• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • حضرت محمد(ص): هر که صبح کند و به فکر اصلاح کار مسلمانان نباشد، مسلمان نیست            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تبیین گفتمان عاشورایی توسط شبکه تبلیغی استان تهران در ایام عزای حضرت سیدالشهداء (ع) تاریخ:1397/6/21

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: شبکه تبلیغی استان تهران در ایام عزای سیدالشهداء علیه السلام و یاران با وفایش به تبیین گفتمان عاشورایی می پردازند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران ، نوزدهم شهریور جاری و به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و موسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش اظهار داشت : مبلغین و مبلغات استان تهران در این ایام به تبیین گفتمان عاشورا در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان می پردازند.

نوری زاده، خاطر نشان کرد : بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده، 1385 نفر از مبلغین و مبلغات در محافل دینی، مذهبی اعم از هیئات مذهبی، تکایا، حسینیه ها و مساجد به بیان فلسفه قیام عاشورا و درس های آن می پردازند که از این تعداد 990 نفر مبلغ ، 200 نفر مبلغه و 195 نفر روحانیون مستقر هستند که 1295 نفر آنها بومی و 90 نفر نیز از دفتر تبلیغات اسلامی قم اعزام می شوند.

این مسئول فرهنگی، ضمن اشاره به نقش شبکه تبلیغی در آگاهی بخشی اقشار جامعه با معارف دینی و مذهبی، یاد آور شد : مبلغان دینی علاوه بر اقامه نماز جماعت و سخنرانی به سؤالات گروه های هدف به ویژه جوانان و نوجوانان پاسخ خواهند داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، افزود: علاوه بر شبکه تبلیغی ساماندهی شده توسط این اداره کل به صورت متمرکز و منسجم که آمار آن به 1385 نفر می رسد، 2882 امام جماعت کانون های جمعیتی و دستگاه های اداری و 2079 مبلغه سنتی و حوزوی در سطح استان تهران به صورت مردمی به این امر مهم می پردازند و اطلاعات و گزارش عملکرد آنها در سامانه سجام ثبت می شود.

حجت الاسلام نوری زاده، از تمامی مسئولین و امنای هیئات مذهبی، حسینیه ها، تکایا و مساجد خواست در صورت نیاز به مبلغ و سخنران با ادارات تابعه تبلیغات اسلامی در شهر و شهرستان های استان تهران تماس بگیرند.

سخن روز
انتخاب دوست:
” از بین دوستان آنانی را برگزینید که دیدگاه متفاوتی با شما دارند، اما خوش بین و مثبت اندیش هستند. „

تصویر هفته
پاییز زیبا
مقاله
بررسی جایگاه زیارت امامزادگان در مهندسی فرهنگی
زیارت قبور اولیای الهی می‌تواند به شناخت بیشتر آن بزرگواران و الگو برداری از خصلت‌ های الهی آنان بینجامد و یا از طریق اشراق معنوی، بر روح و جان آدمی تأثیرگذار باشد.
حدیث
امام مهدى (علیه ‏السلام):
إنّی أمانٌ لأِهلِ الأرضِ کَما أنَّ النُّجُومَ أمانٌ لأِهلِ السَّماءِ ؛
من مایه امان اهل زمینم ؛ چنان که ستارگان مایه امان اهل آسمان‏ اند .
«بحار الأنوار ، ج ۷۸ ، ص ۳۸۰»
یادداشت
چرا دروغ می گوییم و چگونه از آن پرهیز کنیم ؟
حس عدم اطمینان به خود در افراد می تواند باعث شود سعی کنند تصویری مشخص از خود ارائه و حفظ کنند تا حس کنند از سوی دیگران تایید می شوند .
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟