• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که شخص، جامعه و نظام خانواده را دچار بحران می‌کند تاریخ:1397/9/13

استاد گفتمان دینی تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران گفت: اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که شخص، جامعه و نظام خانواده را دچار بحران می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، به همت اداره تبلیغات اسلامی شمال شرق تهران، دو گفتمان دانش آموزی با موضوع پیشگیری از اعتیاد طی روز سه شنبه ۱۳ آذرماه جاری در دبیرستان پسرانه امام جواد(ع) برگزار شد.

این گفتمان ها با همکاری آموزش و پرورش منطقه ۷ توسط استاد اکبری اجرا شد.

اکبری، در جمع دانش آموزان گفت: اعتیاد یک آسیب اجتماعی است که شخص، جامعه و نظام خانواده را دچار بحران می‌کند و از جمله علل خانوادگی آن می توان به کمبود محبت در خانواده، تبعیض بین فرزندان، آزادی بی حد، محدود کردن بی حد فرزندان، رفاه بی حد اقتصادی در خانواده، فقر، و نابسامانی های خانواده اشاره کرد.

وی، همچنین برخی از علل اجتماعی گرایش به اعتیاد را در دسترس بودن مواد مخدّر، بیکاری، نابرابری های اقتصادی و اجتماعی، محیط جغرافیایی و محله زندگی نامناسب، ضعف قوانین و ضعف اجرای آن، دوست ناباب، و ضعف دینداری در جامعه برشمرد.

در پایان این نشست استاد گفتمان به پرسش های مطرح شده از سوی دانش آموزان در راستای پیشگیری از اعتیاد پاسخ داد.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟