• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
تبیین گفتمان عاشورایی توسط شبکه تبلیغی استان تهران در ایام عزای حضرت سیدالشهداء (ع) تاریخ:1397/6/21

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: شبکه تبلیغی استان تهران در ایام عزای سیدالشهداء علیه السلام و یاران با وفایش به تبیین گفتمان عاشورایی می پردازند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران ، نوزدهم شهریور جاری و به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و موسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش اظهار داشت : مبلغین و مبلغات استان تهران در این ایام به تبیین گفتمان عاشورا در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان می پردازند.

نوری زاده، خاطر نشان کرد : بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده، 1385 نفر از مبلغین و مبلغات در محافل دینی، مذهبی اعم از هیئات مذهبی، تکایا، حسینیه ها و مساجد به بیان فلسفه قیام عاشورا و درس های آن می پردازند که از این تعداد 990 نفر مبلغ ، 200 نفر مبلغه و 195 نفر روحانیون مستقر هستند که 1295 نفر آنها بومی و 90 نفر نیز از دفتر تبلیغات اسلامی قم اعزام می شوند.

این مسئول فرهنگی، ضمن اشاره به نقش شبکه تبلیغی در آگاهی بخشی اقشار جامعه با معارف دینی و مذهبی، یاد آور شد : مبلغان دینی علاوه بر اقامه نماز جماعت و سخنرانی به سؤالات گروه های هدف به ویژه جوانان و نوجوانان پاسخ خواهند داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، افزود: علاوه بر شبکه تبلیغی ساماندهی شده توسط این اداره کل به صورت متمرکز و منسجم که آمار آن به 1385 نفر می رسد، 2882 امام جماعت کانون های جمعیتی و دستگاه های اداری و 2079 مبلغه سنتی و حوزوی در سطح استان تهران به صورت مردمی به این امر مهم می پردازند و اطلاعات و گزارش عملکرد آنها در سامانه سجام ثبت می شود.

حجت الاسلام نوری زاده، از تمامی مسئولین و امنای هیئات مذهبی، حسینیه ها، تکایا و مساجد خواست در صورت نیاز به مبلغ و سخنران با ادارات تابعه تبلیغات اسلامی در شهر و شهرستان های استان تهران تماس بگیرند.

سخن روز
شخصیت:
” تنها چیزی که شخصیت هر انسان را عوض میکند، سختی های زندگیست ...سعی کنید در سختی ها انسان بمانید. „

تصویر هفته
تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز
مقاله
ايثار و شهادت در آموزه سياسي، فرهنگي شيعه
اولياي دين نه تنها مردم را به دفاع از ايمان و اعتقاد و ارزش هاي ديني دعوت مي كردند، بلكه دفاع از جان و مال و ناموس را نيز لازم شمرده اند.
حدیث
رسول اكرم (صلى الله عليه و آله) :
... و هى اطهر بقاع الارض واعظمها حرمة و إنها لمن بطحاء الجنة ؛
کربلا پاک ترین بقعه روى زمین و از نظر احترام بزرگترین بقعه ‏ها است و الحق که کربلا از بساط هاى بهشت است .
«کامل الزیارات ، ص 264»
یادداشت
دانش آموزان چگونه به درس و مدرسه علاقه مند می شوند؟
کودک با ورود به دبستان تجربه جدیدی را در زندگی آغاز می کند. آشنایی شاگرد با معلمان و رابطه ای که بین معلم و دانش آموز ایجاد می گردد عامل مهمی در شکل گیری شخصیت و نحوه خویشتن پنداری دانش آموز به شمار م ...
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟