• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که شخص، جامعه و نظام خانواده را دچار بحران می‌کند تاریخ:1397/9/13

استاد گفتمان دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران گفت: اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که شخص، جامعه و نظام خانواده را دچار بحران می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، به همت اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، دو گفتمان دانش آموزی با موضوع پیشگیری از اعتیاد طی روز سه شنبه ۱۳ آذرماه جاری در دبیرستان پسرانه امام جواد(ع) برگزار شد.

این گفتمان ها با همکاری آموزش و پرورش منطقه ۷ توسط استاد اکبری اجرا شد.

اکبری، در جمع دانش آموزان گفت: اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که شخص، جامعه و نظام خانواده را دچار بحران می‌کند و از جمله علل خانوادگی آن می توان به کمبود محبت در خانواده، تبعیض بین فرزندان، آزادی بی حد، محدود کردن بی حد فرزندان، رفاه بی حد اقتصادی در خانواده، فقر، و نابسامانی های خانواده اشاره کرد.

وی، همچنین برخی از علل اجتماعی گرایش به اعتیاد را در دسترس بودن مواد مخدّر، بیکاری، نابرابری های اقتصادی و اجتماعی، محیط جغرافیایی و محله زندگی نامناسب، ضعف قوانین و ضعف اجرای آن، دوست ناباب، و ضعف دینداری در جامعه برشمرد.

در پایان این نشست استاد گفتمان به پرسش های مطرح شده از سوی دانش آموزان در راستای پیشگیری از اعتیاد پاسخ داد.

سخن روز
موفقیت:
” سه جمله برای دستیابی به موفقیت؛ بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش. „

تصویر هفته
گام دوم انقلاب
مقاله
سازمان ها و ارزش های اخلاقی
فرهنگ سازمانی عبارت از نظام اعتقادات، ارزش ها و الگوهای اساسی رفتار در سازمان است که در طول زمان شکل گرفته و توسط افراد آن، مورد قبول واقع شده است.
حدیث
امام على عليه السلام:
الدُّنْيا أَصْغَرُ و أَحْقَرُ وَ أَنْزَرُ مِنْ أَنْ تُطَاعَ فيهَا الْأَحْقاد ؛
دنيا كوچك تر و حقير تر و ناچيز تر از آن است كه در آن از كينه ها پيروى شود.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 142 ، ح 2544»
یادداشت
کره خاکی انسان فضائی
پیامبراکرم (ص) می فرمایند:« دو طبقه از امت من اند که اگر شایسته باشند همه به صلاح آیند، و اگر فاسد باشند همه به فساد گرایند؛ فقها و زمامداران»
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟