• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
حضرت خاتم الانبیاء، بهترین الگوی اخلاقی برای جامعه بشری است تاریخ:1397/8/15

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با تسلیت سالروز ارتحال پیامبر اسلام اذعان کرد: حضرت خاتم الانبیاء(ص)، الگوی اخلاق حسنه و علم گسترده برای جهانیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام، شهادت سبط اکبرش امام مجتبی (ع) و امام رئوف علی بن موسی الرضا علیهم السلام گفت: حضرت خاتم الانبیاء(ص)، الگوی اخلاق حسنه و علم گسترده برای جهانیان است.

وی، با اشاره به مقام خطیر رهبری جامعه، اذعان کرد: در بین مقامات اجتماعی، هيچ جایگاهی ارزشمندتر و در عين حال دشوارتر از منصب رهبرى نيست و تا فردى داراى مجموعه ‌اى از كمالات و سجاياى انسانى و محاسن اخلاقى نباشد، نمى ‌تواند شايسته اين مقام شود، رهبری پیامبر نیز به دلیل جهانی بودن و نیز خاتم و آخرین نماینده بودن با دشواری هایی همراه بود، چراکه در بین مردمی مبعوث شد و هدایت انها را بر عهده گرفت که از نظر فرهنگ و تمدن، آگاهى و بينش، اخلاق و نظم در يك سطح نبودند.

نوری زاده در همین رابطه افزود: این اختلاف ها ، مشکلات فراوانی در مسیر رهبری حضرت پدید آورد و خداوند متعال به خاطر پيروزى بر اين سختيها، او را با استعدادى كه مظهر مجموعه‌اى از كمالات انسانى بود، آفريد و پس از چهل سال تربيت زير نظر ملائکه ، او را براى رهبرى برگزيد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با بیان پاره ای از ویژگی ها و صفات پیامبر اسلام، به علاقه و دلسوزی او نسبت به مردم، اخلاق حسنه، صبر و شکیبایی در برابر سختی ها، علم فراوان حضرت اشاره کرد و با استناد به آیات و روایات به مصادیق ان پرداخت.

وی، در همین راستا تصریح کرد: قرآن کریم در سوره مبارکه کهف به علاقه قابل تحسين پيامبر بر هدايت مردم تصريح کرده و می فرماید: فلعلك باخع نفسك على آثار هم ان لم يومنوا بهذا الحديث اسفا،شايد جان خود را به دنبال آنان آنگاه كه به رسالت تو ايمان نياورند از دست بدهى. هم چنین درخصوص علم حضرت در سوره نساء فرموده؛ و انزل الله عليك الكتاب و الحكمة و علمك ما لم تكن تعلم و كان فضل الله عليك عظيماً، كتاب و حكمت را بر تو فرو فرستاد و آنچه را كه نمى‌دانستى به تو آموخت، و كرم خدا درباره تو بزرگ است.

حجت الاسلام نوری زاده، بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی تهران به مناسبت 28 صفر ، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با معارف و سیره نبوی و رضوی در مساجد با حضور آحاد مردم، هم چنین گفتمان های دینی در مدارس، مسابقات فرهنگی در کانون های فرهنگی تبلیغی و مؤسسات قرآنی، هم چنین برپایی ایستگاه های صلواتی با مشارکت هیئات محوری شاخص استان تهران کرده است.

نوری زاده، از همگان خواست با مطالعه در سیره علمی و عملی آخرین سفیر پروردگار، ضمن آگاهی و شناخت بیشتر با سبک زندگی حضرت و خاندان پاک و مطهرش، به عنوان بهترین الگو و اسوه از آن شخصیت والای انسانی و اخلاقی پیروی کنند.


سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟