموال و برکت در آنها، حل مسائل روحی روانی و حاجات اخروی در دست است؛ که خبر از باطن قرآن دارد.

این مسئول فرهنگی در پایان اشاره داشت: معجزه ای بزرگ است که کتابی الهی و بدون تحریف در دست ماست، اما بهره مندی و قدرشناسی ما از آن بسیارناچیز است، اگر لذت قرائت آن چشیده شود، انسی به وجود خواهد آمد که حذف آن مشکل است.

سخن روز
فروتنی:
” تا زماني كه به قدرت نرسيده اي فرمانبردار باش و چون به آن رسيدي، فروتن. „

تصویر هفته
روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی
مقاله
ضرورت تبلیغ دین در رسانه های نوین
تناسب تبلیغ با پیام و موقعیت زمانی و مکانی آن، از مهم ترین موضوعاتی است که باید همواره مورد توجه مبلغان دینی قرار گیرد.
حدیث
امام علی علیه السلام:
اَلبَرَكَةُ فى مالِ مَن آتَى الزَّكاةَ وَ واسَى المُؤمنينَ وَصَلَ الاقرَبين؛
بركت در مال كسى است كه زكات بپردازد، به مؤمنان مدد و يارى رساند و به خويشاوندان كمك نمايد.
«تحف العقول ص 172»
یادداشت
راهکارهایی برای افزایش تمرکز حواس
تمرکز، یک امر اکتسابی است و باید هر روز پرورش و جهت داده شود و هر کس، با هوش عادی خود، می تواند به آن دست یابد.
نظرسنجی
بنظر شما، اولویت فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در فصل تابستان چه باید باشد؟