• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
اجرای ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی با موضوع تبیین فرهنگ زکات در استان تهران طی پاییز ۹۷ تاریخ:1397/10/16

حجت‌الاسلام کوششی، با بیان جایگاه زکات به‌ عنوان فریضه دینی در جامعه اسلامی، به برگزاری ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ در این باره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سید حسین کوششی، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن اشاره به‌ویژه برنامه های این اداره کل با موضوع ترویج فرهنگ زکات طی پاییز ۹۷ گفت: بیان اهمیت و جایگاه زکات به‌ عنوان فریضه دینی در جامعه اسلامی، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی اقشار مختلف، وظیفه مبلغین و مبلغات است.

وی، افزود: آحاد مردم باید با آثار و برکات مادی و معنوی زکات آشنا شوند چرا که در صورت پرداخت وجوهات شرعی از جمله زکات، فقر از بین می رود.

سید حسین کوششی، بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام (ره) و شورای زکات، در سال ۹۷ به ترویج فرهنگ زکات در سطح استان پرداخته و هم چنین ۱۶ همایش تبلیغی، ۱۳ گردهمایی برای اقشار تأثیرگزار، ۱۳۸۵ جلسه در کانون های جمعیتی با هدف تبیین و ترویج فرهنگ زکات و ۴۳۳ برنامه تبلیغی بین باغداران و کشاورزان استان تهران برگزار کرده است.

وی، گفت: از اقدامات انجام شده در استان تهران می توان به ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی با موضوع زکات طی پاییز سال جاری در مساجد و محافل دینی استان تهران و ۱۳۱۳جلسه مشاوره و پرسش و پاسخ برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه روستاییان، اجرای ۸۷ گفتمان دینی در مراکز آموزشی و کانون های جمعیتی با موضوع احکام و معارف دینی، تهیه و توزیع ۳۲۵ بسته اقلام آموزشی و نرم افزاری بین گروه های هدف سازمان و اقشار مختلف، اشاره کرد.

تشکیل ۳۴ نشست داخلی و نیز نشست های هم اندیشی با حضور نمایندگان کمیته امداد حضرت امام (ره)، شورای زکات و صاحب نظران حوزه دین در سطح استان تهران، فضا سازی و پوشش تبلیغاتی در سطح شهر و کانون های جمعیتی و دیگر مراکز تحت پوشش از طریق نصب ۱۴۹۲ بنر، پوستر و تراکت و انعکاس فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی با موضوع زکات در رسانه های گروهی و محلی و سایت های وابسته از دیگر اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی تهران بود که معاون فرهنگی از آنان نام برد.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟