• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
حضرت خاتم الانبیاء، بهترین الگوی اخلاقی برای جامعه بشری است تاریخ:1397/8/15

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با تسلیت سالروز ارتحال پیامبر اسلام اذعان کرد: حضرت خاتم الانبیاء(ص)، الگوی اخلاق حسنه و علم گسترده برای جهانیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام، شهادت سبط اکبرش امام مجتبی (ع) و امام رئوف علی بن موسی الرضا علیهم السلام گفت: حضرت خاتم الانبیاء(ص)، الگوی اخلاق حسنه و علم گسترده برای جهانیان است.

وی، با اشاره به مقام خطیر رهبری جامعه، اذعان کرد: در بین مقامات اجتماعی، هيچ جایگاهی ارزشمندتر و در عين حال دشوارتر از منصب رهبرى نيست و تا فردى داراى مجموعه ‌اى از كمالات و سجاياى انسانى و محاسن اخلاقى نباشد، نمى ‌تواند شايسته اين مقام شود، رهبری پیامبر نیز به دلیل جهانی بودن و نیز خاتم و آخرین نماینده بودن با دشواری هایی همراه بود، چراکه در بین مردمی مبعوث شد و هدایت انها را بر عهده گرفت که از نظر فرهنگ و تمدن، آگاهى و بينش، اخلاق و نظم در يك سطح نبودند.

نوری زاده در همین رابطه افزود: این اختلاف ها ، مشکلات فراوانی در مسیر رهبری حضرت پدید آورد و خداوند متعال به خاطر پيروزى بر اين سختيها، او را با استعدادى كه مظهر مجموعه‌اى از كمالات انسانى بود، آفريد و پس از چهل سال تربيت زير نظر ملائکه ، او را براى رهبرى برگزيد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران با بیان پاره ای از ویژگی ها و صفات پیامبر اسلام، به علاقه و دلسوزی او نسبت به مردم، اخلاق حسنه، صبر و شکیبایی در برابر سختی ها، علم فراوان حضرت اشاره کرد و با استناد به آیات و روایات به مصادیق ان پرداخت.

وی، در همین راستا تصریح کرد: قرآن کریم در سوره مبارکه کهف به علاقه قابل تحسين پيامبر بر هدايت مردم تصريح کرده و می فرماید: فلعلك باخع نفسك على آثار هم ان لم يومنوا بهذا الحديث اسفا،شايد جان خود را به دنبال آنان آنگاه كه به رسالت تو ايمان نياورند از دست بدهى. هم چنین درخصوص علم حضرت در سوره نساء فرموده؛ و انزل الله عليك الكتاب و الحكمة و علمك ما لم تكن تعلم و كان فضل الله عليك عظيماً، كتاب و حكمت را بر تو فرو فرستاد و آنچه را كه نمى‌دانستى به تو آموخت، و كرم خدا درباره تو بزرگ است.

حجت الاسلام نوری زاده، بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی تهران به مناسبت 28 صفر ، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با معارف و سیره نبوی و رضوی در مساجد با حضور آحاد مردم، هم چنین گفتمان های دینی در مدارس، مسابقات فرهنگی در کانون های فرهنگی تبلیغی و مؤسسات قرآنی، هم چنین برپایی ایستگاه های صلواتی با مشارکت هیئات محوری شاخص استان تهران کرده است.

نوری زاده، از همگان خواست با مطالعه در سیره علمی و عملی آخرین سفیر پروردگار، ضمن آگاهی و شناخت بیشتر با سبک زندگی حضرت و خاندان پاک و مطهرش، به عنوان بهترین الگو و اسوه از آن شخصیت والای انسانی و اخلاقی پیروی کنند.


سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟