• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تبیین گفتمان عاشورایی توسط شبکه تبلیغی استان تهران در ایام عزای حضرت سیدالشهداء (ع) تاریخ:1397/6/21

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: شبکه تبلیغی استان تهران در ایام عزای سیدالشهداء علیه السلام و یاران با وفایش به تبیین گفتمان عاشورایی می پردازند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران ، نوزدهم شهریور جاری و به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و موسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش اظهار داشت : مبلغین و مبلغات استان تهران در این ایام به تبیین گفتمان عاشورا در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان می پردازند.

نوری زاده، خاطر نشان کرد : بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده، 1385 نفر از مبلغین و مبلغات در محافل دینی، مذهبی اعم از هیئات مذهبی، تکایا، حسینیه ها و مساجد به بیان فلسفه قیام عاشورا و درس های آن می پردازند که از این تعداد 990 نفر مبلغ ، 200 نفر مبلغه و 195 نفر روحانیون مستقر هستند که 1295 نفر آنها بومی و 90 نفر نیز از دفتر تبلیغات اسلامی قم اعزام می شوند.

این مسئول فرهنگی، ضمن اشاره به نقش شبکه تبلیغی در آگاهی بخشی اقشار جامعه با معارف دینی و مذهبی، یاد آور شد : مبلغان دینی علاوه بر اقامه نماز جماعت و سخنرانی به سؤالات گروه های هدف به ویژه جوانان و نوجوانان پاسخ خواهند داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، افزود: علاوه بر شبکه تبلیغی ساماندهی شده توسط این اداره کل به صورت متمرکز و منسجم که آمار آن به 1385 نفر می رسد، 2882 امام جماعت کانون های جمعیتی و دستگاه های اداری و 2079 مبلغه سنتی و حوزوی در سطح استان تهران به صورت مردمی به این امر مهم می پردازند و اطلاعات و گزارش عملکرد آنها در سامانه سجام ثبت می شود.

حجت الاسلام نوری زاده، از تمامی مسئولین و امنای هیئات مذهبی، حسینیه ها، تکایا و مساجد خواست در صورت نیاز به مبلغ و سخنران با ادارات تابعه تبلیغات اسلامی در شهر و شهرستان های استان تهران تماس بگیرند.

سخن روز
موفقیت:
” سه جمله برای دستیابی به موفقیت؛ بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش. „

تصویر هفته
گام دوم انقلاب
مقاله
سازمان ها و ارزش های اخلاقی
فرهنگ سازمانی عبارت از نظام اعتقادات، ارزش ها و الگوهای اساسی رفتار در سازمان است که در طول زمان شکل گرفته و توسط افراد آن، مورد قبول واقع شده است.
حدیث
امام على عليه السلام:
الدُّنْيا أَصْغَرُ و أَحْقَرُ وَ أَنْزَرُ مِنْ أَنْ تُطَاعَ فيهَا الْأَحْقاد ؛
دنيا كوچك تر و حقير تر و ناچيز تر از آن است كه در آن از كينه ها پيروى شود.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 142 ، ح 2544»
یادداشت
کره خاکی انسان فضائی
پیامبراکرم (ص) می فرمایند:« دو طبقه از امت من اند که اگر شایسته باشند همه به صلاح آیند، و اگر فاسد باشند همه به فساد گرایند؛ فقها و زمامداران»
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟