• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
عدم آگاهی ، سادگی و اعتماد به افراد، مهم ترین عوامل مبتلایان به آثار مخرب فضای مجازی تاریخ:1397/9/14

مدرس کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب های فضای مجازی گفت: عدم آگاهی، سادگی و اعتماد به افراد، مهم ترین عوامل مبتلایان به آثار مخرب فضای مجازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب های فضای مجازی و راه کارهای مقابله با آن، چهارشنبه 14 آذر جاری به همت اداره امور قرآنی و اداره حراست تبلیغات اسلامی تهران با حضور 150 نفر از مدیران مؤسسات و خانه های قرآن کریم استان تهران برگزار شد.

در این کارگاه، استاد آرش تابع از اساتید توانمند در حوزه سایبری و فضای مجازی، به برخی از آسیب ها اشاره کرد و در ادامه به بیان راه‌کارهای مناسب با هدف پیشگیری و کاهش آسیب های جسمی، روحی ، روانی و اجتماعی آن پرداخت.

وی، عدم آگاهی، سادگی و اعتماد افراد را از مهم ترین عوامل مبتلایان به آثار مخرب فضای مجازی عنوان کرده و تأکید کرد: استفاده کنندگان تلفن های هوشمند ، اینترنت و نرم افزارهای موجود با آگاهی کامل از این امکانات استفاده کنند.

سخن روز
دوستی:
” دوست داشتن بدین معناست که خوشبختی خودمان را خوشبختی دیگران بدانیم و بالعکس. „

تصویر هفته
میلاد
مقاله
نقش اخلاق پیامبر (ص) در ترویج حقوق شهروندی
حقوق شهروندی از مباحث بسیار مهمی است که در دوران پیامبر (ص) پی ‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
حدیث
پيامبر اكرم (صلى الله عليه و آله و سلم):
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِق‏ : إِذا حَدَّثَ كَذَبَ وَ إِذا وَعَدَ أَخْلَفَ وَ إِذا اؤْتُمِنَ خَان ؛ ‏
نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ؛ از وعده تخلف كند ؛ در امانت خيانت نمايد.
«تحف العقول ص 316»
یادداشت
اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی
در الگوی مصرفی که رهاورد غربی‌هاست صله رحم در سبک زندگی ما قطع می‌شود و چون از پس هزینه‌ های تجملی کاذب برنمی‌آییم ترک صله‌ رحم می‌کنیم.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟