• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
اجرای ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی با موضوع تبیین فرهنگ زکات در استان تهران طی پاییز ۹۷ تاریخ:1397/10/16

حجت‌الاسلام کوششی، با بیان جایگاه زکات به‌ عنوان فریضه دینی در جامعه اسلامی، به برگزاری ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ در این باره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سید حسین کوششی، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن اشاره به‌ویژه برنامه های این اداره کل با موضوع ترویج فرهنگ زکات طی پاییز ۹۷ گفت: بیان اهمیت و جایگاه زکات به‌ عنوان فریضه دینی در جامعه اسلامی، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی اقشار مختلف، وظیفه مبلغین و مبلغات است.

وی، افزود: آحاد مردم باید با آثار و برکات مادی و معنوی زکات آشنا شوند چرا که در صورت پرداخت وجوهات شرعی از جمله زکات، فقر از بین می رود.

سید حسین کوششی، بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام (ره) و شورای زکات، در سال ۹۷ به ترویج فرهنگ زکات در سطح استان پرداخته و هم چنین ۱۶ همایش تبلیغی، ۱۳ گردهمایی برای اقشار تأثیرگزار، ۱۳۸۵ جلسه در کانون های جمعیتی با هدف تبیین و ترویج فرهنگ زکات و ۴۳۳ برنامه تبلیغی بین باغداران و کشاورزان استان تهران برگزار کرده است.

وی، گفت: از اقدامات انجام شده در استان تهران می توان به ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی با موضوع زکات طی پاییز سال جاری در مساجد و محافل دینی استان تهران و ۱۳۱۳جلسه مشاوره و پرسش و پاسخ برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه روستاییان، اجرای ۸۷ گفتمان دینی در مراکز آموزشی و کانون های جمعیتی با موضوع احکام و معارف دینی، تهیه و توزیع ۳۲۵ بسته اقلام آموزشی و نرم افزاری بین گروه های هدف سازمان و اقشار مختلف، اشاره کرد.

تشکیل ۳۴ نشست داخلی و نیز نشست های هم اندیشی با حضور نمایندگان کمیته امداد حضرت امام (ره)، شورای زکات و صاحب نظران حوزه دین در سطح استان تهران، فضا سازی و پوشش تبلیغاتی در سطح شهر و کانون های جمعیتی و دیگر مراکز تحت پوشش از طریق نصب ۱۴۹۲ بنر، پوستر و تراکت و انعکاس فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی با موضوع زکات در رسانه های گروهی و محلی و سایت های وابسته از دیگر اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی تهران بود که معاون فرهنگی از آنان نام برد.

سخن روز
ذهن بزرگ
” ذهن های بزرگ درباره ایده ها بحث می کنند، ذهن های معمولی درباره رخدادها و ذهن های کوچک درباره افراد. „

تصویر هفته
خدا
مقاله
نکاتی درباره رونق اشتغال و تولید
اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال به الزامات و بسترهایی نیاز دارد. الزاماتی که باید مورد توجه تمام نهادها، ارگان‌ها و تک تک افراد جامعه باشد.
حدیث
امام حسن مجتبی (علیه الاسلام):
مَنْ قَرَءَ الْقُرْآنَ کانَتْ لَهُ دَعْوَةٌ مُجابَةٌ، إمّا مُعَجَّلةٌ وَإمّا مُؤجَلَّةٌ.
کسي که قرآن را - با دقّت - قرائت نمايد، در پايان آن - اگر مصلحت باشد - دعايش سريع مستجاب خواهد شد - و اگر مصلحت نباشد - در آينده مستجاب مي گردد.
دعوات راوندی ص۲۴
یادداشت
دورویی ؛ راه علاج و فرار از آن
منافق كسي است كه ظاهرش را با ايمان و تقوا و اخلاص آراسته، ولي در باطن جز ظلمت كفر و شرك چيزي ندارد، لذا بايد بداند كه در رفتارش سودي نكرده و جز به خودش به كسي زياني نرسانده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟