• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
نوزدهمین اجلاس سراسری بنیاد بین المللی غدیر با محوریت شعار لبیک یا رسول الله برگزار شد تاریخ:1397/5/18

نوزدهمین اجلاس سراسری مسئولان و دبیران اجرایی بنیاد بین المللی غدیر با شعار لبیک یا رسول الله و با حضور آیت الله صدیقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، نوزدهمین اجلاس سراسری مسئولان و دبیران اجرایی بنیاد بین المللی غدیر با حضور آیت الله صدیقی، صبح پنج شنبه ۱۸مرداد ماه جاری در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد.


در ابتدای این جلسه، مهندس هاشمی، قائم مقام وزیر کشور، ضمن خیرمقدم گویی به حاضران، گفت: مفتخریم که در وزارت کشور میزبان بنیاد بین المللی غدیر هستیم


هاشمی، ‌تاکید کرد: وزارت کشور، استانداری ها، شهرداری و دهیاری ها کمافی السابق در خدمت این بنیاد هستند. تصمیمات بنیاد غدیر در راستای تحقق وحدت و اخوت اسلامی، مودت خاندان نورانی پیامبر گرامی اسلام و ترویج فرهنگ پر افتخار علوی، از سوی بدنه و ستاد وزارت کشور در سطح کشور اجرایی خواهد شد و ما این موضوع را افتخار خود می دانیم.


وی گفت: غدیر، عزت تشیع است و مرکز‌ثقل ‌این عزت هم امامت است. از خداوند می خواهیم که ما را در این مسیر موفق و منصور نماید.


کوروش‌حیدری، مدیر‌کل دفتر وزارتی وزارت‌ کشور‌ درخصوص نحوه همکاری وزارت کشور با بنیاد بین المللی غدیر اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع غدیر، وزارت کشور مساعدت های معنوی لازم را از طریق استانداری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها انجام خواهد داد تا تعامل مبارکی در این میان برقرار شده و بتوانیم کمکی در خور و شایسته نام حضرت امام علی علیه السلام داشته باشیم و از این رهگذر خدمتگزاری شایسته به آحاد مردم ایران، ارتقا یابد.


در ادامه جلسه ظریفی منش، دبیر ستاد بنیاد بین المللی غدیر گزارشی از عملکرد این بنیاد در سال ۹۶ را ارائه و همچنین شعار امسال این بنیاد؛  لبیک یا رسول الله (ص) را تبیین کرد.


بنیاد بین المللی غدیر با هدف تبیین ، تبلیغ و ترویج رویداد عظیم غدیر خم، توجه دادن افکار مسلمانان جهان به ضرورت نهادینه شدن فرهنگ غدیر در جوامع اسلامی، ایجاد همدلی و وحدت بین مسلمانان با محوریت غدیر، سعی در ایجاد عزم ملی و بین‌المللی در تحقق اهداف غدیر وسعی در ایجاد تلاش عمومی برای فرهنگ‌کردن غدیر در زندگی روزانه و مسیر حیات طیبه انسانی ایجاد شده است


در این جلسه، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، مهندس هاشمی، قائم مقام وزیر کشور، حیدری، مشاور وزیر کشور و مسئول هماهنگی حوزه وزارتی، میرمحمد صادقی ، عضو هئیت امنای بنیاد، محمدنبی حبیبی، قائم مقام دبیرکل بنیاد، حجت الاسلام نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی و دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان تهران، جمعی از نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها حضور داشتند.

 

سخن روز
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند، سختی های زندگیست ...سعی کنید در سختی ها انسان بمانید. „

تصویر هفته
تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
مقاله
ايثار و شهادت در آموزه سياسي، فرهنگي شيعه
اولياي دين نه تنها مردم را به دفاع از ايمان و اعتقاد و ارزش هاي ديني دعوت مي كردند، بلكه دفاع از جان و مال و ناموس را نيز لازم شمرده اند.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
... و هى اطهر بقاع الارض واعظمها حرمة و إنها لمن بطحاء الجنة ؛
کربلا پاک ترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه ‏ها است و الحق که کربلا از بساط هاى بهشت است .
«کامل الزیارات ، ص 264»
یادداشت
دانش آموزان چگونه به درس و مدرسه علاقه مند می شوند؟
کودک با ورود به دبستان تجربه جدیدی را در زندگی آغاز می کند. آشنایی شاگرد با معلمان و رابطه ای که بین معلم و دانش آموز ایجاد می گردد عامل مهمی در شکل گیری شخصیت و نحوه خویشتن پنداری دانش آموز به شمار م ...
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟