• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
ماه صفر، ماه عبرت گرفتن از حوادث دردناک تاریخ اسلام است تاریخ:1397/7/18

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت ماه صفر را ماه عبرت گرفتن از حوادث تلخ تاریخ اسلام خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام حسین اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت، طی روز چهارشنبه ۱۸مهر ماه جاری در گفتگو با روابط عمومی این اداره ضمن تسلیت ماه صفر گفت: در ماه صفر وقایع تلخی برای مسلمانان اتفاق افتاد به خاطر همین، این ماه را ماهی سنگین می پندارند.

حجت‌الاسلام اردستانی در سخنانی تصریح کرد: در این ماه کاروان اسراء در رنج و اندوه و غل و زنجیر بنی امیه بودند و با آنها به خشونت رفتار می شد همچنین، حضرت رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) در پنجم این ماه در خرابه شام رحلت کردند یعنی بعد از واقعه کربلا و نیز روز نخست این ماه آغاز جنگ صفین واقع شده است و صحابی پیامبر (ص) عمار یاسر از پیشگامان تشیع در نهم ماه صفر در سن ۹۳ سالگی به شهادت رسید که شهادت او برای شیعیان و اهل بیت (ع) سنگین و دردناک بوده است.

وی، ضمن برشمردن آثار پرداخت صدقه برای دفع بلا، در این ماه به دادن صدقه تأکید بسیاری کرد و در ادامه ماه صفر را ماه عبرت گرفتن از این حوادث دردناک خواند و گفت: مجموعه این حوادث دردناک و مصیبت های بزرگ برای پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و ذریه ایشان و نیز اصحاب آن حضرت (ص)، باعث شده است مردم ماه صفر را سنگین بدانند.

سخن روز
ذهن بزرگ
” ذهن های بزرگ درباره ایده ها بحث می کنند، ذهن های معمولی درباره رخدادها و ذهن های کوچک درباره افراد. „

تصویر هفته
خدا
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام حسن مجتبی (علیه الاسلام):
مَنْ قَرَءَ الْقُرْآنَ کانَتْ لَهُ دَعْوَةٌ مُجابَةٌ، إمّا مُعَجَّلةٌ وَإمّا مُؤجَلَّةٌ.
کسي که قرآن را - با دقّت - قرائت نمايد، در پايان آن - اگر مصلحت باشد - دعايش سريع مستجاب خواهد شد - و اگر مصلحت نباشد - در آينده مستجاب مي گردد.
دعوات راوندی ص۲۴
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟