• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاری ۲۱ هزار جلسه توسط ۷۰۰ سخنران و مداح در ماه رمضان توسط تبلیغات اسلامی جنوب شرق تهران تاریخ:1397/3/23

رئیس تبلیغات اسلامی جنوب شرق تهران، از برگزاری ۲۱ هزار جلسه سخنرانی و مداحی در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام اذن اله خدایی، رئیس تبلیغات اسلامی جنوب شرق تهران، از برگزاری ۲۱ هزار جلسه سخنرانی در ماه رمضان توسط مبلغین و مبلغات و مداحان اهل بیت (س) خبر داد.

وی، تصریح کرد: ۷۰۰ سخنران و مداح در طول ماه مبارک رمضان ۲۱ هزار مراسم در مساجد، حسینیه ها، هیئات مذهبی، ادارات و پارک ها برگزار کردند.

خدایی، افزود: برنامه هایی از قبیل بیان مسائل و احکام شرعی و مسائل اعتقادی از جمله برنامه های دینی تبلیغی، همچنین مراسم ادعیه و مناجات خوانی و روضه خوانی از جمله برنامه های اجرایی از سوی ذاکرین اهل بیت (س) بود.

حضور مبلغین در پارک ها و پاسخ به سؤالات مختلف اعتقادی، احکام شرعی، مشاوره، برپایی کلاس های رونخوانی، جزء خوانی و تفسیر قرآن از دیگر برنامه های مبلغین اعزامی در طول ماه مبارک رمضان بود.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟