• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
خیرخواهی، اراده الهی است و در مسیر کمال و بالندگی به انسان کمک می‌کند تاریخ:1397/9/14

حجت‌الاسلام نوری زاده در هشتمین جلسه اخلاق در نهج البلاغه گفت: اندک خیرخواهی در مسیر کمال و بالندگی به انسان کمک می‌کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران در هشتمین جلسه سلسله مباحث گفتمانی اخلاق در نهج البلاغه طی روز سه شنبه ۱۳ آذر ماه جاری در مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر به بیان مفاد نامه ۳۱ نهج البلاغه پرداخت.

حجت‌الاسلام نوری زاده، به طرح مواعظ حضرت امیر علیه السلام به فرزندشان پرداخت که فرمود؛ فرزندم از خداوند درخواست خیر داشته باش و در توضیح این مطلب به ذکر مصادیق از سیره و زندگانی ائمه معصومین علیهم السلام و سایر بزرگان اشاره کرد.

وی، در ادامه افزود: اندک خیرخواهی در مسیر کمال و بالندگی انسان به شما کمک می‌کند و خیر خواستن و بخشش اراده الهی است.

حجت‌الاسلام نوری زاده با ذکر شیوه های خیر خواهی، دعاهای وارده از ائمه معصومین علیهم السلام را بهترین شیوه درخواست خیر بیان کرد.

وی، در پایان با استناد به حدیثی از امام صادق علیه السلام به ذکر مطالبی در مورد استخاره و روش استخاره اشاره کرد و با ذکر راه های تربیت فرزندان، به شیوه نامه نگاری و تأثیر گذاری آن در مسیر تربیتی بالاخص تربیت دینی پرداخت.

سخن روز
موفقیت:
” سه جمله برای دستیابی به موفقیت؛ بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش. „

تصویر هفته
گام دوم انقلاب
مقاله
سازمان ها و ارزش های اخلاقی
فرهنگ سازمانی عبارت از نظام اعتقادات، ارزش ها و الگوهای اساسی رفتار در سازمان است که در طول زمان شکل گرفته و توسط افراد آن، مورد قبول واقع شده است.
حدیث
امام على عليه السلام:
الدُّنْيا أَصْغَرُ و أَحْقَرُ وَ أَنْزَرُ مِنْ أَنْ تُطَاعَ فيهَا الْأَحْقاد ؛
دنيا كوچك تر و حقير تر و ناچيز تر از آن است كه در آن از كينه ها پيروى شود.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 142 ، ح 2544»
یادداشت
کره خاکی انسان فضائی
پیامبراکرم (ص) می فرمایند:« دو طبقه از امت من اند که اگر شایسته باشند همه به صلاح آیند، و اگر فاسد باشند همه به فساد گرایند؛ فقها و زمامداران»
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟