• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • حضرت محمد(ص): هر که صبح کند و به فکر اصلاح کار مسلمانان نباشد، مسلمان نیست            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
جلسه هم اندیشی رئیس و اعضای شورای هیئات مذهبی با رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران تاریخ:1397/6/21

جلسه هم اندیشی رئیس و اعضای شورای هیئات مذهبی با ولی اللهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، هادیان، کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، از برگزاری جلسه هم اندیشی الیاسی رئیس و برخی اعضای شورای هیئات مذهبی با ولی اللهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران درباره موضوع برنامه ریزی ویژه برنامه های دهه اول ماه محرم و ماه صفر در هیئات و حسینی ها، طی روز سه شنبه ۲۰ شهریور ماه جاری خبر داد.

در این نشست حجت‌ الاسلام ولی اللهی، ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و با اشاره به اهمیت ماه محرم و صفر، این دو ماه را از مهمترین مناسبت های تبلیغی در فرهنگ شیعه خواند و گفت: ماه محرم و صفر بهترین فرصت برای رساندن پیام عاشورا و اهداف نهضت امام حسین (ع) به گوش دوستداران اهل بیت (ع) است. در این راستا رسالت نهادهای فرهنگی و مذهبی برای آماده سازی فضای معنوی بیش از پیش خواهد شد و استفاده از ظرفیت های تبلیغی در این ماه، چند برابر می‌شود.

در ادامه الیاسی، رئیس شورا، به برنامه های این شورا در ایام دهه اول و دوم محرم اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش فعالیت های مذهبی در حسینیه ها و تکایا در این ایام، باید طوری برنامه ریزی کنیم تا نظارت بر نحوه عزاداری هیئات صورت گیرد و به تخلفات به سرعت رسیدگی شود تا برخی متخلفین موجب نا امنی و بر هم زدن نظم عمومی شهر نشوند.

سخن روز
انتخاب دوست:
” از بین دوستان آنانی را برگزینید که دیدگاه متفاوتی با شما دارند، اما خوش بین و مثبت اندیش هستند. „

تصویر هفته
پاییز زیبا
مقاله
بررسی جایگاه زیارت امامزادگان در مهندسی فرهنگی
زیارت قبور اولیای الهی می‌تواند به شناخت بیشتر آن بزرگواران و الگو برداری از خصلت‌ های الهی آنان بینجامد و یا از طریق اشراق معنوی، بر روح و جان آدمی تأثیرگذار باشد.
حدیث
امام مهدى (علیه ‏السلام):
إنّی أمانٌ لأِهلِ الأرضِ کَما أنَّ النُّجُومَ أمانٌ لأِهلِ السَّماءِ ؛
من مایه امان اهل زمینم ؛ چنان که ستارگان مایه امان اهل آسمان‏ اند .
«بحار الأنوار ، ج ۷۸ ، ص ۳۸۰»
یادداشت
چرا دروغ می گوییم و چگونه از آن پرهیز کنیم ؟
حس عدم اطمینان به خود در افراد می تواند باعث شود سعی کنند تصویری مشخص از خود ارائه و حفظ کنند تا حس کنند از سوی دیگران تایید می شوند .
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟