• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برای بهبود فرهنگ جامعه، دستگاه های فرهنگی باید بیشتر باهم همکاری داشته باشند تاریخ:1397/10/19

سرپرست تبلیغات اسلامی رباط کریم در دیدار با رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: برای بهبود فرهنگ جامعه، دستگاه های فرهنگی باید بیشتر باهم همکاری داشته باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام ناصر حیدری، سرپرست تبلیغات اسلامی رباط کریم در دیدار با عسگری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، گفت: برای بهبود فرهنگ جامعه، دستگاه های فرهنگی باید بیشتر باهم همکاری داشته باشند.

وی، افزود: در هر جامعه ای مساله فرهنگ از اهمیت بالایی برخوردار است و در ایران اسلامی که سابقه ای طولانی در تمدن و فرهنگ دارد، حفظ ارزش های ملی و مذهبی از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت‌الاسلام حیدری، عنوان کرد: فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دشمنان و بدخواهان فراوانی دارد که نمی توانند اعتلای این فرهنگ غنی را ببینند.

سرپرست تبلیغات اسلامی رباط کریم،‌ ادامه داد: با توجه به این مسائل لازم است تا دستگاه های فرهنگی و دینی با مشارکت و هم فکری برای مقابله با دسیسه دشمنان، طرح و برنامه داشته و با تمام نیرو و توان آن ها را اجرایی کنند.

این مسئول، همچنین با اشاره به این که فرهنگ ایرانی اسلامی، فرهنگی ناب، مقتدر و مورد توجه است، ابراز داشت: ایران اسلامی با اهداء صدها هزار شهید نشان داده است که فرهنگی قوی و مورد حمایت است تا آن جا که بسیاری از مردم برای حفظ آن از زندگی خود نیز گذشتند.

در ادامه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رباط کریم نیز ضمن تاکید بر لزوم همکاری در اجرای برنامه ها، گفت: تبلیغات اسلامی، با توجه به داشتن روحانیون مستقر، ظرفیت بسیار خوبی در زمینه های مختلف تبلیغی دارد و تاکنون برنامه های خوبی را با همکاری هم برگزار کرده ایم.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟