• دولت و ملت، متحد با هم برای حمایت از کالای ایرانی            • همیشه به پدر و مادرت احترام بگذار؛ زیرا این کار با اطاعت خدا مساوی است            • لحظه هایت زیباست ؛‌ چون خدا، عشق و امید در وجودت جاریست           
برنامه‌ریزی برای ارتقا سیستم ایمنی تشکل‌های دینی و قرآنی در شهریار تاریخ:1397/10/19

کارشناس قرآنی تبلیغات اسلامی شهریار با مهندس کریمی، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، عابد اسماعیل‌زاده و مجید نقوی، کارشناسان قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه جاری، با مهندس کریمی، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

اسماعیل زاده، در این دیدار با اشاره به اهمیت موضوت ایمنی در مساجد، حسینیه ها، موسسات و مراکز قرآنی و فرهنگی خواستار تعامل بیش از پیش سازمان آتش نشانی با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در رابطه با بازدید مجدد از این مراکز شد.

این کارشناس، تصریح کرد: تلاش و پیگیری آتش نشانی در همراهی تجمعات مذهبی، انجام اقدامات پیشگیرانه در حسینیه‌ها، تکایا و بازرسی از اماکن مذهبی در رابطه با رعایت موارد ایمنی و حضور در برنامه های آموزشی انصافا قابل تقدیر و تشکر است و همین حضور نقش موثری در افزایش ایمنی و برگزاری شایسته برنامه های مذهبی دارد.

کریمی، نیز در این دیدار بر ضرورت تدوین برنامه زمان‌إندی شده برای بازدید از مراکز قرآنی و فرهنگی تحت پوشش اداره تبلیغات اسلامی شهریار تأکید کرد.

سخن روز
تعظیم:
” وقتی خوشحالید، دنیا به شما لبخند میزند، اما وقتی دیگران را خوشحال می کنید، دنیا به شما تعظیم می کند. „

تصویر هفته
انتصاب
مقاله
تبيين ماهيت شادی با رویکرد قرآنی
واژه شادی مفهومی درونی است دارای تعاریف و ابعاد مختلف، تعبير و تفسير دين از شادی این است که عاملی مهم و مؤثر برای رسيدن انسان به كمالات والای انسانی و حرکت خاصانه در مسیر عبودیت است.
حدیث
امام محمد باقر علیه السلام:
فَانزِل نَفسَكَ مِنَ الدُّنيا كَمَثَلِ مَنزِلٍ نَزَلتَهُ ساعةً ثُمَّ ارتَحَلتَ عَنه؛
خود را در دنيا چنان منزل ده كه گويى ساعتى در آن منزل دارى و سپس از آن كوچ مي كني.
«بحارالأنوار، ج 75، ص 165»
یادداشت
عوامل و چگونگی فرار شاه از کشور
اعتصابات گسترده، مخالفت افكار عمومي با شاه، اقدامات امام خميني و پيروانش عليه رژيم، همگي باعث سردرگمي و آشفتگي شاه و دربار شده بود.
نظرسنجی
به نظر شما هیئات مذهبی بر روی کدام مسئله باید حساسیت بیشتری داشته باشند؟