• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • حضرت محمد(ص): هر که صبح کند و به فکر اصلاح کار مسلمانان نباشد، مسلمان نیست            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
موسسۀ قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) میزبان عزاداران امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام تاریخ:1397/8/15

حجت السلام حمید آرامی،مسئول امورقرآنی گفت: موسسه قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) واقع در بخش جلیل آباد،میزبان عزاداران امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، ۱۵ آبان ماه سال جاری،حجت‌الاسلام حمید آرامی، کارشناس امور قرآنی، از برگزاری عزاداری شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) در موسسه قرآن وعترت حضرت ابوالفضل (ع) واقع در بخش جلیل آباد خبر داد.
آرامی گفت: به همت مسؤلین این موسسه مراسم عزاداری شهادت دو امام بزگوار امام حسن مجتبی وامام رضا (ع) امروز پانزدهم آبان ماه سال جاری برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت این امامین گفت: خداوند دو حجت برای هدایت انسان قرار داده است، یکی عقل و دیگری قرآن است. با عقل باید راه درست را از بی‌راهه تشخیص دهیم و سعی کنیم که گرفتار بی‌راهه نشویم.
کریمی در ادامه گفت: دومین حجتی که خداوند متعال برای انسان‌ها قرار داده است قرآن است. قرآن چیزی است که ما را هدایت و راهنمایی می‌کند. بنابراین، اگر ما نسبت به قرآن بی‌توجه باشیم در روز قیامت همین قرآن از ما شکایت می‌کند.
حجت‌الاسلام کریمی اظهار کرد: در هر دوره و زمانی نوعی از جاهلیت وجود داشته است که مخالف اسلام بوده است و در عصری که ما زندگی می‌کنیم این جاهلیت به شکل پیشرفته‌تری رشد پیدا کرده است که تنها راه مبارزه با آن عمل کردن به قرآن است.
این مراسم با مرثیه خوانی مداحان به پایان رسید.

سخن روز
انتخاب دوست:
” از بین دوستان آنانی را برگزینید که دیدگاه متفاوتی با شما دارند، اما خوش بین و مثبت اندیش هستند. „

تصویر هفته
پاییز زیبا
مقاله
بررسی جایگاه زیارت امامزادگان در مهندسی فرهنگی
زیارت قبور اولیای الهی می‌تواند به شناخت بیشتر آن بزرگواران و الگو برداری از خصلت‌ های الهی آنان بینجامد و یا از طریق اشراق معنوی، بر روح و جان آدمی تأثیرگذار باشد.
حدیث
امام مهدى (علیه ‏السلام):
إنّی أمانٌ لأِهلِ الأرضِ کَما أنَّ النُّجُومَ أمانٌ لأِهلِ السَّماءِ ؛
من مایه امان اهل زمینم ؛ چنان که ستارگان مایه امان اهل آسمان‏ اند .
«بحار الأنوار ، ج ۷۸ ، ص ۳۸۰»
یادداشت
چرا دروغ می گوییم و چگونه از آن پرهیز کنیم ؟
حس عدم اطمینان به خود در افراد می تواند باعث شود سعی کنند تصویری مشخص از خود ارائه و حفظ کنند تا حس کنند از سوی دیگران تایید می شوند .
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟