• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
گفتمان تحکیم بنیان خانواده با موضوع «حاکمیت اخلاق و اصل اعتدال میان اعضا» در مدارس شهرری تاریخ:1397/9/14

کارشناس تبلیغات اسلامی شهرری، از برگزاری گفتمان دینی تحکیم بنیان خانواده با حضور ۱۲۰۰ تن از اولیای دانش آموزان مدارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام درخشانی، کارشناس تبلیغات اسلامی شهرری از برگزاری گفتمان دینی تحکیم بنیان خانواده با حضور ۱۲۰۰ نفر از اولیای دانش آموزان، طی ۱۱ و ۱۲ آذر ماه جاری خبر داد.

درخشانی، بیان کرد: این گفتمان ها در مدارس تزکیه، علی اکبر طالبی، بروجردی و شهید کاوه برگزار شد و هدف از این طرح پیوند دادن بیشتر خانواده ها با مدرسه و توجه دادن آنها به اینکه هر چقدر کانون خانواده گرم باشد دانش آموزان و فرزندان آنان نیز بهتر رشد خواهند کرد.

این کارشناس به محورهای اصلی سخنان اساتید گفتمان پرداخت و گفت: خانواده بنیادی‌ ترین نهاد در جامعه انسانی است که وظیفه تربیت و سازندگی افراد و انسان‌ها را بر عهده دارد و اگر افراد نتوانند خانواده را تحکیم بخشند و افرادی با ایمان در آن پرورش دهند، نمی‌ توانند جامعه‌ ای ایده‌آل برای نسل آینده بسازند و از فرهنگ ایمانی خود جا مانده و به اهداف متعالی خود نمی‌رسند. مقصود از تحکیم خانواده، فراگیری اصل اعتدال میان همگان، حاکمیّت اخلاق و حفظ حقوق همه اعضاست. اگر هدف از برقراری زوجیّت و تشکیل خانواده، به تعبیر قرآن، سکونت و آرامش اعضا است، لازم است که همه رفتارها و تعامل‌ها در راستای تحقّق این هدف باشد.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟