• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برگزاری مراسم ایام شهادت امام رضا (ع) درجوار برادر بزرگوارش جعفربن موسی الکاظم (ع) درشهرستان پیشوا تاریخ:1397/8/15

به مناسبت ایام شهادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مراسم عزاداری در حرم مطهر برادر بزرگوارش حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) در شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، ۱۴آبان ماه سال جاری، به مناسبت ایام شهادت هشتمین اختر تابناک امامت،مراسم عزاداری و روضه خوانی با حضور عاشقان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در حرم مطهر برادر بزرگوارش حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) در شهرستان پیشوا برگزار شد.

سخنران این مراسم معنوی حجت‌الاسلام خادم زاده بود و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت کربلایی حسن حامدی نیز به ذکر مصیبت و مدیحه سرایی پرداخت.

هیئات و دسته‌های عزاداری نیز با حضور در آستان مقدس حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) شهرستان پیشوا، شهادت امام رضا(علیه السلام) را خدمت برادر بزرگوار ایشان تسلیت و تعزیت گفتند.

حضرت جعفر بن موسی الکاظم (علیه السلام) فرزند بلافصل حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام) و برادر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (علیه السلام) است.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟