• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
پيام تسليت اداره كل تبليغات اسلامي تهران به مناسبت سالروز رحلت خاتم الانبیاء(ص)؛ شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا عليهم السلام تاریخ:1397/8/15

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران، در پيامي سالروز رحلت پيامبر رحمت، حضرت محمد مصطفي(ص)؛ شهادت سبط اكبرش امام حسن مجتبي و امام رئوف علي بن موسي الرضا عليهم السلام را تسليت گفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران، در پيام تسليت سالروز رحلت پيامبر رحمت، حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي(ص)؛ شهادت سبط اكبرش كريم اهل بيت امام حسن مجتبي و امام رئوف علي بن موسي الرضا عليهم السلام آمده است:

السلام عليك يا خاتم الانبياء، يا سيد المرسلين

السلام عليكم يا اهل بيت النبوه و موضع الرساله

السلام عليكم و رحمت الله و بركاته

رسول گرامی و اهل بيت وی، مظهر تام اسمای الهی و آيينه تمام نمای صفات جمال و جلال حق و پيشوايان بشر به سوی فضايل و ارزش های متعالی انسانی و الهی اند، لذا آشنايی با ابعاد گوناگون شخصيت و زندگی اين رهبران الهی، بهترين توشه سالکان راه حقيقت و پاکبازان طريقِ سعادت و کمال است.

زندگی پيامبر اسلام و ائمه هدی(عليهم السلام) داستان انسان های پاک و به کمال رسيده ای است که برای هر پوينده ای، راهی هموار و مستقيم به سوی حقيقت را نشان می دهد، و زندگی پرفراز و نشيب و سراسر صلابت و جاودانگی آنان، می تواند همه ابعاد و شئون مختلف حيات انسان کامل را تأمين نمايد.

حضرت محمد (ص) بنای ستم و بيدادی را که بر فرزند آدم می‌رفت برانداخت و نوای قسط و عدل را در جهان طنين ‌‌افکن‌ ساخت؛ بزرگمردی که در پيشگاه انسانيت، سرود توحيد سر داد. او چشم از جهان فروبست ، اما ديری نخواهد پاييد که واپسين حجت توحيد و فرزند گراميش بر انسان عرضه می‌ شود تا مؤمنان واقعي در پرتو خورشيد اسلام، شاهد غروب استكبار و استعمار باشند.

اين ايام همچنين سالروز شهادت سبط اکبر پيامبر، امام حسن مجتبی(ع) در روز 28 صفر است که در روزهای طوفانی صدر اسلام همچون بازويی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نيز در دوران زمامداری کوتاه خویش از کيان اسلام و مسلمين دفاع کرد، ولی نيرنگ منافقان و دشمنان اسلام که لباس دوستی دين مسلمين را به دروغ بر تن کرده بودند، از کاسه زهرآگين دشمن خانگی بيرون آمد و دومين شهيد امامت به جهان اسلام تقديم شد.

در ايام غمبارِ سالگرد شهادت غريبانه و مظلومانه امام علی بن موسی الرضا(ع)، آن امام همام را اينگونه خطاب قرار می‌دهيم که ای امامِ غريب! ای قبله‌ آمالِ مشتاقان خوشنودی و رضا! هنگامی که نقش گنبدِ پر نور تو در پرده‌ چشمانمان می‌افتد، آميزه‌ای از احساس تعالی و شکوه در قلب ‌‌هايمان می‌نشيند. نقشی که محبت و دوستي تو را پيوسته در رگ هاي ما به دوردست‌ترين منافذ جسم و جان می‌رساند و حاصل اين پيوند چيزی نيست جز فروزان ‌تر شدن آتش عشق ولايت تو که به مثابه‌ ميراثی گرانبها در سينه‌هايمان جاويد شده ‌است.

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن تسليت فرا رسيدن سالروز رحلت پيامبر عظيم الشأن اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص)؛ شهادت مظلومانه سبط اکبر پيامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غريبانه ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان جهان به ويژه هموطنان عزيز، از خداوند متعال توفيق گام برداشتن در مسير آن بزرگوران و تأسي از سيره زندگي خاندان پاك پيامبر را براي همگان خواستار است.

اميد كه نگاه و دست سخاوتمند اهل بيت عصمت و طهارت، همواره بر سر اين سرزمين اسلامي و هموطنانمان مستدام باشد. انشاءالله

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟