• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • محبّت به حسین بن علی (ع) ضامن حیات و بقای اسلام است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
ماه صفر، ماه عبرت گرفتن از حوادث دردناک تاریخ اسلام است تاریخ:1397/7/18

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت ماه صفر را ماه عبرت گرفتن از حوادث تلخ تاریخ اسلام خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام حسین اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت، طی روز چهارشنبه ۱۸مهر ماه جاری در گفتگو با روابط عمومی این اداره ضمن تسلیت ماه صفر گفت: در ماه صفر وقایع تلخی برای مسلمانان اتفاق افتاد به خاطر همین، این ماه را ماهی سنگین می پندارند.

حجت‌الاسلام اردستانی در سخنانی تصریح کرد: در این ماه کاروان اسراء در رنج و اندوه و غل و زنجیر بنی امیه بودند و با آنها به خشونت رفتار می شد همچنین، حضرت رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) در پنجم این ماه در خرابه شام رحلت کردند یعنی بعد از واقعه کربلا و نیز روز نخست این ماه آغاز جنگ صفین واقع شده است و صحابی پیامبر (ص) عمار یاسر از پیشگامان تشیع در نهم ماه صفر در سن ۹۳ سالگی به شهادت رسید که شهادت او برای شیعیان و اهل بیت (ع) سنگین و دردناک بوده است.

وی، ضمن برشمردن آثار پرداخت صدقه برای دفع بلا، در این ماه به دادن صدقه تأکید بسیاری کرد و در ادامه ماه صفر را ماه عبرت گرفتن از این حوادث دردناک خواند و گفت: مجموعه این حوادث دردناک و مصیبت های بزرگ برای پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و ذریه ایشان و نیز اصحاب آن حضرت (ص)، باعث شده است مردم ماه صفر را سنگین بدانند.

سخن روز
تلاش:
” هر جا که هستید همان جا نقطه آغاز است، تلاش بیشتر امروز، سازنده فردای متفاوت شماست. „

تصویر هفته
یا صاحب الزمان
مقاله
راستگویی؛ شاخصه مهم انسان مؤمن
صراحت و صداقت یعنی بدون تزویر و حیله‌ صحبت کردن و برای رسیدن به اهداف خود هر سخنی را هرچند کذب نگفتن، و این صفت از ویژگی‌ های ممتاز و افتخار آمیز پیامبر اکرم بوده است.
حدیث
امام جعفر صادق(علیه السلام):
مَن أَرادَ أَنْ یَکونَ فی جِوارِ نَبیِّه وَ جِوارِ عَلیٍّ وَ فاطِمةَ فَلا یَدَعْ زِیارَةَ الحُسَینِ علیه السلام
هر که می‌خواهد در جوار پیامبرش صلی الله علیه و آله و جوار امام علی و حضرت فاطمه علیهم السلام باشد، زیارت امام حسین علیه السلام را رها نکند.
«وسائل الشیعه/ج14/ص425»
یادداشت
آیا میزان موفقیت را به درستی ارزیابی می‌کنیم؟
برای مسلمانان، بزرگ‌ترین موفقیت در زندگی این است که آنچه را که خدا می‌خواهد، انجام دهند.
نظرسنجی
كدام‏ يك از اهداف نهضت عاشورا، نبود؟