• سال رونق تولید گرامی باد            • فرازی از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب: تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم میتواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند            • تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم میتواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی میتواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند            • فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب: انقلاب اسلامی پس ‌از نظام‌ سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمیشود            • مهم‌ترین ظرفیّت امید بخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است            • شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه هر چه بیشتر رشد کند برکات بیشتری به بار می‌آورد           
برگزاری گفتمان حوزوی در حوزه علمیه مکتب المهدی ( عج ) شهر اندیشه تاریخ:1397/10/19

کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی واحد اندیشه شهریار از برگزاری گفتمان حوزوی تحت عنوان فرصت ها و آسیب های فضای مجازی در حوزه علمیه مکتب المهدی (عج) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران،حجت‌ الاسلام ایرج محرابی،کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی واحد اندیشه شهریار، سه شنبه ۱۸ دی ماه جاری از برگزاری گفتمان حوزوی تحت عنوان فرصت ها و آسیب های فضای مجازی با سخنرانی حجت‌الاسلام گرشاسبی درحوزه علمیه مکتب المهدی (عج) خبر داد.

گرشاسبی، استاد این دوره، گفت: امروزه فضای مجازی نقشی اساسی در ابعاد مختلف زندگی مردم دارد، و نمی توان آن را نادیده گرفت و در حال حاضر اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه ی افکار و اندیشه های بشری محسوب می‌شود به شرط آن که در راه صحیح استفاده شود و افراد باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات مالی و اجتماعی نشوند.

وی، در ادامه افزود: با توجه به اینکه بیشتر استفاده کنندگان از فضای مجازی نوجوانان و جوانان هستند، فرهنگ سازی برای کاهش پیامدهای آن ضروری است، لذا اطلاع‌رسانی، آموزش نحوه استفاده صحیح از این فناوری می تواند مؤثر واقع گردد و همچنین برگزاری کلاس های آموزشی در مدارس جهت آگاهی دادن به نوجوانان و جوانان در مورد مزایا و معایب فناوری های جدید و نحوه ی استفاده ی صحیح از آنها بی تاثیر نیست.

گرشاسبی، تصریح کرد: فضای مجازی در نهایت، سبک زندگی افراد را تغییر می دهد؛ چرا که در این فضا ابزارها و محتوا به گونه ای کنار هم چیده شده که در بینش و اعتقادات افراد تغییر ایجاد نموده، به تبع آن، در گرایش های این افراد و در نهایت در سبک زندگی ایشان، تغییراتی ایجاد می‌شود که ضربه های جبران ناپذیری به دین داری وارد می نماید؛ چنان که امام جواد(ع) به نقل از رسول خدا(ص) فرمود: «آن که به گوینده ای گوش فرا می دهد، همانا وی را پرستیده است. پس، هرگاه گوینده سخن از خداوند بگوید، شنونده خداوند را پرستیده است و اگر گوینده زبان شیطان باشد، شنونده شیطان را پرستش کرده است.

مدرس گفتمان، در خاتمه با بیان اینکه فضای مجازی در جوامع مختلف از جمله ایران کاربردهای فراوانی از جمله آموزش، اطلاع‌رسانی و سرگرمی های آموزشی دارد اما برخی از موضوع های این فضا به آسیب های اجتماعی دامن می زند. بنابراین قانونمند کردن فضای مجازی و مهار آسیب های آن عزمی ملی را طلب می‌کند.

سخن روز
خوشبخت:
” انسان هر اندازه مصمم به خوشبخت زيستن باشد، به همان اندازه خوشبخت و سعادتمند زندگي خواهد كرد. „

تصویر هفته
بهار
مقاله
موتور پیشران حرکت به سوی تمدن اسلامی
رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ ۴۰ ساله‌ انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌ سازی شده است» .
حدیث
امام حسن عسکری علیه السلام:
لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّام وَ الصَّلوة وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفکُّر فی أمر الله؛
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
«تحف العقول، ص442»
یادداشت
سفر و شارژ سلامت روان
مسافرت يکي از جذاب ‌ترين تفريحات است که در افزايش سلامت روان به شدت موثر است. احاديث مشهوري از پيامبر گرامي اسلام درباره سفر و فوايد آن روايت شده است.
نظرسنجی
بنظر شما، اینک در چهل سالگی انقلاب اسلامی، کدام مورد از سایر گزینه ها مهم تر است؟