• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
عدم آگاهی ، سادگی و اعتماد به افراد، مهم ترین عوامل مبتلایان به آثار مخرب فضای مجازی تاریخ:1397/9/14

مدرس کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب های فضای مجازی گفت: عدم آگاهی، سادگی و اعتماد به افراد، مهم ترین عوامل مبتلایان به آثار مخرب فضای مجازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب های فضای مجازی و راه کارهای مقابله با آن، چهارشنبه 14 آذر جاری به همت اداره امور قرآنی و اداره حراست تبلیغات اسلامی تهران با حضور 150 نفر از مدیران مؤسسات و خانه های قرآن کریم استان تهران برگزار شد.

در این کارگاه، استاد آرش تابع از اساتید توانمند در حوزه سایبری و فضای مجازی، به برخی از آسیب ها اشاره کرد و در ادامه به بیان راه‌کارهای مناسب با هدف پیشگیری و کاهش آسیب های جسمی، روحی ، روانی و اجتماعی آن پرداخت.

وی، عدم آگاهی، سادگی و اعتماد افراد را از مهم ترین عوامل مبتلایان به آثار مخرب فضای مجازی عنوان کرده و تأکید کرد: استفاده کنندگان تلفن های هوشمند ، اینترنت و نرم افزارهای موجود با آگاهی کامل از این امکانات استفاده کنند.

سخن روز
مدارا:
” مدارا ، بالاترین درجه قدرت و میل به انتقام، اولین نشانه ضعف است. „

تصویر هفته
گل نرگس
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
حضرت مهدى (علیه ‏السلام):
فَإِنّا یُحیطُ عِلمُنا بِأنْبائِکُم، ولا یَعزُبُ عَنّا شى‏ءٍ مِنَ أخبارِکُم و مَعْرِفَتِنا بَالِزَّلَلِ الَّذى أصابَکُم؛
به راستى که علم ما بر اوضاع شما احاطه دارد و هیچ ‏چیز از احوال ‏شما بر ما پوشیده نیست و نسبت به ‏لغزشهایى که ‏از شما سرمى‏ زند شناخت داریم.
«بحارالانوار، ج ۵۳ ، ص 175»
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟