• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برگزاری دوره های آموزشی قرآن و مفاهیم در مؤسسه سروش مشکات وابسته به تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران تاریخ:1397/4/20

مسئول مؤسسه قرآنی سروش مشکات، از برگزاری دوره های آموزشی قرآن و مفاهیم، ویژه کودکان و نوجوانان در این موسسه، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، ابوالفتحی، مسئول موسسه سروش مشکات، در گفتگو با حسین تفنگچیها، مسئول امور قرآنی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برنامه ریزی و برگزاری دوره های آموزشی قرآن و مفاهیم، ویژه کودکان و نوجوانان در این موسسه، خبر داد.

سروش ابوالفتحی با اشاره به اینکه در این مرکز برای آموزش دوره های مختلف قرآن کریم نام‌نویسی می‌شود، عنوان کرد: دوره‌های آموزشی دیگر، برای سایر مقاطع سنی، نیز برنامه ریزی شده است.

ابوالفتحی، بیان کرد: دوره‌هایی چون حفظ ترتیبی و موضوعی آیات، دوره‌های قرائت قرآن کریم و مفاهیم آن در قالب داستان و شعر و تقویت مهارت عملی، از جمله مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد و در آخر دوره ها، گواهی پایان دوره از سوی سازمان تبلیغات اسلامی، به آنان اعطا می‌شود.

مدیر مؤسسه سروش مشکات افزود: علاقمندان به کلاس های آموزشی می توانند با مراجعه به مؤسسه به نشانی تهرانپارس، بلوار شاهد، خ ۲۰۸ شرقی و یا با شماره تلفن ۷۷۷۸۱۳۷۱ برای ثبت نام و یا کسب اطلاع از برنامه ها، تماس حاصل کنند.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟