• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برای بهبود فرهنگ جامعه، دستگاه های فرهنگی باید بیشتر باهم همکاری داشته باشند تاریخ:1397/10/19

سرپرست تبلیغات اسلامی رباط کریم در دیدار با رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: برای بهبود فرهنگ جامعه، دستگاه های فرهنگی باید بیشتر باهم همکاری داشته باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام ناصر حیدری، سرپرست تبلیغات اسلامی رباط کریم در دیدار با عسگری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، گفت: برای بهبود فرهنگ جامعه، دستگاه های فرهنگی باید بیشتر باهم همکاری داشته باشند.

وی، افزود: در هر جامعه ای مساله فرهنگ از اهمیت بالایی برخوردار است و در ایران اسلامی که سابقه ای طولانی در تمدن و فرهنگ دارد، حفظ ارزش های ملی و مذهبی از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت‌الاسلام حیدری، عنوان کرد: فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دشمنان و بدخواهان فراوانی دارد که نمی توانند اعتلای این فرهنگ غنی را ببینند.

سرپرست تبلیغات اسلامی رباط کریم،‌ ادامه داد: با توجه به این مسائل لازم است تا دستگاه های فرهنگی و دینی با مشارکت و هم فکری برای مقابله با دسیسه دشمنان، طرح و برنامه داشته و با تمام نیرو و توان آن ها را اجرایی کنند.

این مسئول، همچنین با اشاره به این که فرهنگ ایرانی اسلامی، فرهنگی ناب، مقتدر و مورد توجه است، ابراز داشت: ایران اسلامی با اهداء صدها هزار شهید نشان داده است که فرهنگی قوی و مورد حمایت است تا آن جا که بسیاری از مردم برای حفظ آن از زندگی خود نیز گذشتند.

در ادامه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رباط کریم نیز ضمن تاکید بر لزوم همکاری در اجرای برنامه ها، گفت: تبلیغات اسلامی، با توجه به داشتن روحانیون مستقر، ظرفیت بسیار خوبی در زمینه های مختلف تبلیغی دارد و تاکنون برنامه های خوبی را با همکاری هم برگزار کرده ایم.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟