• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
گفتمان تحکیم بنیان خانواده با موضوع «حاکمیت اخلاق و اصل اعتدال میان اعضا» در مدارس شهرری تاریخ:1397/9/14

کارشناس تبلیغات اسلامی شهرری، از برگزاری گفتمان دینی تحکیم بنیان خانواده با حضور ۱۲۰۰ تن از اولیای دانش آموزان مدارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام درخشانی، کارشناس تبلیغات اسلامی شهرری از برگزاری گفتمان دینی تحکیم بنیان خانواده با حضور ۱۲۰۰ نفر از اولیای دانش آموزان، طی ۱۱ و ۱۲ آذر ماه جاری خبر داد.

درخشانی، بیان کرد: این گفتمان ها در مدارس تزکیه، علی اکبر طالبی، بروجردی و شهید کاوه برگزار شد و هدف از این طرح پیوند دادن بیشتر خانواده ها با مدرسه و توجه دادن آنها به اینکه هر چقدر کانون خانواده گرم باشد دانش آموزان و فرزندان آنان نیز بهتر رشد خواهند کرد.

این کارشناس به محورهای اصلی سخنان اساتید گفتمان پرداخت و گفت: خانواده بنیادی‌ ترین نهاد در جامعه انسانی است که وظیفه تربیت و سازندگی افراد و انسان‌ها را بر عهده دارد و اگر افراد نتوانند خانواده را تحکیم بخشند و افرادی با ایمان در آن پرورش دهند، نمی‌ توانند جامعه‌ ای ایده‌آل برای نسل آینده بسازند و از فرهنگ ایمانی خود جا مانده و به اهداف متعالی خود نمی‌رسند. مقصود از تحکیم خانواده، فراگیری اصل اعتدال میان همگان، حاکمیّت اخلاق و حفظ حقوق همه اعضاست. اگر هدف از برقراری زوجیّت و تشکیل خانواده، به تعبیر قرآن، سکونت و آرامش اعضا است، لازم است که همه رفتارها و تعامل‌ها در راستای تحقّق این هدف باشد.

سخن روز
موفقیت:
” سه جمله برای دستیابی به موفقیت؛ بیشتر از دیگران بدان، بیشتر از دیگران کار کن، کمتر از دیگران توقع داشته باش. „

تصویر هفته
گام دوم انقلاب
مقاله
سازمان ها و ارزش های اخلاقی
فرهنگ سازمانی عبارت از نظام اعتقادات، ارزش ها و الگوهای اساسی رفتار در سازمان است که در طول زمان شکل گرفته و توسط افراد آن، مورد قبول واقع شده است.
حدیث
امام على عليه السلام:
الدُّنْيا أَصْغَرُ و أَحْقَرُ وَ أَنْزَرُ مِنْ أَنْ تُطَاعَ فيهَا الْأَحْقاد ؛
دنيا كوچك تر و حقير تر و ناچيز تر از آن است كه در آن از كينه ها پيروى شود.
«تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 142 ، ح 2544»
یادداشت
کره خاکی انسان فضائی
پیامبراکرم (ص) می فرمایند:« دو طبقه از امت من اند که اگر شایسته باشند همه به صلاح آیند، و اگر فاسد باشند همه به فساد گرایند؛ فقها و زمامداران»
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟