• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
ماه صفر، ماه عبرت گرفتن از حوادث دردناک تاریخ اسلام است تاریخ:1397/7/18

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت ماه صفر را ماه عبرت گرفتن از حوادث تلخ تاریخ اسلام خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌ الاسلام حسین اردستانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی پاکدشت، طی روز چهارشنبه ۱۸مهر ماه جاری در گفتگو با روابط عمومی این اداره ضمن تسلیت ماه صفر گفت: در ماه صفر وقایع تلخی برای مسلمانان اتفاق افتاد به خاطر همین، این ماه را ماهی سنگین می پندارند.

حجت‌الاسلام اردستانی در سخنانی تصریح کرد: در این ماه کاروان اسراء در رنج و اندوه و غل و زنجیر بنی امیه بودند و با آنها به خشونت رفتار می شد همچنین، حضرت رقیه (س)، دختر سه ساله امام حسین (ع) در پنجم این ماه در خرابه شام رحلت کردند یعنی بعد از واقعه کربلا و نیز روز نخست این ماه آغاز جنگ صفین واقع شده است و صحابی پیامبر (ص) عمار یاسر از پیشگامان تشیع در نهم ماه صفر در سن ۹۳ سالگی به شهادت رسید که شهادت او برای شیعیان و اهل بیت (ع) سنگین و دردناک بوده است.

وی، ضمن برشمردن آثار پرداخت صدقه برای دفع بلا، در این ماه به دادن صدقه تأکید بسیاری کرد و در ادامه ماه صفر را ماه عبرت گرفتن از این حوادث دردناک خواند و گفت: مجموعه این حوادث دردناک و مصیبت های بزرگ برای پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و ذریه ایشان و نیز اصحاب آن حضرت (ص)، باعث شده است مردم ماه صفر را سنگین بدانند.

سخن روز
موفقیت:
” سه جمله برای دستیابی به موفقیت؛ بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش. „

تصویر هفته
گام دوم انقلاب
مقاله
سازمان ها و ارزش های اخلاقی
فرهنگ سازمانی عبارت از نظام اعتقادات، ارزش ها و الگوهای اساسی رفتار در سازمان است که در طول زمان شکل گرفته و توسط افراد آن، مورد قبول واقع شده است.
حدیث
امام على عليه السلام:
الدُّنْيا أَصْغَرُ و أَحْقَرُ وَ أَنْزَرُ مِنْ أَنْ تُطَاعَ فيهَا الْأَحْقاد ؛
دنيا كوچك تر و حقير تر و ناچيز تر از آن است كه در آن از كينه ها پيروى شود.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 142 ، ح 2544»
یادداشت
کره خاکی انسان فضائی
پیامبراکرم (ص) می فرمایند:« دو طبقه از امت من اند که اگر شایسته باشند همه به صلاح آیند، و اگر فاسد باشند همه به فساد گرایند؛ فقها و زمامداران»
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟