• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
تشکیل کمیته انضباطی،اخلاقی و نظارت بر عملکرد شورای هیئات مذهبی ضروری است تاریخ:1397/9/14

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در بیستمین نشست شورای هیئات مذهبی بر تشکیل کمیته انضباطی،اخلاقی و نظارت بر عملکرد این شورا تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، بیستمین نشست شورای هیئات مذهبی استان تهران با حضور حجت الاسلام سید ناصر الدین نوری زاده،مدیر کل تبلیغات اسلامی تهران،سید حسین کوششی، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی، مهدی صالحی متین، رئیس تشکل های دینی ، سودائی،رئیس، حبیبیان،نایب رئیس و سپهری، دبیر شورا و اعضای شورای هیئات مذهبی استان تهران، دوشنبه 12 آذر جاری برگزار شد.

حجت الاسلام نوری زاده، با تأکید بر اینکه رفتار تعبدی و عبادی باید بر رفتار و تربیت دینی ما اثر گذار باشد، بر اهمیت سه اصل صداقت، وفای به عهد و امانتداری که از مکارم اخلاق است، پرداخت.

وی، همچنین پیشنهاد داد که کمیته انضباطی،اخلاق و نظارت بر عملکرد شورا تشکیل شود.

علیرضا سودائی، رئیس شورای هیئات مذهبی استان تهران نیز به ارائه گزارشی از روند برنامه های اجرایی شورا پرداخت.

مهدی صالحی متین، گزارشی از پیگیری و صدور کارت هیئات مذهبی، برگزاری دوره توجیهی آموزشی بازرسین شورای هیئات، تجلیل از پیشکسوتان و پیر غلامان و همایش پیام آوران عاشورا ارائه کرد.

در ادامه جلسه هریک از اعضا نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و به تبادل نظر پرداختند.

سخن روز
مدارا:
” مدارا ، بالاترین درجه قدرت و میل به انتقام، اولین نشانه ضعف است. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
حضرت مهدى (علیه ‏السلام):
فَإِنّا یُحیطُ عِلمُنا بِأنْبائِکُم، ولا یَعزُبُ عَنّا شى‏ءٍ مِنَ أخبارِکُم و مَعْرِفَتِنا بَالِزَّلَلِ الَّذى أصابَکُم؛
به راستى که علم ما بر اوضاع شما احاطه دارد و هیچ ‏چیز از احوال ‏شما بر ما پوشیده نیست و نسبت به ‏لغزشهایى که ‏از شما سرمى‏ زند شناخت داریم.
«بحارالانوار، ج ۵۳ ، ص 175»
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟