• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
موسسۀ قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) میزبان عزاداران امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام تاریخ:1397/8/15

حجت السلام حمید آرامی،مسئول امورقرآنی گفت: موسسه قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) واقع در بخش جلیل آباد،میزبان عزاداران امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، ۱۵ آبان ماه سال جاری،حجت‌الاسلام حمید آرامی، کارشناس امور قرآنی، از برگزاری عزاداری شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) در موسسه قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) واقع در بخش جلیل آباد خبر داد.
آرامی گفت: به همت مسؤلین این موسسه مراسم عزاداری شهادت دو امام بزگوار امام حسن مجتبی وامام رضا (ع) امروز پانزدهم آبان ماه سال جاری برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این امامین گفت: خداوند دو حجت برای هدایت انسان قرار داده است، یکی عقل و دیگری قرآن است. با عقل باید راه درست را از بی‌راهه تشخیص دهیم و سعی کنیم که گرفتار بی‌راهه نشویم.
کریمی در ادامه گفت: دومین حجتی که خداوند متعال برای انسان‌ها قرار داده است قرآن است. قرآن چیزی است که ما را هدایت و راهنمایی می‌کند. بنابراین، اگر ما نسبت به قرآن بی‌توجه باشیم در روز قیامت همین قرآن از ما شکایت می‌کند.
حجت‌الاسلام کریمی اظهار کرد: در هر دوره و زمانی نوعی از جاهلیت وجود داشته است که مخالف اسلام بوده است و در عصری که ما زندگی می‌کنیم این جاهلیت به شکل پیشرفته‌تری رشد پیدا کرده است که تنها راه مبارزه با آن عمل کردن به قرآن است.
این مراسم با مرثیه خوانی مداحان به پایان رسید.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟