• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
اجرای ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی با موضوع تبیین فرهنگ زکات در استان تهران طی پاییز ۹۷ تاریخ:1397/10/16

حجت‌الاسلام کوششی، با بیان جایگاه زکات به‌ عنوان فریضه دینی در جامعه اسلامی، به برگزاری ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ در این باره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سید حسین کوششی، معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن اشاره به‌ویژه برنامه های این اداره کل با موضوع ترویج فرهنگ زکات طی پاییز ۹۷ گفت: بیان اهمیت و جایگاه زکات به‌ عنوان فریضه دینی در جامعه اسلامی، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی اقشار مختلف، وظیفه مبلغین و مبلغات است.

وی، افزود: آحاد مردم باید با آثار و برکات مادی و معنوی زکات آشنا شوند چرا که در صورت پرداخت وجوهات شرعی از جمله زکات، فقر از بین می رود.

سید حسین کوششی، بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام (ره) و شورای زکات، در سال ۹۷ به ترویج فرهنگ زکات در سطح استان پرداخته و هم چنین ۱۶ همایش تبلیغی، ۱۳ گردهمایی برای اقشار تأثیرگزار، ۱۳۸۵ جلسه در کانون های جمعیتی با هدف تبیین و ترویج فرهنگ زکات و ۴۳۳ برنامه تبلیغی بین باغداران و کشاورزان استان تهران برگزار کرده است.

وی، گفت: از اقدامات انجام شده در استان تهران می توان به ۲۰۷۰ جلسه سخنرانی با موضوع زکات طی پاییز سال جاری در مساجد و محافل دینی استان تهران و ۱۳۱۳جلسه مشاوره و پرسش و پاسخ برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه روستاییان، اجرای ۸۷ گفتمان دینی در مراکز آموزشی و کانون های جمعیتی با موضوع احکام و معارف دینی، تهیه و توزیع ۳۲۵ بسته اقلام آموزشی و نرم افزاری بین گروه های هدف سازمان و اقشار مختلف، اشاره کرد.

تشکیل ۳۴ نشست داخلی و نیز نشست های هم اندیشی با حضور نمایندگان کمیته امداد حضرت امام (ره)، شورای زکات و صاحب نظران حوزه دین در سطح استان تهران، فضا سازی و پوشش تبلیغاتی در سطح شهر و کانون های جمعیتی و دیگر مراکز تحت پوشش از طریق نصب ۱۴۹۲ بنر، پوستر و تراکت و انعکاس فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی با موضوع زکات در رسانه های گروهی و محلی و سایت های وابسته از دیگر اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی تهران بود که معاون فرهنگی از آنان نام برد.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟