• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
موسسۀ قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) میزبان عزاداران امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام تاریخ:1397/8/15

حجت السلام حمید آرامی،مسئول امورقرآنی گفت: موسسه قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) واقع در بخش جلیل آباد،میزبان عزاداران امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، ۱۵ آبان ماه سال جاری،حجت‌الاسلام حمید آرامی، کارشناس امور قرآنی، از برگزاری عزاداری شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) در موسسه قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) واقع در بخش جلیل آباد خبر داد.
آرامی گفت: به همت مسؤلین این موسسه مراسم عزاداری شهادت دو امام بزگوار امام حسن مجتبی وامام رضا (ع) امروز پانزدهم آبان ماه سال جاری برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این امامین گفت: خداوند دو حجت برای هدایت انسان قرار داده است، یکی عقل و دیگری قرآن است. با عقل باید راه درست را از بی‌راهه تشخیص دهیم و سعی کنیم که گرفتار بی‌راهه نشویم.
کریمی در ادامه گفت: دومین حجتی که خداوند متعال برای انسان‌ها قرار داده است قرآن است. قرآن چیزی است که ما را هدایت و راهنمایی می‌کند. بنابراین، اگر ما نسبت به قرآن بی‌توجه باشیم در روز قیامت همین قرآن از ما شکایت می‌کند.
حجت‌الاسلام کریمی اظهار کرد: در هر دوره و زمانی نوعی از جاهلیت وجود داشته است که مخالف اسلام بوده است و در عصری که ما زندگی می‌کنیم این جاهلیت به شکل پیشرفته‌تری رشد پیدا کرده است که تنها راه مبارزه با آن عمل کردن به قرآن است.
این مراسم با مرثیه خوانی مداحان به پایان رسید.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟