• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برنامه‌ریزی برای ارتقا سیستم ایمنی تشکل‌های دینی و قرآنی در شهریار تاریخ:1397/10/19

کارشناس قرآنی تبلیغات اسلامی شهریار با مهندس کریمی، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، عابد اسماعیل‌زاده و مجید نقوی، کارشناسان قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهریار، سه‌شنبه ۱۸ دی‌ماه جاری، با مهندس کریمی، مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

اسماعیل زاده، در این دیدار با اشاره به اهمیت موضوت ایمنی در مساجد، حسینیه ها، موسسات و مراکز قرآنی و فرهنگی خواستار تعامل بیش از پیش سازمان آتش نشانی با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در رابطه با بازدید مجدد از این مراکز شد.

این کارشناس، تصریح کرد: تلاش و پیگیری آتش نشانی در همراهی تجمعات مذهبی، انجام اقدامات پیشگیرانه در حسینیه‌ها، تکایا و بازرسی از اماکن مذهبی در رابطه با رعایت موارد ایمنی و حضور در برنامه های آموزشی انصافا قابل تقدیر و تشکر است و همین حضور نقش موثری در افزایش ایمنی و برگزاری شایسته برنامه های مذهبی دارد.

کریمی، نیز در این دیدار بر ضرورت تدوین برنامه زمان‌إندی شده برای بازدید از مراکز قرآنی و فرهنگی تحت پوشش اداره تبلیغات اسلامی شهریار تأکید کرد.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟