• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
مراسم عزاداری ۲۸ صفر در ۸۵۰ هیئت مذهبی و حسینیه و مسجد شاخص جنوب شرق تهران تاریخ:1397/8/15

با همکاری تبلیغات اسلامی جنوب شرق تهران، مراسم عزاداری ۲۸ صفر و شهادت امام رضا (ع) در مساجد و هیئات مذهبی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، خدایی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی جنوب شرق تهران گفت: مراسم عزاداری رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در هیئات مذهبی و مساجد جنوب شرق تهران برگزار می‌شود.

وی، افزود: در جلسه شورای هیئات مذهبی جنوب شرق تهران، مقرر شد مراسم ۲۸ صفر با حضور ۸۵۰ هیئت مذهبی همراه با برنامه اقامه نماز جماعت، سخنرانی با هدف آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم با سیره اخلاقی پیامبر عظیم الشأن اسلام، صفات و ویژگی های حضرت و خاندان عصمت و طهارت، مداحی در منطقه جنوب شرق تهران برگزار شود.

خدایی، یادآور شد: این مراسم از۱۵ آبان جاری، آغاز و تا ۱۸این ماه در مناطق ۱۲ -۱۴ -۱۵ -۱۶ ادامه دارد.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟